Máte alergii na prací a hygienické prostředky – pár tipů jak to vyřešit

Velikost textu: A A A

Máte alergii na prací a hygienické prostředky – pár tipů jak to vyřešit

Ilustrační foto
  • autor: redakce
  • sdílet na

Alergie obecně jsou velmi nepříjemné a často nám komplikují a sužují život. Dnešní doba však už pomáhá a existují různé léky, různé očkování, různé kapky a pomůcky, abyste život s alergií přežili. Například pokud máte alergii na psa, jsou dnes psi, kteří nemají chlupy a srst a jsou tak pro alergiky vhodné a dobré.

Takže i takovíto alergičtí lidé mohou mít domácí zvířátko. Alergie na prací prostředky a hygienické prostředky se také vyskytuje, zde bohužel tabletka či kapky nepomohou, zde si musíte pomoci jinak. Jak? To vám trošku osvětlíme v následujícím článku.

Ekologické prací a hygienické prostředky, to na alergii pomohou

Alergie na prací a hygienické prostředky není nic příjemného. Obvykle se objevují vyrážky, červená kůže, zarudlá kůže, svědění a podobně. Alergie na prací prostředky můžete vyřešit a to poměrně snadno, budete kupovat prací prostředky takové, které jsou určené pro citlivou pokožku, které jsou určené pro alergiky, které jsou určené pro děti. Možnou alternativou jsou například také bio a ekologické prací prostředky, které se vyhýbají chemii a různým chemickým prostředkům, které vaši alergii mohou způsobovat. Navíc také pračky, které šetří vodou, máchají méně důkladně. Díky tomu zůstávají v tkaninách zbytky pracích prášků nebo aviváží a tak dochází k možné alergii, proto je potřeba oděv pořádně přemáchnout, aby se toto nestávalo.

Kvalitní MED přímo od včelaře si můžete koupit a převzít v Praze

ZOBRAZIT

Tipy, jak na alergii z pracích a hygienických prostředků

Pokud máte alergii na hygienické prostředky, je dobré uklízet v rukavicích, aby se chemikálie, které jsou v hygienických prostředcích obsaženy, se nedostávali k vám na kůži. Můžete navštívit také ekologickou drogérii, kde se dají koupit ekologické hygienické prostředky, které tolik nebudou vaši kůži dráždit a nijak ji poškozovat. Rovněž není od věci, když určité místo umyjete hygienickými prostředky a pak místo důkladně opláchnete či propláchnete vodou, aby nezůstávali stopy hygienických prostředků, na které máte alergii.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: alergie

Můžete si také přečíst

Ostatní
Alergik v domě - co to znamená

 Jakákoli alergie je velmi nepříjemná. Ostatně mnozí alergici by určitě měli k tomuto tématu co říct. Pokud ale…

Ostatní
Pozor na alergii na kosmetické přípravky

Alergie je onemocnění, které má v naší civilizaci neustále vzestupný trend. Bohužel již nezůstává u alergie na pyl, prach…

Ostatní
Máte alergii? Dejte si pozor na křížové alergické reakce

Alergie je nepříjemná a přitom trápí obrovské množství lidí. A jejich počet narůstá. Statistiky navíc ukazují, že pokud trpíte…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY