Řím a Vatikán - na návštěvě nejen posvátných míst

Velikost textu: A A A

Řím a Vatikán - na návštěvě nejen posvátných míst

Ilustrační foto

Pro návštěvu Říma a Vatikánu jsme si vybrali záměrně zimní období. Výhodou je menší množství turistů a naděje, že uvidíme centrum křesťanství, stát ve státě, sídlo papeže – Vatikán zasněžené.

Řím
Myslím, že již na úvod naší cesty můžu prozradit, že se mi toto místo hluboce vrylo do srdce. Krása a duchovní atmosféra je obrovská! Určitě není náhoda, že název Roma v sobě skrývá slovní hříčku – pokud obrátíte slovo Roma, získáte slovo Amor. A Amor je, jak známo, bohem lásky. Nesmíme chápat význam slova Láska pouze jeho pozemským významem. Celé město dýchá duchovními vibracemi. A pokud mluvíme o duchovních vibracích, tak tou nejsilnější je právě Láska, všeobjímající a obklopující celý vesmír.

Kvalitní MED přímo od včelaře si můžete koupit a převzít v Praze

ZOBRAZIT

Pojďme se spolu podívat na několik zajímavých památek, které jsou symbolem historie Říma.
Především byste měli návštívit Pantheon. Jedná se o nejlépe zachovanou stavbu z dob římské antiky, která je zároveň považována za vrchol umění stavitelů této doby. Jedinečnost Pantheonu spočívá v dokonalé harmonii rozměrů (výška 43.2m se rovná jeho průměru, výška kupole odpovídá výšce kolmo se zdvihající stěny). Uvnitř rotundy zůstanete fascinování stát s pohledem na horní okrouhlý otvor o průměru 9m, který osvětluje kopuli. Žádné jiné světlo tu není. Otvor působí jako magnet, který vás, lépe řečeno vašeho Ducha, magicky přitahuje do vyšších sfér a díky této silné atmosféře můžete nechat svoje ego před vchodem do Pantheonu a naplno si v něm pobyt prožít v souladu s Universem. Síla tohoto místa zcela přehluší množství turistů, prohlížejících si Pantheon.

Další známou stavbou je Koloseum - monumentální stavba, která měla pojmout kolem 50 000 diváků. V amfiteátru se můžete nechat unést na vlně historie a vaše představivost, vám umožní přenést se do doby starého Říma. Zub času, zemětřesení a zloději stavebních materiálů na něm zanechali stopy, přesto se právem jedná o jednu z nejznámějších římských památek.

Forum Romanum patří mezi další místo, které určitě nevynechejte. Zde bylo v dobách antického Říma centrum veškerého dění. Byly zde různé trhy, chrámy a vítězné oblouky. Bohužel z dřívější doby zbyly hlavně ruiny, ale i tak byste neměli návštěvu vynechat. Památky, které zde zůstaly dochovány, stojí určitě za to!

Velkým zážitkem je noční procházka centrem Říma. Proto rozhodně doporučuji zůstat v Římě alespoň 2 noci, abyste si mohli atmosféru vychutnat jak za denního světla, tak v nočních hodinách. Zejména procházka podél břehu řeky Tibery směrem k bazilice svatého Petra je nádherná.

Vatikán
Vatikán je nejmenším nezávislým státem světa, ve kterém sídlí Svatý stolec – nejvyšší autorita křesťanské katolické církve. Tomu odpovídají bezpečnostní opatření tohoto místa. Na každém rohu narazíte na místní policii, která kontroluje čilý turistický ruch.

Velkým lákadlem je Vatikánské muzeum. Při jeho návštěvě se musíte obrnit trpělivostí, protože k jeho vchodu se vine dlouhý had netrpělivých turistů. Naštěstí fronta postupovala rychle a tak jsme se asi během třiceti minut kochali expozicemi. Největší dojem na nás zanechala návštěva Sixtinské kaple, jejíž návštěva je součástí prohlídky muzea. Vnitřní výzdoba je nádherná a můžete zde obdivovat i dílo slavného umělce Michelangela. Také vyhlídky z prostor muzea na „zázemí“ Vatikánských budov, jinak skrytých hradbami, patří mezi velké zajímavosti.

Již zmiňované Svatopetrské náměstí je hlavním náměstím Vatikánu, které obklopuje kolonáda. Ačkoliv se to nezdá, mělo by se prý na náměstí vejít až čtyři sta tisíc lidí. V čele náměstí stojí nepřehlédnutelná baziliku svatého Petra. Pokud jsme doposud zůstávali stát v údivu, tak nyní jsme téměř klesli na kolena. Vnitřní prostory baziliky, jejich výzdoba a silná atmosféra jsou neuvěřitelné.
Majestátné a velkolepé dílo. Pod oltářem baziliky se nachází hrob svatého Petra, jednoho z dvanácti apoštolů Ježíše Krista. Bazilika je také největším katolickým chrámem o rozloze téměř 2,5 hektaru a s kapacitou pro šedesát tisíc věřících.

Řím i Vatikán nabízejí i mnoho dalších krásných míst, a to nejenom pro věřící křesťany. Španělské schody, Fontána di Trevi nebo Andělský hrad mezi ně patří také. Proto si pro návštěvu Říma a Vatikánu udělejte dostatek času. Pět dní je minimum k tomu, abyste aspoň trochu poznali nádheru místa. Pověsti o bezohlednosti místních řidičů mi přijdou přehnané, přesto byste si měli dávat větší pozor než u nás. Pokud nechcete ztrácet čas cestováním a zároveň toužíte dýchat vzduch historického centra, ubytujte se v jeho blízkosti. Při troše snahy lze sehnat ubytování za rozumnou cenu v docházkové vzdálenosti ke všem významných památkám.

Navíc pro věřící je zde velká nabídka duchovní pomoci skrz silné vibrace, které v některých místech a kostelech vnímají i lidé, kteří jinak tvrdí, že jsou tzv. nevěřící. Nesmíme se nechat vykolejit politikou církevních představitelů a zavřít si tak cestu k hlubokému vnitřnímu prožitku, kterému se zde člověk může otevřít.
Věřte, že to stojí za to!

Řím se tak v mých očích zařadil do TOP 5 nejkrásnějších měst Evropy. Pokud vás zajímá, která další města to jsou, tak se do nich určitě postupně podíváme.

Pavel Hanzal, astrolog a terapeut

Psáno pro časopis Meduňka.
Vlastníkem fotografií je autor článku.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal
Článek patří do seriálu Cesty za poznáním
 1. Jordánsko: poušť Wadi Rum a skalní město Petra
 2. Květinová hora Huashan - posvátné místo v Číně
 3. Řím a Vatikán - na návštěvě nejen posvátných míst právě čtete
 4. Kréta - ostrov mnoha tváří
 5. Jeruzalém - svaté město
 6. Paříž - město umění, lásky i duchovna
 7. Chrám Angkor Vat - Kambodža
 8. Londýn
 9. Jih Itálie - Pompeje, Neapol, Vesuv
 10. Norsko - tip na cestu
 11. Rothenburg ob der Tauber - středověké město
 12. Panda velká - záchranná stanice v Číně
 13. Thajské království: Bangkok
 14. Holandsko a květiny
 15. Mrtvé moře - místo léčivých zázraků
 16. Káhira
 17. Ko Chang - kouzelný ostrov

Štítky: cestovani, sebepoznávání

Můžete si také přečíst

Ostatní
Enneagram - úvod

Enneagram slouží k zařazení člověka do jednotlivých typů osobnosti, které jsou geometricky znázorněny jako vrcholy devítiúhelníku.Enneagram…

Ostatní
Intuice - jak na ní?

V mnoha knihách, časopisech nebo i informací od přátel zabývajících se esoterikou se dozvíte, že se máte spoléhat na vlastní…

Jiné věštby
Historie tarotu

Do Evropy přinesli tarot Saracéni koncem 14. století formou tzv. naiv – karetní hry. V 16.století se vynořuje slovo tarocci…

Cestování
Svatý Jan pod Skalou (Tipy na výlet)

Nedaleko Prahy leží lokalita nazývaná Český Kras. Tato krásná oblast zahrnuje několik zajímavých míst, mezi které patří i…

Ostatní
Megalitické památky - základy

Na zajímavé stavby a útvary plné energie a záhad nemusíte jezdit do dalekých krajů, ale je možné, že je máte přímo za humny.…

Energie
Autosugesce – tajná zbraň na vylepšení života

Podvědomí je velice silná a podstatná stránka naší mysli. Roli podvědomí si málokdy uvědomujeme, jeho síla se projevuje především…

Jóga a mystika
Meditace

O meditaci můžete nalézt velké množství článků, nicméně málokde se vlastně dozvíte, o co jde a jak ji můžete provádět.Definovat…

Kultura
Pravěk v Nižboru

Interaktivní program určený dětem do 12 let bude probíhat v období letních prázdnin v Informačním centru keltské kultury…

Cestování
Jeskyně Výpustek

Přestože Moravský kras může být pro mnohé z nás z ruky, jedná se o místo, které stojí za návštěvu. Skrývá v sobě velké množství…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY