David Rockefeller

Velikost textu: A A A

David Rockefeller

Ilustrační foto

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i objednávky přístupu budou v nejbližší době možné přes volbu " Placená zóna". Důvodem placeného přístupu jsou náklady spojené s překlady a tvorbou článků. Dále registrovaní uživatelé získají v rámci poplatku různé výhody, slevy a studijní materiály. Děkujeme všem za podporu a doufáme, že budete spokojeni s obsahem a kvalitou informací a dalších souvisejících materiálů.

David Rockefeller stojí v čele rodiny Rockefellerových, nejvlivnější americké podnikatelské dynastii. Jedná se o vnuka ropného magnáta Johna D. Rockefellera, nejbohatšího muže v historii lidstva, který založil společnost Standard Oil a provedl revoluci ropného průmyslu. Rockefellerova rodina tak získala značný vliv. A to možná větší, než si je většina lidí schopná představit.

Dálkový kurz výkladu tarotových karet pro začátečníky od autora knihy Tarot pro samouky

ZOBRAZIT

Narodil se 12. 6. 1915 a již od útlého věku byl veden k tomu, aby měl správný čich na zacházení s financemi. „První zkušenosti s penězmi jsem získal, když mi bylo osm let. Tehdy mi otec začal dávat kapesné. Dostával jsem ho pod podmínkou, že si budu všechny příjmy a výdaje pečlivě zapisovat. Otec na konci každého týdne pečlivě kontroloval účetní bilance každého ze svých šesti dětí.“ řekl David Rockefeller v jednom rozhovoru. Taktéž byl veden k tomu, aby uměl s penězi co nejlépe zacházel. „Proto jsme museli 10% z našeho kapesného věnovat na dobročinnost a dalších 10% jsme museli odložit. Mít peníze znamená mít zodpovědnost.

V oficielních životopisech se dočtete, že je David Rockefeller absolventem Harvadr College a University of Chicago, kde dosáhl titulu Ph. D. Je autorem několika publikací - Unused Resources and Economic Waste (Nevyužité zdroje a hospodářské odpady, 1940), Creative Management in Banking (Kreativní management v bankovnictví, 1964) a Memoirs (Vzpomínky, 2002).

V letech 1941 – 1981 pracoval v Chase Manhattan Bank. V letech 1969 – 1980 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem. Jako předseda působil až do odchodu do důchodu v roce 1981, od té doby až do roku 1999 působil jako předseda banky v mezinárodním poradním výboru.

Od roku 1982 se nepřetržitě objevuje v žebříčku nejbohatších lidí světa magazínu Forbes. Spravuje majetek, jehož hodnota se odhaduje na 2,7 miliardy dolarů. Po svém dědovi a po svém otci totiž získal nesmírně široký majetek, se kterým umí šikovně zacházet. Jak sám říká, majetek je třeba diversifikovat „Člověk musí moudře investovat. To je nejdůležitější. Mám dobré poradce, peníze vkládám do dluhopisů, akcií, pozemků apod.“ Věnuje se jako jeho předci charitativní činnosti. Snad aby zakryl svoje mocenské ambice či očistil svoje svědomí.

Rockefeller významně ovlivňoval vztahy USA a Latinské Ameriky. Též měl zásadní slovo při realizaci Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA) a navrhované FTAA (Free Trade Area of Americas – panamerická zóna volného obchodu, která je vázaná paktem - k odstranění obchodních bariér a zjednodušení obchodu v rámci celé Ameriky). Nicméně ovlivňování dění na americkém kontinentu není pro Rockefellera dostatečným úspěchem. Ve skutečnosti totiž míří mnohem dál.

Cílem Rockefellera spolu s dalšími elitami v pozadí je dosáhnout globalizované nadvlády nad Zemí. K tomu, aby se mu povedlo vytvořit „světovou vládu, která nevyvolá už nikdy žádné války a zaručí mír a prosperitu veškerého lidstva“, pomáhal založit skupinu Bilderberg. Tuto skupinu čtenáři našeho webu již dobře znají. Jedná se o „neformální“ setkání vysoce postavených osobností z nejrůznějších významných oblastí společnosti a ze všech koutů světa – politici, média, průmysl, armáda, apod. Utajeným setkání David Rockefeller předsedal a stal se stálým členem jejího řídícího výboru.

David Rockefeller je tedy jedním z těch, kdo stojí v pozadí a tahá za nitě. Je skvělým ukazatelem toho, že majetek a moc jdou spolu ruku v ruce. A že ten, kdo má moc, nemá jí nikdy dost.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal
Článek patří do seriálu New World Order
  1. Nezapomeňme moc rychle!
  2. David Rockefeller právě čtete

Štítky: Bilderberg, konspirace, politika

Můžete si také přečíst

Konspirace
Bilderberg group a the New World Order

Bilderberg group je název pro elitářskou skupinu mocných, kteří tahají za nitky světového systému. Tyto šedé eminence světového…

Konspirace
Zjevné lži

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Konspirace
Nezapomeňme moc rychle!

Karel Schwarzenberg se 2x zúčastnil schůzky Bildelberg a je dlouhá léta členem Trilaterální komise. Nedovolme, aby se stal…

Konspirace
Je AIDS uměle vytvořenou nemocí?

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Ostatní
Záznam rozhovoru s Vítem Kuntošem o roce 2012

Vystoupení astrologa Víta Kuntoše v esoterickém pořadu Hanky Bubancové >Mezi nebem a zemí< na rádiu Nira. Pokud vás…

Ostatní
Nacismus a jeho okultní kořeny I.

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Ostatní
Nacismus a jeho okultní kořeny II.

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Konspirace
Chemtrails

V posledních letech se můžete setkat s pojmem chemtrails. Jedná se ovšem o konspirační teorii starší, se kterou…

 
Automyčka jako nová cesta podnikání
Automyčka jako nová cesta podnikání Automyčka jako nová cesta podnikání
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

" />
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

" /> 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY