Bylinky na nespavost

Velikost textu: A A A

Bylinky na nespavost

Ilustrační foto
  • autor: redakce
  • sdílet na

Jedna ovečka, druhá ovečka, třetí, čtvrtá….z pravého boku na levý, napít, znovu zalehnout a stále nic? Poznáváte se? Nespavost z různých zdravotních i psychických problémů dokáže potrápit každého z nás. Nechcete-li polykat tabletky na snadné usínání, ale vyřešit svůj problém harmonicky přírodní cestou, sáhněte po bylinkách. Již moudré babky kořenářky věděly, jak slastně očistný spánek přivolat.

Nespavost není normální, každé tělo je nastavené na dobu kdy by mělo fungovat a na dobu, kdy si musí odpočinout a nasbírat ztracenou energii.
Bylinky mohou účinně pomoci usnout, nicméně si nedovolím nepoznamenat, že delší přetrvávající problém s usínáním a spaním si vyžaduje odbornou konzultaci lékaře.

Kvalitní MED přímo od včelaře si můžete koupit a převzít v Praze

ZOBRAZIT

Bylinky jsou nejúčinnější ve formě odvarů, tedy čajů. Samozřejmě notoricky známé vyvolavačky snů levanduli a mateřídoušku můžete sušenou použít do malých polštářků a mít je u sebe noc co noc.
Skvělým „uspavačem“ je chmel. Tedy ne jako pivo, ale jako bylina. Má skvělé sedativní účinky, které tělo zklidní a přivodí blažený spánek.

Čaj z něj si připravte takto: lžíci usušených chmelových šištiček, přelijte 250 ml teplé (ne vařící se) vody a nechte 15 minut odstát. Vypijte půl hodiny před spaním.

Meduňka je volně dostupná bylina, kterou najdete na každé správně osázené bylinné zahradě. K čaji se používají listy. Nejlepší je, pokud listy meduňky lékařské použijete ještě čerstvé. Stačí je jen přelít vodou a místností se rozline příjemná vůně s nádechem citrusů. Meduňka lékařská je příjemným prostředkem jak se uvolnit a uklidnit nervový systém celkově. Vhodné je její pravidelné pití.

Bylina s jemnými žlutými kvítky, to je třezalka tečkovaná. Čaj z třezalky dokáže účinně bojovat jak s nespavostí, tak dokáže stejně tak dobře pomoci v boji proti depresím.

Abyste podpořili blahodárnou sílu bylin, můžete si vzít šálek čaje před spaním do vany. Horká koupel před spaním tělo krásně uvolní a účinek čajů ještě znásobí bylinná koupel. Do bylinné koupele pro snadné usínání můžete použít levanduli, vanilku nebo majoránku.

Vhodné je i před usnutím kápnout kapku přírodního vonného oleje, který se dává do aromalamp na vnitřní stranu zápěstí. Olej můžete použít levandulový, s vůní divokého pomeranče nebo sladkého grapefruitu.
 

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: bylinky, sny

Můžete si také přečíst

Ostatní
Zelený čaj

Přemýšlíte, že byste si dali něco teplého k pití? Že máte chuť na šálek dobrého čaje? Potom určitě sáhněte po čaji zeleném,…

Konspirace
Farmaceutický fašismus

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Ostatní
Správné návyky pro zdravý život I.

Hledáte jednoduchý a rychlý návod, jak si vypěstovat dobré zdravotní návyky? Literatury na téma zdravého životní stylu a…

Ekologie
Pokles rostlinné produktivity

V uplynulém desetiletí došlo k neočekávanému snížení globální rostlinné produktivity. Uvádí to nová studie vypracovaná na…

Ostatní
Správné návyky pro zdravý život II.

Hledáte jednoduchý a rychlý návod, jak si vypěstovat dobré zdravotní návyky? Literatury na téma zdravého životní stylu a…

Léčení
Babské rady a zdraví I.

Babské rady mohou sloužit jako naše první pomoc. Můžeme se na ně s důvěrou obrátit, protože jak již název napovídá,…

Ostatní
Správné návyky pro zdravý život III.

Hledáte jednoduchý a rychlý návod, jak si vypěstovat dobré zdravotní návyky? Literatury na téma zdravého životní stylu a…

Ostatní
Bioabecedář Hanky Zemanové - červená čočka

Přinášíme vám ukázku z nové zajímavé knihy Bioabecedář od Hanky Zemanové. Titul je kompletní průvodce nakupováním biopotravin…

Léčení
Babské rady a zdraví II.

Babské rady mohou sloužit jako naše první pomoc. Můžeme se na ně s důvěrou obrátit, protože jak již název napovídá,…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY