Několik rad, jak vylepšit vlastní paměť

Velikost textu: A A A

Několik rad, jak vylepšit vlastní paměť

Ilustrační foto
  • autor: ze zahraničí
  • sdílet na

Pouze málo lidí ví, jak používat svou paměť, která často rozhoduje o úspěchu nebo prohře, o dobře prožitém životě nebo úplné katastrofě.

Nejdokonalejší počítač, který by dosahoval výkonu lidské mysli, stále čeká na své objevení. Navzdory jejím úžasným schopnostem, ji stále málo lidí využívá naplno. Napoleon Hill ve své knize Přemýšlej a staň se bohatým (Think and Grow Rich) říká: „Cokoliv si může mysl člověka představit a v co může uvěřit, toho může také dosáhnout“.

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Prostředky lidské mysli jsou bezmezné. A jedním z těchto prostředků, který často není využíván naplno, je právě paměť. Schopnost zapamatovat si je důležitou dovedností, kterou bychom měli rozvíjet. Mnozí se však raději uchylují k výmluvám, než aby raději rozvíjeli svou dobrou paměť. Ačkoliv je věk jistě důležitým faktorem pro schopnost pamatovat si, existuje také velké množství lidí nad sto let, kteří zvládají udržet si své schopnosti.

„Špatná paměť“ zkrátka není dobrou výmluvou proto zůstat pasivní, jestliže nejsme postiženi Alzheimerovou nemocí, demencí nebo mrtvicí. Většina lidí je schopna svou paměť rozvíjet a zlepšovat. Stejně jako v každodenním životě se paměť zlepšuje jejím častým používáním. A právě k tomu poslouží několik technik, které nám pomohou zostřit mysl a udržet ji takovou až do pokročilého věku.

Neschopnost koncentrace

Netrénovaná mysl pracuje na základě náhodných vzorců. Myšlenky zaplavují mysl bez ustání a narušují koncentraci, kterou mysl potřebuje k soustředění se na to, co se musí naučit. Mysl se tak ztrácí a to, co se naučí, zůstává rozsekáno na kousky. Koncentrace vyžaduje plnou snahu o zapamatování. Předtím než se začne budovat paměť, je tedy nutné věnovat se tréninku koncentrace. Všechny vlivy, které odvádějí naší pozornost, musí být před vlastním učením odstraněny.

Správné ukládání informací

Stejně jako u počítačů je vše, čím je mysl krmena, použito k tvorbě výsledků, které mohou být správné nebo chybné. Chybné informace nebo polopravdy, které jsme se učili ve školách a během života, je těžké odstranit a mnoho lidí tak prožije svůj život v nesprávné víře, která je vede k finančnímu a společenskému krachu.

Nedostatek organizace a paměť

Plný a neorganizovaný pracovní stůl je často znakem neorganizované a zavalené mysli. Taková mysl je zavalena nepotřebnými informacemi. Schopnost pamatovat si znamená soustředit se na to, co je skutečně důležité a zapomenout na bezcenné věci.

Zeptejte se nějakého sportovního fandy a on vás zavalí množstvím informací o jeho oblíbeném sportovním klubu, ačkoliv taková statistika nemá pro jeho život žádný vliv (jestliže se tedy sportovnímu průmyslu nevěnuje profesionálně). Budování paměti vyžauje soustředění na důležité věci a eliminaci těch nedůležitých.

Nezdravá strava a schopnosti paměti

Mysl potřebuje ty správné živiny, aby zůstala přesná. Současná moderní strava s nedostatkem vlákniny vás však spolehlivě připraví o jakékoliv mentální schopnosti. Rychlé občerstvení a cukrem zaplavená cola vede pouze k bolesti hlavy a dalším poruchám, které činí správné zapamatování informaci téměř nemožným. Lepší paměť není možné vypracovat bez zdravé stravy.

Paměť a chybné návyky

Cigaretový kouř obsahuje přemíru chemických sloučenin, které otupují smysly. Společně s kouřením přistupuje nedostatek spánku. Podobně působí i stres a nedostatek cvičení. Právě cvičení napomáhá zlepšovat dýchání, které zásobuje mozek kyslíkem.

Zlepšování paměti vyžaduje stálé procvičování a trpělivost. Ne každý potřebuje budovat úžasnou paměť jako má Harry Lorayne (specialista na trénování paměti, který proslul svou schopností zapamatovat si jména stovek lidí během několika desítek minut, pozn. redakce), dobrá paměť pomůže zlepšit každou oblast vašeho života.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: mozek, zdraví

Můžete si také přečíst

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Ostatní
Pozor na nedostatek tekutin

Pijete až tehdy, když cítíte žízeň? Pokud je odpověď ano, tak je nejvyšší čas si uvědomit, že to není správně. Protože žízeň…

Energie
Autosugesce – tajná zbraň na vylepšení života

Podvědomí je velice silná a podstatná stránka naší mysli. Roli podvědomí si málokdy uvědomujeme, jeho síla se projevuje především…

Energie
Tatvy - jak je používat?

Tatvy jsou neviditelná záření kosmických sil. Můžeme si je představit jako paprsky, které ve dvouhodinových intervalech dopadají…

Jóga a mystika
Meditace

O meditaci můžete nalézt velké množství článků, nicméně málokde se vlastně dozvíte, o co jde a jak ji můžete provádět.Definovat…

Ostatní
Zelený čaj

Přemýšlíte, že byste si dali něco teplého k pití? Že máte chuť na šálek dobrého čaje? Potom určitě sáhněte po čaji zeleném,…

Magie
Vizualizace – základ magie

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Energie
Představení čaker 1

Vítejte u seriálu o čakrách. Řekneme si zde nejen, co čakry jsou, ale postupně si ukážeme i možnosti jejich harmonizace.Lidské…

Astrologie
Hubnutí s astrologií

Ne všichni jsou spokojeni se svojí postavou. Měl bych se opravit – drtivá většina z nás není spokojená s tím, jak…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY