Pozor na alergii na kosmetické přípravky

Velikost textu: A A A

Pozor na alergii na kosmetické přípravky

Ilustrační foto
 • autor: red
 • sdílet na

Alergie je onemocnění, které má v naší civilizaci neustále vzestupný trend. Bohužel již nezůstává u alergie na pyl, prach nebo roztoče. Velmi častá je také alergie na potraviny a alergie na kosmetické přípravky.

Hlavní příznaky alergie na kosmetické přípravky

 • zarudnutí kůže

  Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

  ZOBRAZIT
 • svědění kůže

 • vyrážka a puchýře

 • mokvající puchýřky

 • pigmentace pokožky

Výše uvedené projevy patří mezi nejčastější alergické reakce na kosmetické přípravky. Obvykle se objevují po aplikaci daného kosmetického produktu. Projevy se nevyplatí podceňovat. V některých případech se totiž, zejména u vyrážky a puchýřů, může z alergické reakce vytvořit chronický ekzém.

Alergie na kosmetické přípravky se nejčastěji vyskytuje v oblasti očí a okolo rtů. Právě v těchto místech je pokožka velmi citlivá. Bohužel to neznamená, že by se alergická reakce nemohla projevit jinde. Pro čtenáře může být překvapivé i to, že ne vždy se alergie projeví přímo na místě, kde se kosmetika použila. V některých případech je alergický projev i jinde.

Na jaké kosmetické produkty se alergie nejčastěji objevuje?

Mezi nejčastějšími zdroji alergických reakcí najdeme parabeny, lanolin a další základy různých mastí, různé vonné složky parfémů, antiperspirantů apod..

Zvýšenou pozornost věnujte i lakům na vlasy a lakům na nehty. Velmi překvapivé může být i to, že se alergie čím dál častěji začínají objevovat i na některé opalovací krémy, oleje nebo mléka. I zde je tedy třeba dobře vybírat.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: alergie

Můžete si také přečíst

Ostatní
Alergik v domě - co to znamená

 Jakákoli alergie je velmi nepříjemná. Ostatně mnozí alergici by určitě měli k tomuto tématu co říct. Pokud ale…

Ostatní
Máte alergii na prací a hygienické prostředky – pár tipů jak to vyřešit

Alergie obecně jsou velmi nepříjemné a často nám komplikují a sužují život. Dnešní doba však už pomáhá a existují různé léky,…

Ostatní
Máte alergii? Dejte si pozor na křížové alergické reakce

Alergie je nepříjemná a přitom trápí obrovské množství lidí. A jejich počet narůstá. Statistiky navíc ukazují, že pokud trpíte…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY