Astrologická věštba na rok 2012

Velikost textu: A A A

Astrologická věštba na rok 2012

Ilustrační foto

Co přinesou hvězdy v roce 2012? Naplní se očekávání apokalypsy? Jaké budou probíhat konstelace? Co přinesou do našich životů, ale i co můžeme očekávat na úrovni České republiky a celého světa? Nejen na to se mě ptala sympatická redaktorka týdeníku Spirit.


Jak byste obecně zhodnotil konstelace nadcházejícího roku 2012?

Kurz přírodní medicíny - naučte se hlubší souvislosti nemocí z pohledu duchovna a ezoteriky

ZOBRAZIT

Zdravím všechny čtenáře týdeníku Spirit. Jsem rád, že se společně setkáváme při dalším povídání o konstelacích na příští rok. Dostáváme se k magickému roku, který je mnohými spojován s koncem světa či apokalypsou. Na rok 2012 jsem dotazován často a to již několik let nazpět. Proto tedy hned zkraje zdůrazním, že konec světa neočekávám, ale taktéž že příští rok nebude snadný. Mayové měli pravdu, pokud hovoří o době kolem roku 2012 jako o konci jedné etapy a počátku nové. Žijeme skutečně v době, kdy dochází k zásadním změnám v naší společnosti. Světová ekonomika se bortí, prudký vývoj začíná pociťovat svojí odvrácenou tvář, docházejí energetické zdroje a přírodní katastrofy dávají hlasitě najevo, že jsme se svým životním stylem až moc odvrátili od naší přirozenosti. A lidé si uvědomují, že se něco děje. Stále více z nich hledá alternativy k běžnému životu. Procházíme obdobím transformace a takové zásadní změny jako pád dosavadního způsobu fungování mohou být náročné.

Konstelace roku 2012 potvrzují, že vstupujeme do složitějšího období. Ekonomické potíže se prohloubí, budeme svědky pokračujících mocenských ambic a tlaků, situace budou vyhrocenější a atmosféra bude jiskřit napětím. V příštích několika letech očekávám i nové válečné konflikty. Ono totiž bez napětí není pokroku. A pokrok je to, o co tu jde. Cílem je opustit staré hodnoty a vytvořit nové. Ty, které budou více respektovat každou lidskou bytost i životní prostor. A i to je skutečně možné. Neptun se totiž nadobro usídlí ve svém nejsilnějším působišti – ve znamení Ryb, proto bude vzkvétat duchovní život, alternativní přístupy i větší zájem o své okolí a ochota pomoci.


Lze hovořit o nějakých výjimečných, pozoruhodných a zajímavých astrologických momentech? Pokud ano, kdy nastanou, jaké budou, co nám mohou přinést?

Hovořím teď o obecných konstelacích, které budou mít vliv na celou naši planetu, ale bude se projevovat i na úrovni našeho státu a můžeme je pociťovat i v našich životech samotných. Počátek roku přinese harmonickou vazbu Jupitera na Pluto, takže budeme mít zásobníky energie plné, naše síly budeme schopní lépe koncentrovat a bude růst i naše vůle. V této době se nám bude i dobře pracovat, můžeme si dát naše záležitosti do pořádku. S úspěchem se budeme věnovat věcem praktického charakteru. Obzvláště březen je měsíc produktivní a úspěšný. Nechme se překvapit, do jaké míry využijí tyto konstelace vládnoucí strany, aby urovnali rostoucí potíže, kterým musí čelit. Ekonomika může dočasně vykazovat lepší čísla. Díky podpůrným konstelacím Neptuna je možný vzestup stran levicového zaměření a na sociální politiku se bude i více slyšet.

V červnu vstoupí Jupiter do Blíženců a může to být vnímáno vzrůstem potřeby kontaktu s druhými. Atmosféra bude mnohem společenštější a komunikativnější. Toto naladění bude podporovat i jednání na mezinárodní úrovni a různá uskupení budou snáze hledat společnou řeč. Nicméně zejména v červnu a v červenci mohou být podobná jednání a vztahy narušeny mystifikací, lhaním a podvody. Měli bychom si dát pozor, zda-li nám média i vládnoucí síly přináší pravdu, a nebo jen zakrývají své skutečné záměry.

V současné době graduje i klíčová konstelace roku 2012 a i roků následných – kvadratura mezi Uranem a Plutem. Na ekliptiku tak vzniká souboj energie svobodomyslné a mocichtivé. Za jeden konec provazu bude tahat touha po osvobození a zboření zastaralých principů, na opačném konci se nachází manipulace, upevnění otěží a touha ovládnout. To vše se odehrává v základních znameních Beran – Kozoroh, takže nelze pochybovat o mimořádné důležitosti této konstelace pro příští měsíce a roky. Očekávám napjatou atmosféru, která bude hrozit otevřeným konfliktem a čekají nás i bouřlivé nepokoje či revoluce. Alespoň tak se projevily energie těchto planet již v minulosti. Dále se dají předpokládat zásadní vědecké objevy, nové myšlenky a směry, které půjdou proti rostoucí byrokracii a proti rostoucí moc Velkého bratra.

Poslední část roku přinese větší důraz na náš vnitřní svět. Počátkem října se Saturn přesune do Štíra a my tak budeme schopní intenzivně pracovat s našimi emocemi a intuicí. Na druhou stranu ovšem může blokovat některé naše citové projevy, můžeme ovšem lépe pracovat s esoterickými tématy. To zejména díky skvělé aspektaci od Neptuna a od Pluta. Budeme dosahovat vyšší duševní hygieny a disciplíny.


Jak se mohou projevit astrologické aspekty roku 2012 v České republice?

Příští měsíce ukážou, jak moc silné a schopné naše vládnoucí strany jsou. Mohou se totiž dostat do patové situace, ze které se nebudou moci pohnout vpřed. Řešení čehokoliv budou přicházet jen ztuha. Jednání budou vypjatá a nekompromisní, konstelace naznačují ostré a složité střety. Bude náročné prosadit své plány a záměry, které budou vůči naší zemi tvrdé a přísné. Politici tak nebudou mít na růžích ustláno a musí počítat i s možností, že selžou.


Naznačují konstelace, že by se mohly nějaké konflikty vyhrocovat (krize, války)? Co ve světě?

no, konstelace rozhodně varují před rostoucí krizí. Přestože počátek roku může přinést nějaké drobné optimistické zprávy, realita je taková, že si ještě pár let neoddychneme. Možná až do té doby, než si uvědomíme, jaká další cesta má pro lidstvo smysl. Předpokládám, že nás čekají další slepé uličky a že vzhledem ke komplikovaným konstelacím hrozí i vojenské střety.

Do napjaté situace může být zapojena Anglie a Německo, na východě se zapotí především Afghánistán, Palestina či Sýrie. Řecko má podle mě to nejhorší teprve před sebou. A obávám se i o budoucnost Japonska. To co jmenuji platí pro roky 2012 až 2015.


Které měsíce roku 2012 bychom obecně měli být opatrnější, vypadají kritičtěji? A která znamení mohou negativně zejména postihnout?


Složitější bude léto, zejména červen a poté podzim. Na pozoru by měli být zejména Berani, Kozorozi, Vodnáři a Štíři. Při řízení doporučuji větší obezřetnost, neměli by dělat nic pod tlakem a zbrkle. Přes léto by měli být opatrní i Ryby a Blíženci, jelikož je zvýšená možnost podvodů a chaotických situací. Na podzim může více zadrhnout život Štírů a tak by se měli snažit uzavřít důležité kapitoly nejlépe před říjnem.


Které měsíce by naopak někteří jedinci (a kterých znamení) mohli využít ve svůj prospěch?


Jaro bude příznivé zejména pro Kozorohy, Býky a Panny. Příznivé energetické rozložení planet mohou využít ovšem všichni, kdo budou chtít řešit témata praktická, či oblast financí a majetku. První část roku budou moct naplno využít i Ryby, které budou moci naplno rozvinout svůj potenciál. V půlce roku mají nejlépe rozdané karty Váhy, které se budou moci lépe prosadit a udělat významný krok na jejich cestě.

Rok 2012 je silnou výzvou. Ať už bude konkrétní průběh jakýkoliv, je důležité myslet na to, že si každý svobodně rozhodujeme o kvalitě našeho vlastního života. Zaměřme se na duchovní cestu a vyjdeme tak vstříc nové fázi vývoje naší společnosti.

Všem čtenářům na této cestě přeji co nejvíce radosti!


Vít Kuntoš
astrolog, terapeut a léčitel

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: astrologie, horoskop, předpověď

Můžete si také přečíst

Astrologie
Astrologické signatury

Beran Vládce: Mars (druhý vládce Pluto) Živel: oheň Barva: červená Den: úterý Číslice: 7 Tón: C Drahé kameny: ametyst,…

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Astrologie
Rok 2012 - konec světa?

O tom, že bychom se měli za 2 roky dočkat konce světa, se dozvíme z nejrůznějších stran. Určitě jste mnozí z vás…

Astrologie
Hubnutí s astrologií

Ne všichni jsou spokojeni se svojí postavou. Měl bych se opravit – drtivá většina z nás není spokojená s tím, jak…

Věštírna
Keltský horoskop

Naše kořeny jsou úzce spjaty s kmeny nazývanými Keltové. Keltové měli blízký vztah s přírodou a všechny jejich obřady, filosofie…

Astrologie
Životní cykly aneb Pluto v Kozorohu

Saturn, vládce znamení Kozoroha je ukazatelem životních zkoušek a zrání, signifikátorem pozemského času i stáří. Se vstupem…

Astrologie
Výklad planety Země

Neznám zcela přesně důvod, proč a kdy se ve mně probudila myšlenka na výklad planety Země. Možná velmi blízký, osobní vztah…

Ostatní
Záznam rozhovoru s Vítem Kuntošem o roce 2012

Vystoupení astrologa Víta Kuntoše v esoterickém pořadu Hanky Bubancové >Mezi nebem a zemí< na rádiu Nira. Pokud vás…

Astrologie
Celebrity: Iveta Bartošová

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

 
" />
Prodej družstevního bytu a daň z příjmu<div style=online eğitim
" /> Prodej družstevního bytu a daň z příjmu
online eğitim
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY