Zásady efektivní komunikace 1/2

Velikost textu: A A A

Zásady efektivní komunikace 1/2

Ilustrační foto
  • autor: red
  • sdílet na

 

Musí komunikovat dvě strany

Mezi hlavní zásady efektivní komunikace rozhodně patří to, že se do ní musí zapojit obě strany. Nelze ji realizovat tím způsobem, že jedna strana bude mluvit, zatímco druhá strana bude jenom naslouchat a v případě potřeby udělá to, že krátce odpoví.

Zasvěcení do Reiky a Shambally na dálku

ZOBRAZIT

Měla by být vyrovnaná

Zásady efektivní komunikace staví na tom, že by měla být vyrovnaná. Nejenom, že obě strany komunikují a budou komunikovat. Je třeba zajistit i to, že obě strany budou mít dostatek prostoru, ideálně stejně na své vyjádření. Jedině tak daná rozmluva skutečně někam povede.

Má tři podoby

Zásady efektivní komunikace jsou založeny i na tom, že samotné komunikování jako takové má hned tři hlavní podoby, kterých mohou a měly by obě strany užívat. Jak je můžeme rozdělit a tedy i označit? Na:

·         Verbální komunikaci

·         Nonverbální komunikaci

·         Realizované činy

Oboustranné vnímání posluchače

Straně, která hovoří, je nutné dát jasně najevo, že je poslouchána. Jakým způsobem toto realizovat? Primárně by měla hrát roli oči, které ukazují, že dotyčného sledujeme a vnímáme. Může to být ale i pokývání hlavou, nebo gesta či mimika. Ani bez toho se v efektivní komunikaci rozhodně nelze obejít.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: komunikace

Můžete si také přečíst

Ostatní
Zásady efektivní komunikace 2/2

 Sdělení je třeba filtrovat Každý rozhovor se neobejde mez takových vyjádření, které lze považovat spíše jako výplň…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY