Vše o vesmíru 1/2

Velikost textu: A A A

Vše o vesmíru 1/2

Ilustrační foto
  • autor: red
  • sdílet na

 Vesmír je obrovský

Pokud se máme podívat na vše o vesmíru, je třeba začít jeho velikostí. A ta je skutečně obrovská. Je jasné, že vše je spojeno výhradně jenom s různými odhady, ale i tak se lze dobrat několika čísel. Ta poslední mluví o tom, že celý vesmír má na svou délku více než 96 miliard světelných let.

Obrovské je i množství galaxií

V jedné konkrétní se nachází také naše planeta. Není však ve vesmíru jedinou, jelikož jsou zde zcela jistě i mnohé další. I zde budeme mluvit hlavně o vědeckých odhadech. A to v souvislosti s tím, že jich je zhruba 100 miliard. A to mluvíme jenom o vesmíru, který je takzvaně pozorovatelný.

Kvalitní MED přímo od včelaře si můžete koupit a převzít v Praze

ZOBRAZIT

Z čeho se vesmír skládá?

Chcete vědět vše o vesmíru? Je třeba vědět i to, z čeho se konkrétní skládá. Aktuálně můžeme říci, že má velmi malou hustotu., která je jenom 9,9 krát 10 na mínus třicátou. Pokud vás zajímá i konkrétní složení vesmíru, je takové:

·         Temná energie
·         Temná chladná hmota
·         Obyčejná hmota

Jak je vesmír starý?

Zajímá vás stáří vesmíru? Vesmír je skutečně nesmírně starý a určit přesnou hodnotu není zase až tak jednoduché. Jako nejjednodušší postup se jeví pozorování reliktního kosmického mikrovlnného záření. Na základně vědeckých informací byla zveřejněna čísla, která říkají, že vesmír je starý zhruba 11 až 20 miliard let.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: vesmír

Můžete si také přečíst

Ostatní
Vše o vesmíru 2/2

 Co je vesmír?Kdo chce vědět vše o vesmíru, měl by se zajímat také o to, co vlastně vesmír jako takový je. Pokud máme…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY