Jaký papež nejvíce ovlivnil svět a jak - Jan XXII. a Inocenc VIII. » Záhady zdraví

Jaký papež nejvíce ovlivnil svět a jak - Jan XXII. a Inocenc VIII.

Velikost textu: A A A

Jaký papež nejvíce ovlivnil svět a jak - Jan XXII. a Inocenc VIII.

Ilustrační foto
  • autor: red
  • sdílet na

 Jan XXII.

Tento papež vládl papežskému stolci v letech 1316–1334 a sídlil v Avignonu, v období avignonského zajetí papežů. Stal se symbolem rostoucí papežské moci, která později vyvrcholila v reformačním hnutí.

Do úřadů spojených s papežskou funkcí dosazoval své příbuzné a zajištoval jim tak výnosné příjmy. Jeho přezíravý postoj k ostatním se nevyhnul ani evropským monarchům, které Jan XXII. nezřídka kritizoval. Měl velmi dobrý přehled o světě financí a díky zdatnému nakládání s penězi nechal vystavět velkolepé papežské sídlo v Avignonu.

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Nechvalně proslul také konfliktem se žebravým řádem františkánů a uvězněním známého britského filosofa Williama Ockhama.

Inocenc VIII.

Inocencův pontifikát trval v letech 1484–1492. Na papežský stolec se přitom údajně dostal tak, že v předvečer volby podplatil kardinály.

Proslul jako marnivý papež, který neuměl hospodařit s penězi, příliš se ohlížel na mínění druhých a nedržel v rukou pevně moc. Nechvalně známým se stal i kvůli podpoře inkvizice, se kterou veřejně vystoupil roku 1484 v bule Summis desiderantes affectibus. Tato bula odstartovala sérii čarodějnických procesů, které vyvrcholily v 16. století. Byl to navíc právě Inocenc VIII., kdo jmenoval jednoho z největších španělských inkvizitorů, Tomase de Torquemadu.

V následující části našeho seriálu se zaměříme na papeže, kteří během svého úřadu prokázali prozíravost a odvahu postavit se nově nastupujícím ideologiím.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: víra

Diskuze k článku: 1 příspěvků , nejnovější 16.11.2015 10:55:13

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

blankAvatar
epoirerjean | 16.11.2015 10:55

he best tragic feature in this statistic might be that each one of these drowning deaths and submersion injury were avoidable. Just about the most effective safety devices available are swimming alarms.There are numerous styles connected with alarms.They usually are either in-ground wireless house alarms or above-ground alarms and come in a number of sizes and also styles.They could be put on doors indoors that give access to the region, on gates leading in to a pool and ultimately on typically the pool again.In accessory, there usually are pool alarms which can be worn similar to a watch using a child's wrist or rearfoot.When searching for swimming pool alarms, make certain that they satisfy the requirements established by the ASTM. Many alarms may be connected to the existing HSS (home security system).Without having an HSS, make sure you purchase a share alarm which includes a remote control receiver which emits some loud signal if the alarm is actually activated and works extremely well inside your place or within a area far from the vacation pool where it might be to possibly be heard.That is crucial intended for effective damages safety as well as rescue.The marine alarm is usually triggered when an entity weighing 15 pounds or maybe more falls in the pool.Seconds count each time a child falls right pool. As well as swimming pool area alarms many additional safety tips comprise of: 1.Appropriate adult watch. a couple of.Install a fence at the least 4 feet high within the area.Make certain that the throughways are self-closing, self-locking along with fitted using a alarm. 3.Always have got a life-saving device readily accessible for instance a life-saver hoop with rope and a net that has a long person of polish lineage. some.Always continue to keep a telephone pool aspect and critical numbers noticeably posted. 5.Realize CPR (cardiopulmonary resuscitation) Additionally it is wise to acquire your swimming pool inspected regularly by a highly skilled technician.Especially crucial that you have inspected include the drain covers and suction fittings which will prevent head of hair entanglement and/or entire body entrapment.Some regularly have merely a single empty outlet.If here is the case having yours, it will be wise to fit a security vacuum launching system to counteract an entrapment circumstance from manifesting. Making safety important is the better prevention you will need to avoid devastating losses and even deaths. Moncler Men 2014 black 801 [moncler6234] - $184.00 : moncler, moncler.kissadulttoys.com

Můžete si také přečíst

Ostatní
Které české celebrity věří v Boha? Tomu neuvěříte!

 Ve třetí části našeho seriálu o celebritách a jejich víře vám představíme dvě celebrity známé na české scéně, ačkoli…

Ostatní
Víra pomáhá slavným sportovcům k úspěchu!

 V dalším dílu našeho seriálu o věřících celebritách se budeme věnovat věhlasným sportovním hvězdám, které se svým…

Ostatní
Slavní herci a scientologie - Tom Cruise a John Travolta

 V další části našeho seriálu vám přineseme slavné příznivce kontroverzní církve – scientologie. Ačkoli se podle…

Ostatní
Netradiční víra slavných - Ozzy Osbourne a Tomáš Krejčíř

 V posledním díle našeho seriálu o slavných věřících vám představíme spíše kuriozity z této oblasti. Za první…

Ostatní
Sekty světa 1/3 - Amišové a Jezídi

 K moderní době patří možnost rozhodnout se, co si koupíme, v jakém autě budeme jezdit nebo kde budeme žít.…

Ostatní
Sekty světa 2/3 - Raeliáni a Diskordianismus

 Ve druhé části našeho seriálu se budeme věnovat velmi zvláštním uskupením, někdy nazývaných sektami. Zaujmou buď svými…

Ostatní
Sekty světa 3/3 - Imanuelité, Chrám lidu a Óm Šinrikjó

 Poslední díl našeho seriálu věnujeme nejnebezpečnějším sektám uplynulých let, bohužel i na území České republiky existovalo…

Ostatní
Jaký papež nejvíce ovlivnil svět a jak - Lev III. a Lev IX.

 Zajímáte se o církevní dění, nebo jen rádi čtete o významných osobnostech? Dějiny dělají i obyčejné lidé, a zdánlivě…

Ostatní
Jaký papež nejvíce ovlivnil svět a jak - Řehoř VII. a Urban II.

Řehoř VII.Tento papež úřadující v letech 1073–1085 vstoupil do dějin zejména svými mocenskými ambicemi. Je symbolem…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY