Houbová sezóna začíná - ale co radiace z Fukušimi?

Velikost textu: A A A

Houbová sezóna začíná - ale co radiace z Fukušimi?

Ilustrační foto

Houby patří mezi největší akumulátory těžkých kovů včetně těch, které patří mezi radioaktivní. Houby jich pojmou stokrát větší množství než má okolí. Zamysleli jste se nad tím, jak právě houby ovlivní v letošním roce Fukušimská katastrofa?

Nepochybuji o tom, že veřejně je a bude deklarována nezávadnost těchto hub nejen v České republice. Ovšem měli bychom se zamyslet nad tím, že radioaktivní kovy pronikají přes myceliové vlákno podhoubí do nitra buněk a tam zůstávají. Jde např. o Cezium s poločasem rozpadu 30 let (to je doba, než se rozpadne polovina jader atomu), jehož zamořeni je intenzivně sledováno už od černobylské katastrofy !

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Měli bychom si také uvědomit, že Cezium dokáže snadno putovat lidským organismem a tím jej vlastně ozařovat. Tvrdí se, že nejvyšší koncentrace radiace bývá naměřena v hřibovitých houbách, protože mají ze všech hub nejvíce pigmentu.

Vzhledem k tomu, že nemám k dispozici žádné oficiální výsledky, které by vykazovaly konkrétní hodnoty letošních hub, tak se jedná pouze o mojí úvahu. Ovšem podle mého názoru je to úvaha hodná zamyšlení. Stačí si vzpomenout, jak ovlivnila houby černobylská katastrofa. Škarohlídi mě jistě můžou utřít, že Černobyl byl v podstatě za rohem a Japonsko je setsakra daleko.

Ano, to je pravda. Ovšem už bych si nebyl tak jistý tím, že radioaktivní mrak nedosáhnul až sem. Ostatně Záhady-Zdraví.cz na toto téma již několikrát psalo, stačí si „zazáhodovat“ v jejich vyhledávači.

Proto závěr této mojí úvahy a doporučení, alespoň pro mě samotného, zní jednoznačně. Osobně si letos sběr a konzumaci hub odpustím, neboť se domnívám, že riziko houbové radioaktivity je i v českých zemích po Fukušimské katastrofě výrazně vyšší.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: katastrofy, příroda, radioaktivní záření

Můžete si také přečíst

Ostatní
Vegetariánství se představuje

Vegetariánství je pojem, který u nás zní stále exoticky. Přitom stravování založené na vynechání živočišných produktů není…

Ostatní
Druhy vegetariánství

V minulém článku jsme si ukázali, že vegetariánství je životní styl lidí, kteří se staví zodpovědně ke svému zdraví…

Ostatní
Lidové pranostiky - září

Každý měsíc zde najdete lidové pranostiky, které jak věříme, přivádějí člověka k hlubšímu zamyšlení o přírodních zákonitostech…

Ekologie
Globální oteplování do konce století změní podnebné pásy

Podle nové studie vycházející z prognóz Mezivládního panelu pro klimatické změny (IPCC) přestane do konce tohoto století…

Ekologie
Pokles rostlinné produktivity

V uplynulém desetiletí došlo k neočekávanému snížení globální rostlinné produktivity. Uvádí to nová studie vypracovaná na…

Ekologie
Staňte se vegetariány a zachraňte planetu, vzkázal Paul McCartney

Vegetariánství nebo velmi nízká konzumace masa, zvláště hovězího, je "nejjednodušším a nejefektivnějším krokem", který může…

Ekologie
Corexit – jediné řešení úniku ropy?

Která látka rozpouštějící ropu je natolik toxická, že je v Anglii více než deset let zakázána? Právě ta kterou British Petrol…

Ekologie
Zamořený Mexický záliv

Některé části Mexického zálivu jsou v současnosti tak toxické, že se živočichové, jako jsou ryby, delfíni, krabi či rejnoci,…

Ostatní
Zdravotní rizika GMO potravin – časté otázky

Víte o tom, že se GM potraviny pěstují i u nás? První u nás byla kukuřice. GMO jsou stále oblíbenější. Je to ovšem ten správný…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY