Co prozradí hvězdy o Vánocích 2011?

Velikost textu: A A A

Co prozradí hvězdy o Vánocích 2011?

Ilustrační foto

Vánoce jsou nejvýznamnějším svátkem, který spojuje lidi po celém světě. Dávno se vytratilo pohanské pozadí oslav, které souvisí se zimním slunovratem. Postupně mizí i křesťanský rozměr těchto dnů, vzhledem ke stále více globalizovanému světu založeném na komerci. V tuto chvíli ovšem svátky nechceme hodnotit. Podíváme se na to, jak budeme tento čas prožívat, protože se tato informace zrcadlí na nebeské báni v podobě astrologických konstelací.

Letošní Vánoce budou v poklidném duchu. V sobotu 24. 12. odpoledne se Luna přesune ke Slunci do znamení Kozoroha, kde bude působit až do pondělního večera. Samotné svátky tedy budou o klidu a stabilitě, kozoroží energie bude přát tradičnímu pojetí svátků a dodržování starých zvyků. Tento vliv se bude projevovat po celý víkend a bude zdůrazňovat praktický rozměr života.

Zasvěcení do Reiky a Shambally na dálku

ZOBRAZIT

Tyto konstelace v sobě obsahuje riziko toho, že o svátcích budeme více v křeči a budeme mít tendenci nechat se pohltit nejrůznějšími starostmi. Necháme se svazovat, proto pro nás bude náročnější otevřít se vánoční atmosféře a naplno ji prožít. Odhoďte vážnost života dospělých a zkuste si vzpomenout, jak jste vnímali svět, když jste byli dětmi.

Když se Luna dostane na stejné místo ekliptiky, kde je Slunce, nastává novoluní. A jeden nov sebou přináší i Štědrý večer. Ve znamení Kozoroha je nov nejméně výrazný, protože Luna je zde ve své exilové pozici. Nov má obvykle v popisu práce počátky, proto je možné, že večer přinese nové myšlenky a nápady, které vás ovlivní v dalším životě. Nebojte se plánovat svojí budoucnost, můžete odhalit možnosti dalšího směřování vašeho života, o kterých jste doposud nesnili.

V posledním měsíci roku se nevyskytuje žádná planeta ve vodním živlu a lidé tak budou častěji zapomínat na vnitřní prožívání. Přesto ale sváteční víkend přináší příslib větší empatie. Neptun bude harmonicky ozařovat strohé znamení Kozoroha a bude nám umožňovat hlubší prožívání. Nebudeme tedy lhostejní k našemu okolí a zajímat se více o to, co se v druhých odehrává. Vánoce ovšem můžeme využít i k duchovním prožitkům. Kdo tedy pojme Vánoce vážně a zaměří se na svůj vnitřní svět, zajisté neprohloupí.

Protože jsou Vánoce především o radosti, důležité je i postavení Venuše. Ta bude v době svátků v napětí mezi Jupiterem a Saturnem. Budeme tedy oscilovat mezi dvěma extrémními přístupy k Vánocům – mezi neohraničenou poživačností a pevnou askezí. Vykročit po zlaté střední cestě se bude dařit jen s obtížemi. Tato konstelace v sobě obsahuje i riziko přejídání. A protože mi záleží na vašem zdraví, musím před nadbytečným příjmem kalorií varovat.

Nezapomínejte na to, že to jsme především my sami, kdo máme „poslední slovo“ o konkrétní podobě našeho života. Je tedy především na nás samotných, jaké svátky budeme mít. Přesto je dobré vědět, k čemu bude kvalita času inklinovat a na co si dát pozor.

Přeji všem návštěvníkům, aby prožili krásné a nezapomenutelné Vánoce!

 

Vít Kuntoš
astrolog, terapeut a léčitel

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: astrologie, horoskop, předpověď

Můžete si také přečíst

Astrologie
Astrologické signatury

Beran Vládce: Mars (druhý vládce Pluto) Živel: oheň Barva: červená Den: úterý Číslice: 7 Tón: C Drahé kameny: ametyst,…

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Astrologie
Rok 2012 - konec světa?

O tom, že bychom se měli za 2 roky dočkat konce světa, se dozvíme z nejrůznějších stran. Určitě jste mnozí z vás…

Astrologie
Hubnutí s astrologií

Ne všichni jsou spokojeni se svojí postavou. Měl bych se opravit – drtivá většina z nás není spokojená s tím, jak…

Věštírna
Keltský horoskop

Naše kořeny jsou úzce spjaty s kmeny nazývanými Keltové. Keltové měli blízký vztah s přírodou a všechny jejich obřady, filosofie…

Astrologie
Životní cykly aneb Pluto v Kozorohu

Saturn, vládce znamení Kozoroha je ukazatelem životních zkoušek a zrání, signifikátorem pozemského času i stáří. Se vstupem…

Astrologie
Výklad planety Země

Neznám zcela přesně důvod, proč a kdy se ve mně probudila myšlenka na výklad planety Země. Možná velmi blízký, osobní vztah…

Ostatní
Záznam rozhovoru s Vítem Kuntošem o roce 2012

Vystoupení astrologa Víta Kuntoše v esoterickém pořadu Hanky Bubancové >Mezi nebem a zemí< na rádiu Nira. Pokud vás…

Astrologie
Celebrity: Iveta Bartošová

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

 
Jdete na půjčky chytře a s rozmyslem
Jdete na půjčky chytře a s rozmyslem Jdete na půjčky chytře a s rozmyslem
Únava může znamenat nemoc. Opatrně!
Únava může znamenat nemoc. Opatrně! Únava může znamenat nemoc. Opatrně!
<html>
<head><title>301 Moved Permanently</title></head>
<body>
<center><h1>301 Moved Permanently</h1></center>
<hr><center>nginx</center>
</body>
</html>
<html>
<head><title>301 Moved Permanently</title></head>
<body>
<center><h1>301 Moved Permanently</h1></center>
<hr><center>nginx</center>
</body>
</html>
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache/2.4.6 (CentOS) Server at www.okultweb.cz Port 80
" />
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache/2.4.6 (CentOS) Server at www.okultweb.cz Port 80
" /> 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache/2.4.6 (CentOS) Server at www.okultweb.cz Port 80
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY