Co prozradí hvězdy o Vánocích 2011?

Velikost textu: A A A

Co prozradí hvězdy o Vánocích 2011?

Ilustrační foto

Vánoce jsou nejvýznamnějším svátkem, který spojuje lidi po celém světě. Dávno se vytratilo pohanské pozadí oslav, které souvisí se zimním slunovratem. Postupně mizí i křesťanský rozměr těchto dnů, vzhledem ke stále více globalizovanému světu založeném na komerci. V tuto chvíli ovšem svátky nechceme hodnotit. Podíváme se na to, jak budeme tento čas prožívat, protože se tato informace zrcadlí na nebeské báni v podobě astrologických konstelací.

Letošní Vánoce budou v poklidném duchu. V sobotu 24. 12. odpoledne se Luna přesune ke Slunci do znamení Kozoroha, kde bude působit až do pondělního večera. Samotné svátky tedy budou o klidu a stabilitě, kozoroží energie bude přát tradičnímu pojetí svátků a dodržování starých zvyků. Tento vliv se bude projevovat po celý víkend a bude zdůrazňovat praktický rozměr života.

Zasvěcení do Reiky a Shambally na dálku

ZOBRAZIT

Tyto konstelace v sobě obsahuje riziko toho, že o svátcích budeme více v křeči a budeme mít tendenci nechat se pohltit nejrůznějšími starostmi. Necháme se svazovat, proto pro nás bude náročnější otevřít se vánoční atmosféře a naplno ji prožít. Odhoďte vážnost života dospělých a zkuste si vzpomenout, jak jste vnímali svět, když jste byli dětmi.

Když se Luna dostane na stejné místo ekliptiky, kde je Slunce, nastává novoluní. A jeden nov sebou přináší i Štědrý večer. Ve znamení Kozoroha je nov nejméně výrazný, protože Luna je zde ve své exilové pozici. Nov má obvykle v popisu práce počátky, proto je možné, že večer přinese nové myšlenky a nápady, které vás ovlivní v dalším životě. Nebojte se plánovat svojí budoucnost, můžete odhalit možnosti dalšího směřování vašeho života, o kterých jste doposud nesnili.

V posledním měsíci roku se nevyskytuje žádná planeta ve vodním živlu a lidé tak budou častěji zapomínat na vnitřní prožívání. Přesto ale sváteční víkend přináší příslib větší empatie. Neptun bude harmonicky ozařovat strohé znamení Kozoroha a bude nám umožňovat hlubší prožívání. Nebudeme tedy lhostejní k našemu okolí a zajímat se více o to, co se v druhých odehrává. Vánoce ovšem můžeme využít i k duchovním prožitkům. Kdo tedy pojme Vánoce vážně a zaměří se na svůj vnitřní svět, zajisté neprohloupí.

Protože jsou Vánoce především o radosti, důležité je i postavení Venuše. Ta bude v době svátků v napětí mezi Jupiterem a Saturnem. Budeme tedy oscilovat mezi dvěma extrémními přístupy k Vánocům – mezi neohraničenou poživačností a pevnou askezí. Vykročit po zlaté střední cestě se bude dařit jen s obtížemi. Tato konstelace v sobě obsahuje i riziko přejídání. A protože mi záleží na vašem zdraví, musím před nadbytečným příjmem kalorií varovat.

Nezapomínejte na to, že to jsme především my sami, kdo máme „poslední slovo“ o konkrétní podobě našeho života. Je tedy především na nás samotných, jaké svátky budeme mít. Přesto je dobré vědět, k čemu bude kvalita času inklinovat a na co si dát pozor.

Přeji všem návštěvníkům, aby prožili krásné a nezapomenutelné Vánoce!

 

Vít Kuntoš
astrolog, terapeut a léčitel

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: astrologie, horoskop, předpověď

Můžete si také přečíst

Astrologie
Astrologické signatury

Beran Vládce: Mars (druhý vládce Pluto) Živel: oheň Barva: červená Den: úterý Číslice: 7 Tón: C Drahé kameny: ametyst,…

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Astrologie
Rok 2012 - konec světa?

O tom, že bychom se měli za 2 roky dočkat konce světa, se dozvíme z nejrůznějších stran. Určitě jste mnozí z vás…

Astrologie
Hubnutí s astrologií

Ne všichni jsou spokojeni se svojí postavou. Měl bych se opravit – drtivá většina z nás není spokojená s tím, jak…

Věštírna
Keltský horoskop

Naše kořeny jsou úzce spjaty s kmeny nazývanými Keltové. Keltové měli blízký vztah s přírodou a všechny jejich obřady, filosofie…

Astrologie
Životní cykly aneb Pluto v Kozorohu

Saturn, vládce znamení Kozoroha je ukazatelem životních zkoušek a zrání, signifikátorem pozemského času i stáří. Se vstupem…

Astrologie
Výklad planety Země

Neznám zcela přesně důvod, proč a kdy se ve mně probudila myšlenka na výklad planety Země. Možná velmi blízký, osobní vztah…

Ostatní
Záznam rozhovoru s Vítem Kuntošem o roce 2012

Vystoupení astrologa Víta Kuntoše v esoterickém pořadu Hanky Bubancové >Mezi nebem a zemí< na rádiu Nira. Pokud vás…

Astrologie
Celebrity: Iveta Bartošová

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY