Máte problém s pamětí během učení - jasný návod jak si učební látku zapamatovat

Velikost textu: A A A

Máte problém s pamětí během učení - jasný návod jak si učební látku zapamatovat

Ilustrační foto
  • autor: redakce
  • sdílet na

Paměť je pro každého člověka velmi důležitá. Každý z nás máme poněkud odlišnou paměť, ale tvrdíme, že nám jde spíše zapomínání než uchování nějakých myšlenek. Zapamatovat si konkrétní text anebo pracovní postup či další záležitosti vyžaduje v každém případě snahu a cílevědomost. Ideální je zjistit si přesný postup, který vede k efektivnímu si zapamatování konkrétních věcí. Návod na pohodlné zapamatování si učební látky si můžete přečíst v následujících řádcích.

Motivace jako základ

V první řadě musíme být k učení a následnému zapamatování motivováni. Ve škole je základní motivací získání dobré známky, nicméně často učení může přinést větší peníze na výplatě anebo rozšíření portfolia znalostí konkrétního člověka.

Zasvěcení do Reiky a Shambally na dálku

ZOBRAZIT

Začít je vhodné mechanickým učením

Chcete-li začít s učením a pamatováním si učební látky, pak byste se měli učit především mechanicky. Pokud toto zvládáte, je ideální využít logiky. Mechanické učení je typické především u mladších dětí. Později dospějeme k názoru, že se nám lépe pamatuje látka v logických souvislostech. Je vhodné se také učit po menších celcích, nicméně s železnou pravidelností.

Nalezněte ideální učební styl

Pokud vám učení na počátku příliš nejde, pak neváhejte změnit učební styl. Doporučuje se také vstřebávání látky v konkrétní dobu. Někdo preferuje učení spíše ve večerních hodinách a někdo spíše ráno, kdy je organismus nastartovaný a je toho schopný zvládnout mnohem více.

Důležité uspořádání učiva

Pozor si také dejte na uspořádání textu, který se potřebujete naučit. Vynikající je, když se alespoň něco můžete naučit i na základě názorných ukázek. Text musí být přesně a pravidelně členěný dle potřeby. Vhodné mnohdy bude, když původní učební látku vhodně přepíšete tak, aby byla co možná nejpřehledněji členěna, a vy jste jasně věděli, co se máte naučit a v jakém sledu tak učiníte. Vhodné je i neustálé opakování si naučené látky.
 

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: vzdělání

Můžete si také přečíst

Ostatní
Představujeme: Česká akademie ezoteriky

Ezoterické vzdělání je základním stavebním kamenem k pochopení toho, jak náš svět funguje. Díky znalostem, které žádné základní,…

Ostatní
Jaké alternativní základní školy dnes frčí 1/2

 Waldorfská alternativní základní školaSpeciální druh školy, který se i u nás stále více rozvíjí. Jeho principem je…

Ostatní
Jaké alternativní základní školy dnes frčí 2/2

 Jenská alternativní školaJenská alternativní škola nerozděluje žáky podle věku, ale základem je učení se navzájem od…

Ostatní
Jaké alternativní mateřské školky dnes frčí 1/2

 Jazyková mateřská školkaVelkou výhodou moderní doby a současných dětí je, že existují již i mateřské školy, které jsou…

Ostatní
Jaké alternativní mateřské školky dnes frčí 2/2

 Lesní mateřská školkaAlternativní mateřské školky lesní se občas také označují jako přírodní. Mají své příznivce, ale…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY