Silvestr a zvířata - pomožte jim homeopatiky!

Velikost textu: A A A

Silvestr a zvířata - pomožte jim homeopatiky!

Ilustrační foto

Oslavy konce roku jsou náročné především pro naše čtyřnohé přátel. Podobně jako v momentě bouřek, strach z dunivých zvuků petard ohňostroje způsobuje úzkost a obavy. Nezapomínejte, že zvířecí sluch je mnohem vyvinutější a vnímá intenzitu zvuku jinak, než lidské ucho.

Obecné typy

Silvestrovská noc představuje pro všechna zvířata velkou stresovou zátěž. Své miláčky byste neměli brát na venkovní oslavy. Nejlepší je zůstat s nimi vprostředí, kde jsou zvyklí, jinak můžete riskovat jejich útěk. Vyděšný pes řítící se tmou se může nejenom ztratit, ale především může ublížit sám sobě.

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Svému zvířeti nejvíce prospěje, zůstanete-li s ním doma. Vyberte místnost, kde se dá zajistit co nejvyšší možný klid. Zatáhněte záclony, zapněte světla, abyste nebyly vidět záblesky ohňostroje. Nechte běžet hlasitěji televizi či hudbu, abyste přehlušili hluk ohňostrojů.

Když přijde strach

Kočky i psy reagují v případě strachu různými způsoby. Někdy ani sebelepší příprava zázemí na strávení Silvestra nepomáhá. Pokud strach zvíře zcela ovládne, nemohou nás překvapit ani takovéto reakce:
* klepání, kňučení, vytí
* pomočení se
* schovávání se v bytě, náhlý útěk
* ničení nábytku
* agrese – kousání, syčení

Nejen v takovém případě můžete svému zvířeti pomoci výběrem vhodného léku. U veterináře si můžete pořídit „oblbovadlo“, nebo můžete vsadit na šetrné homeopatické léky.

Homeopatické léky

Homeopatie nabízí účinnou pomoc, ať už zvíře zvládá silvestrovské radovánky lépe či hůře. Přinášíme vám přehled základních léků vhodných na snížení strachu z hlasitých zvuků. Tento výčet ovšem není kompletní a je zapotřebí upozornit, že vhodný lék určí nejlépe přímo homeopat. Výběr správného léku je přitom základem úspěchu.

U daného léku doporučujeme rozpustit 2-3 kuličky ve vodě a podat ji zvířeti v dopoledních hodinách. Podle potřeby je možné aplikaci v průběhu dne opakovat. Jako potenci zvolte nejlépe 15 C či 30 C. Někdy může přijít vhod i potence 200 C, nicméně tu je obtížné v českých lékárnách sehnat. Níže uvedené léky jsou určené primárně na symptomatickou léčbu (tzn. přímé akutní řešení problému), trvalou pomocí by mohla být léčba konstituční, kterou nabízíme i v rámci naší poradny.

Aconitum

Je to lék spjatý s dramatickým rychlým průběhem. Používá se pro situace, kdy se nacházíme tváří v tvář smrti. U psů či koček bychom měli sáhnout po tomto léku, jedná-li se náhlou a prudkou reakci na petardy.

Borax

Tento lék doporučujeme pro zvířata, které se nechají snadno vylekat hlukem a to i mírnými zvuky, jako je zvuk deště padající na střechu či poryv větru. Zvíře se může snažit dostat pryč od hluku a projevuje se velice nervózně, vyje, běhá či kope. Může být opravdu vyděšený a vyžadovat chování. Když ho budete chtít dostat zpět na zem, tak bude naříkat.

Kali carbonicum

Lék vhodný zejména pro starší zvířata, která se bojí hlasitých zvuků. Sáhněte po něm v případě, když je zvíře snadno zaskočeno nečekanými zvuky. Některá zvířata mohou mít i edém či otoky kolem očí a horních víček, je to jeden z nejvýraznějších symptomů pro tento lék.

Phosphorus

Toto je zřejmě nejznámější lék na strach z hlasitých zvuků – a to zejména během bouřky. Je vhodný pro zvířata, která jsou plachá a běží se schovat do malého, tmavého místa, bojí se samoty a vyžadují stále přítomnost osoby. Zvíře může být nervózní ještě před bouřkou, dokáže vycítit její příchod. Phoshporus je vhodný i pro ty, kdo mají strach ze záblesků světel.

Rhododendron

Tento lék funguje pro mazlíčky, kteří se bojí hlasitých zvuků a to zejména burácení hromů blesků. Stejně jako Phoshporus, dokáže vycítit příchod bouře. Tento lék je vhodný pro zvířata, která jsou náchylná na bolesti kloubů v nohách a v případě blížíce se bouře či ohňostrojů mohou být ochromení či artritický.

 

Přejeme našim čtenářům a jejich zvířecím miláčkům nejen šťastný vstup do nového roku!
 

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: homeopatie, zvířata

Můžete si také přečíst

Ekologie
Zamořený Mexický záliv

Některé části Mexického zálivu jsou v současnosti tak toxické, že se živočichové, jako jsou ryby, delfíni, krabi či rejnoci,…

Ostatní
Nový ročník oblíbené mezinárodní soutěže DAF 2011 - ochrana zvířat

Počínaje dnešním dnem mají čeští i slovenští studenti možnost se již devátým rokem přihlásit do mezinárodní výtvarné soutěže…

Ostatní
Skarabeus neboli brouk vruboun posvátný

Skarabeus neboli brouk vruboun posvátný je pro Egypťany symbolem reinkarnace (převtělení).Vruboun posvátný Kdo by neznal…

Ostatní
Delfíni používají jména!

Vědci už před několika lety oznámili, že delfíni si uvědomují svou vlastní identitu a oslovují se jmény. Nový výzkum ale…

Konspirace
Ekologické zbraně stojí za šokujícími úmrtími ptáků a ryb v minulých dnech. Blíží se ekologická válka? Jde o předzvěst použití těchto zbraní na lidech?

Kolem 2.000 kosů a kachen spadlo „z nebe“ mrtvých v oblasti Beebe, Arkansas. Pracovníci Ministerstva životního prostředí…

Ekologie
Zákaz býčích zápasů v Katalánsku – malý krok k velkému vítězství

Je těžké obsáhnout v krátkém textu práci, která byla prováděna po dobu téměř dvou let. Jejím výsledkem byl návrh lidové legislativy,…

Ekologie
Japonci chtějí vzkřísit mamuty!

Myšlenka vrátit znovu na svět vyhynulého mamuta se v posledních desetiletích objevuje stále častěji. Zatím naposledy s ní…

Ekologie
Včely zátkují plástve v úlech, aby se ochránily před pesticidy, tvrdí vědci

Snaží se tak ochránit zbylé části úlu před kontaminovaným pylem. Včely medonosné zavádějí nouzové postupy, aby se ochránily…

Ostatní
Vidí mtrvé lidi a předvídá budoucnost

Ne, tentokrát si nebudeme povídat o tajemných guruech, kteří se tváří, že spolkli moudrost celého světa. Zavítáme totiž do…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY