Léčivé houby – auricularia

Velikost textu: A A A

Léčivé houby – auricularia

Ilustrační foto
  • autor: red
  • sdílet na

 Používání léčivé houby auricularia

Auricularia je houba známá pod českým názvem Jidášovo ucho. Auricularia polytricha se vyskytuje celosvětově na listnatých stromech a tvoří důležitou součást asijských kuchyní. Jedná se o jednu z nejstarších jedlých hub. Tyto houby tvarově připomínají ušní boltce, tudíž od vzhledu plyne jejich pojmenování.
 
Auricularia se používala pro léčebné účely už od dávných dob. Především se využívá k posílení cév a kardiovaskulárního systému. Dále umí regulovat hladinu krevních tuků a harmonizovat krevní tlak. Využívá se také pro podporu zdravé kůže a kloubů a jako antioxidant. Při pravidelném konzumování se snižuje riziko trombózy a redukují se hlavně kožní, oční a slizniční záněty. Auricularia funguje i jako prevence a doplňková terapie arteriosklerózy. Podle tradiční čínské medicíny oživí a vyživí krev, zastaví krvácení, dodá dostatečnou výživu plicím a posílí pohyb střev.

Hlavní účinné látky v houbě auricularia

K nejdůležitějším složkám medicinálních hub se řadí polysacharidy z čistých hub. Při výzkumech se u Auricularie polytrichy extrahovaly polysacharidy. Následně se využívaly a podávaly. Výsledkem studie bylo zjištění, že se díky této houbě snižuje hladina cholesterolu. Houbový extrakt se dá tedy efektivně využívat u léčení pacientů trpících na hypercholesterolémii.
 
Dále obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a stopových prvků. Nechybí ani beta-D-glukany známé svými protizánětlivými účinky. Auricularia má specifický biopolymer zodpovídající za regulaci krevních tuků. Auricularia obsahuje také specifické antikoagulační lektiny. Ve vysokém množství obsahuje hořčík a draslík, které pomáhají posilovat srdce a oběh.

Léčivé účinky houby auricularia

Auricularia polytricha má antikoagulační účinek a užívá se jako doplňková terapie, aby se zlepšil průtok krve. Po užívání houby se snižuje riziko mrtvice a infarktu. Vylepšuje se také oběhový systém a lze ji jako přírodní prostředek využívat i preventivně bez poškozování cévních stěn. Reguluje úroveň krevních tuků - triglyceridů a cholesterolu.

Zasvěcení do Reiky a Shambally na dálku

ZOBRAZIT

Zdravotní rizika léčivé houby auricularia

Auricularia se dá sehnat jako čerstvá, sušená nebo je obsažena v kapslích či extraktech. Je třeba si ohlídat správné dávkování, nic se nemá přehánět. Dávky houby jsou ovlivněné věkem, tělesnou hmotností a také závažností onemocnění. Nežádoucí účinky nejsou známy.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: houby

Můžete si také přečíst

Ostatní
Pěstování Hlívy ústřičné

V předchozím článku jsme vás informovali o možnostech, které nám tato úžasná houba nabízí v prevenci a léčbě. Článek…

Bylinky
Lysohlávky pomáhají proti depresi!

Houby s halucinogenní látkou psilocybin se ukázaly být účinné při léčbě deprese.Vědci hledají nové způsoby, jak k léčbě depres…

Ostatní
Houba nesmrtelnosti Reishi

 Čínská medicína a její možnosti se nabízejí každým dnem a spousta lidí již propadla ryze přírodní síle, která je obsažena…

Léčení
Medicinální houby, pomocníci nejen při nemoci

Stále častěji se stává, že lidé při zdravotních potížích sahají po přírodních léčivech. Dávají tak přednost tradičním a…

Bylinky
Léčivé houby – agaricus

 Používání léčivé houby agaricusAgaricus se považuje za jednu z nejvýznamnějších léčivých hub. Z vědeckého…

Bylinky
Léčivé houby – shiitake

 Používání léčivé houby shiitakeHouba shiitake pochází z jihovýchodní Asie a známá je svým využíváním v japonské…

Bylinky
Léčivé houby – reishi

 Používání léčivé houby reishiReishi patří mezi adaptogení rostliny se schopností udržovat lidský organismus v harmonii…

Bylinky
Léčivé houby – hericium

 Používání léčivé houby hericiumHericium erinaceus je oblíbenou jedlou houbou a u nás ji můžete znát pod pojmenováním…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY