Životní cykly aneb Pluto v Kozorohu

Velikost textu: A A A

Životní cykly aneb Pluto v Kozorohu

Ilustrační foto
  • autor: Pavla Aligová
  • sdílet na

Saturn, vládce znamení Kozoroha je ukazatelem životních zkoušek a zrání, signifikátorem pozemského času i stáří. Se vstupem Pluta do znamení Kozoroha (leden 2008) se podstatně změnily životní kvality obyvatel naší planety, mocným tohoto světa se přestalo dařit předstírat (Pluto ve Střelci) nekonečnou expanzi na úkor přírody i člověka.

Všichni jsme zahlcování negativními zprávami dění kolem nás, také na druhé straně Zeměkoule a lidstvo pomalu upadá do rezignované beznaděje, cítí se bezmocné v moci (Pluto v Kozorohu) nejmocnějších. V rozvojových zemích umírají děti hladem a naproti tomu kapitalistický, farmaceutický průmysl udržuje uměle (chemicky) při životě přestárlé občany, aby přišel k astronomickým ziskům.

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Pluto v Kozorohu nezasáhne jen rozpočty rodin a vytříbí přirozené autority (Saturn), které byly zejména ve východní Evropě převážně nefunkční a byly spíše založeny na parazitování v rodině i společnosti. Pluto v Kozorohu si vynutí spoustu společenských změn a mezi nimi bude i otázka zaměstnávání občanů po padesátce (saturnské cykly). Tito lidé často bez výhledu na úspěch doslova žebrají o pracovní místo. Potřebuje náš pracovní trh pouze mladé, dynamické a hlavně levné, pracovní síly? Jsou pracovní i životní zkušenosti lidí od padesátky nahoru bezcenné? Umělým zvyšováním věku populace bude třeba i více pracovních sil a míst, které vytvoří finanční základnu na vyplácení důchodů přestárlým občanům. Občané, kteří dosáhli věku 56 (8x7) až 59-ti let (saturnský cyklus) jsou vědomě či podvědomě povzbuzeni přísným okem Saturna, pánem osudu k rekapitulaci dosažeých cílů a zvažují rovněž jak dál. Tělesná schránka je podstatně opotřebováná přibývajícím věkem (Saturn), avšak zrající duch(Uran) zažívá mezi 56-tým a 63-tím (cyklus Urana, kvadrát k radixové pozici) rokem skutečný rozkvět, který je pro zdraví a duševní rovnováhu člověka nutné bezpodmínečně využít. Mnozí si v tomto věku stěžují na nepříznivý osud, ve skutečnosti je to však pouze vlastní rezignace, která člověka zasadila do role pasivního čekání na zázrak.

Za zmínku stojí i cyklus lunárních uzlů, třetí cyklus nastává ve věku 55-ti let a jedenácti měsících. Cyklus Chirona je přibližně 52 let. V tomto věku bychom měli složit mistrovskou zkoušku z vlastního života. Osud nás vybízí předávat nasbírané životní zkušenosti dál. Otázkou však zůstává zdali společnost o zkušenosti padesátníků stojí a chce je zaintegrovat na pracovním trhu. Bude nutné od základu (Saturn) změnit strukturu(Saturn) myšlení (Pluto) a opět objevit přínos starších občanů pro pracovní trh? S jistotou i oni budou muset pomoci financovat materiální zabezpečení a zdravotnickou péči pro přestárlé občany.

Neviditelná ruka cyklů nás provází životem a my si její vedení a moudrost začneme uvědomovat či tušit až ve zralejším věku. Je to odměna, kterou objevíme až na konci léta či před vstupem do podzimu našeho života. V knize spisovatelky Penny McLean jsem objevila zajímavou úvahu. Penny zmiňuje sklizeň života takto: „nikdo nejede ke žním s plným vozem, nýbrž jde sklízet s prázdnýma rukama“. Sklizni je třeba udělat místo a nelpět na starých, nepotřebných zásobách. I ve vyšším věku by se měl člověk živit čerstvými produkty svého vlastního ducha a práce, stavět na pevných základech z minulosti (Saturn). Fyzická síla se pozvolna „stěhuje“ na úroveň síly duchovní, tělo i mysl přestává ovládat neodbytné, reprodukční pnutí (Pluto), člověk začíná být bytostí komplexní.

Společnost, tedy my všichni, jsme se dostali na rozcestí nového, světového řádu (Pluto v Kozorohu), hledání projektů (Pluto) k naplnění plnohodnotného života jednotlivce i rodiny. Pluto v Kozorohu (2008 – 2023) se jednoznačně dotýká tématiky stáří (Saturn) a vytváření pracovních míst nejen pro mladé. Čeká nás transformace stáří ve společnosti? Pochybuji, že bude možné téma práce, pracovních příležitostí, skutečných autorit a rodinných struktur možné obejít. Každý člověk na této planetě má nárok na plnohodnotný život, proto věřím, že štěstí není prioritou elitní společnosti, ale nás všech.

Na působení Pluta v Kozorohu se můžeme tedy spolehnout, změny struktur ve společnosti nastanou zcela jistě. Buďme tedy rádi za poctivé (Saturn) přehodnocení, přeměnu (Pluto) struktur (Saturn) do nového, světového řádu.

Pavla Aligová
www.astrogaia.webnode.cz

 

 

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: astrologie

Můžete si také přečíst

Astrologie
Astrologické signatury

Beran Vládce: Mars (druhý vládce Pluto) Živel: oheň Barva: červená Den: úterý Číslice: 7 Tón: C Drahé kameny: ametyst,…

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Astrologie
Rok 2012 - konec světa?

O tom, že bychom se měli za 2 roky dočkat konce světa, se dozvíme z nejrůznějších stran. Určitě jste mnozí z vás…

Astrologie
Hubnutí s astrologií

Ne všichni jsou spokojeni se svojí postavou. Měl bych se opravit – drtivá většina z nás není spokojená s tím, jak…

Astrologie
Výklad planety Země

Neznám zcela přesně důvod, proč a kdy se ve mně probudila myšlenka na výklad planety Země. Možná velmi blízký, osobní vztah…

Ostatní
Záznam rozhovoru s Vítem Kuntošem o roce 2012

Vystoupení astrologa Víta Kuntoše v esoterickém pořadu Hanky Bubancové >Mezi nebem a zemí< na rádiu Nira. Pokud vás…

Astrologie
Celebrity: Iveta Bartošová

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Astrologie
Celebrity: Leoš Mareš

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY