Velká astrologická předpověď na rok 2013

Velikost textu: A A A

Velká astrologická předpověď na rok 2013

Ilustrační foto

Co přinesou konstelace do našich životů? Na co si dát pozor? Jak se vyvine ekonomicko-politická situace? Jaké trendy budou působit na USA, Evropskou unii či Českou republiku?

Stojíme na prahu roku, který podle mnohých předpovědí nemá nastat. Jako optimista věřím tomu, že práh roku 2013 překročíme a má tedy smysl společně prozkoumat, co nás čeká. Astrologické konstelace dalšího roku jsou pozoruhodné a čekají nás změny, které náš svět posunou dál – v dobrém i ve zlém. Je důležité si pro začátek uvědomit, že za svůj život zodpovídáme my sami a jsme to i my samotní, kdo si tvoříme naši vlastní realitu. Ať už budou působit jakékoliv trendy, máme ve svých rukách, zda-li budeme žít život naplněný radostí a štěstím..

Hlavní trendy nového roku

Kurz přírodní medicíny - naučte se hlubší souvislosti nemocí z pohledu duchovna a ezoteriky

ZOBRAZIT

Během roku se stihne odehrát velké množství konstelací, podívejme se na ty nejdůležitější z nich. Na počátku roku bude výraznou konstelací sextil mezi Saturnem ve Štíru a Plutem v Kozorohu. Jedná se o velice zajímavý aspekt, protože obě planety jsou ve vzájemné recepci a jejich energie pracují společně jako tým, což celé podtrhuje harmonický aspekt. V našich životech se konstelace může projevit jako propojení niterné emoční vrstvy se strukturou a řádem. Uvnitř sebe najdeme větší jistotu a budeme se moci více spolehnout sami na sebe. Naše vztahy mohou projít silným vývojem, ale mohou to vydržet jen v případě, kdy mají vybudované stabilní základy.

Konstelace se bude nejvíce projevovat v době leden až duben a na podzim. Stále častěji bude v této době docházet k proměnám vztahu k majetku a hodnotám. Staré tradice budou procházet postupnou transformací. Rozměr hmoty může působit jako nic ve srovnání s rozměrem vnitřního – duchovního života. Je to skvělé období k práci na sobě. Nic nám nebude sice dáno zadarmo, ale kdo projeví snahu a úsilí, bude odměněn.

Další klíčovou konstelací roku 2013 je kvadratura Urana v Beranu s Plutem v Kozorohu, která figuruje na nebi již od podzimu a její vliv bude přesahovat do roku 2014. Je to náročná konstelace, která přináší velkou tvrdost do našeho života a složitější životní lekce. Tato konstelace má jasnou souvislost s probíhající finanční krizí. Na jedné straně je touha po osvobození se, nezávislosti a zboření starých principů, na straně druhé se nachází manipulace, upevnění otěží a touha po moci.

Tato vazba v sobě obsahuje riziko konfliktů, bouří či revolucí – před tímto rizikem jsem varoval již loni a obávám se, že nepokoji v krachujících částech Evropy se síla konstelace ještě nevybila. Tyto bouřlivé trendy mohou rozbouřit i Matku Přírodu. V našich životech nás konstelace varuje před prahnutím po moci a může nám přinést cenné zkušenosti k pochopení nesobeckosti a pomoci druhým.

Přes léto roku 2013 budou stát v harmonických vazbách Jupiter, Saturn a Neptun, na nebi nám tak zazáří velký vodní trigon. To je výjimečně silná doba, která umožňuje rozvinutější kontakt s naším podvědomím a intuicí, dočkat se můžeme umělecké inspirace i bohatší fantazie. Je to skvělé období k práci na sobě, metafyzická témata nás budou přitahovat a budeme schopní hlubšího vhledu. Díky rozvinuté citlivosti budeme schopní lépe pochopit skrytý význam věcí a budeme lépe chápat své nejbližší.

Situace ve světě

Na základě mundánních konstelací je zřejmé, že nás prozatím nečeká období, kdy bychom si mohli výrazněji oddechnout. Celý rok je ovlivněný nejnáročnější vazbou Uran kvadratura Pluto, což značí právě boj mocenských struktur a touhu po osvobození se. Vládnoucí strany to nebudou mít jednoduché, jejich snaha o upevnění moci povede k většímu odporu u lidí. Krize společnosti tak bude moci postoupit o několik stupínků dále a zároveň to bude příležitost k probuzení mnoha lidí.

= Studium a kurz astrologie s autorem článku =

Již v loňské předpovědi jsem uváděl, že v letech 2012 až 2015 nastává náročné období pro několik států. Týká se to zejména Anglie, Řecka a Německa, na východě pak Afganistánu, Palestiny a Sýrie. V těchto regionech dopadne bouřlivá kvadratura svojí největší vahou a nedají se zde vyloučit ani válečné konflikty.

Přesto se domnívám, že může dojít k vylepšení ekonomicko-finanční situace a to alespoň krátkodobě. Pocítit to můžeme v létě, kdy se Jupiter dostává 26. 6. 2013 do znamení Raka. Zde může přinést zdar hospodářství, ekonomika může být na chvíli nakopnuta. Tento trend platí pro celý svět a je zřejmé, že ne v každém státu budou moci tento příznivý trend proměnit v úspěch. Podívejme se tedy na to, jak se konstelace dalšího roku projeví na horoskopech USA, EU a naší republiky.

USA

Stát, který se rád staví do role světového vůdce, bude mít v roce 2013 hvězdy na své straně. Uran bude v harmonické vazbě na radixového Urana a osu Ascendent / Descendent, Neptun v trigonu na Venuši. USA tak budou mít vhodnou příležitost dostat se pryč z nejhoršího. Zajisté budou mít vždy dostatek spojenců a zahraniční politika bude hrát jednu z důležitých roli. Ve vedení USA se budou moci snáze prosazovat levicové směry, primárním tématem bude sociální systém.

Evropská Unie

EU bude mít příští rok náročný. Pluto v sextilu na Slunce EU ukazuje na velké vnitřní síly a transformační procesy v samotném jádru. Budou zde tlaky na to, aby se role EU posunula. S touto konstelací zajisté poroste v Bruselu i potřeba uchopit moc ještě pevněji do svých rukou. Naneštěstí se přes Slunce bude v dubnu, květnu a září procházet Saturn, který oslabí vliv EU a zbrzdí její reálný rozvoj. Podpoří obraz rigidní a kostnaté unie neschopné pružně reagovat na změny.

Bez zajímavosti není ani nahlédnutí na horoskop eura. Pluto v konjunkci se Sluncem a na to Uran v kvadratuře na Slunce značí, že euro jako měna v příštím roce rozhodně nebude stabilní a eurozóna může změnit svoji podobu.

Česká republika

V první části roku bude doznívat kvadratura Urana na Pluto a naše vládnoucí strany tak mohou předvádět nevídané, bude docházet k náhlým a nečekaným obratům. Od jara 2013 bude úřadovat Neptun v trigonu na Slunce, bude zde tedy stále silnější trend dávající podporu levicově orientovaným stranám. Je možné, že v poslanecké sněmovně dojde k výraznějším změnám. Stejně tak zde ovšem může docházet ke zkreslování a lhaní, realita bude před veřejností libovolně ohýbána. Díky plutonskému vlivu může docházet ke změnám v samotném vnímání vlády a zajímavým vývojem mohou projít i mezinárodní vztahy.

Rok 2013 přináší pokračování náročných konstelací a trendů z minulého roku. Nedělejme si iluze o tom, že na tom bude celosvětová situace lépe – naopak krize bude pokračovat dále, byť nám bude někdy umožněno v klidu se nadechnout do dalšího boje. Není ovšem třeba bojovat a válčit. Válka je symbol sobectví a nezvládnutého ega. Nic není černobílé a jak jsme si zde naznačili, čekají nás trendy nabízející duchovní posuny a vnitřní práci na sobě. Ego je třeba rozpustit, abychom mohli do svého srdce přijmout více lásky a štěstí pro sebe i ostatní. Přeji všem čtenářům, ať se vám to daří.

Do roku 2013 přeji všem co nejvíce splněných přání!

Vít Kuntoš
astrolog, terapeut a léčitel


©foto zdroj Miloš Matula, úpravy zahady-zdravi.cz

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: astrologie, horoskop, krize, předpověď, věštění

Můžete si také přečíst

Astrologie
Astrologické signatury

Beran Vládce: Mars (druhý vládce Pluto) Živel: oheň Barva: červená Den: úterý Číslice: 7 Tón: C Drahé kameny: ametyst,…

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Jiné věštby
Historie tarotu

Do Evropy přinesli tarot Saracéni koncem 14. století formou tzv. naiv – karetní hry. V 16.století se vynořuje slovo tarocci…

Ostatní
Lidové pranostiky - srpen

Každý měsíc zde najdete lidové pranostiky, které jak věříme, přivádějí člověka k hlubšímu zamyšlení o přírodních zákonitostech…

Magie
Wicca

Wicca je pojem, se kterým se setkáme v "moderní" esoterice docela často. Jedná se o obor relativně nový, nicméně jeho kořeny…

Jiné věštby
Věštění saskými hůlkami

Saské hůlky nabízejí způsob, jak získat snadno a rychle odpověď na přímou otázku. Potřebujete 3 dřevěné hůlky (větve stromu)…

Energie
Tatvy - jak je používat?

Tatvy jsou neviditelná záření kosmických sil. Můžeme si je představit jako paprsky, které ve dvouhodinových intervalech dopadají…

Astrologie
Rok 2012 - konec světa?

O tom, že bychom se měli za 2 roky dočkat konce světa, se dozvíme z nejrůznějších stran. Určitě jste mnozí z vás…

Věštírna
Indiánský horoskop

Indiánský horoskop přináší odlišný pohled na naše charakterové vlastnosti vedle nám známého, klasického evropského horoskopu…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY