Kdo jsou to ilumináti a čeho chtějí dosáhnout I.

Velikost textu: A A A

Kdo jsou to ilumináti a čeho chtějí dosáhnout I.

Ilustrační foto
  • autor: Ze zahraničí
  • sdílet na

„Svět vedou zcela jiné osoby, než se zdá lidem, kteří nevidí do zákulisí.“ (Benjamin Disraeli)

Ilumináty si je v podstatě možné představit jako kartel mezinárodních bankéřů a průmyslníků sídlících v západní Evropě a Severní Americe.

Kvalitní MED přímo od včelaře si můžete koupit a převzít v Praze

ZOBRAZIT

Uvnitř tohoto hnutí se po dlouhá časová období setkáváme se jmény některých vlivných rodin. Mezi nejznámější z nich zřejmě patří Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Lazardové, Warburgové, Schroderové či Schiffové.

Ústřední místo mezi nimi zaujímá dynastie Rothschildů, jejímž zakladatelem byl frankfurtský rodák Mayer Rothschild (1743-1812). Mužští potomci tohoto rodu si přinejmenším po dvě generace povětšinou brali za manželky svoje sestřenice či dokonce neteře. Rodině se podařilo založit bankovní instituce ve Vídni, Londýně, Neapoli, Paříži a Frankfurtu a postupně budovali svoji moc prostřednictvím půjčování peněz evropským monarchiím a vládám, které byly zvláště v období válek permanentně zadlužené. Tímto způsobem došlo k vytvoření konceptu „státního dluhu“ – tak, jak jej známe dnes. V pozadí vždy stojí skupiny mezinárodních bankéřů, kteří tímto způsobem získávají obrovský vliv.

Výbornou ukázku toho, jakým způsobem Rothschildové přišli ke svému obrovskému jmění, představuje bitva u Waterloo v r. 1815. Rothschildové využili špehů, kteří sledovali průběh bitvy. Ve chvíli, kdy již bylo zřejmé, že britský generál Wellington porazí Napoleona, odcestovali tito špehové maximální možnou rychlostí do Londýna, kam přijeli o několik hodin dříve než vlastní Wellingtonovi poslové. Po obdržení zprávy začal Rothschild velmi nápadným způsobem prodávat svoje akcie. Celá burza díky tomu nabyla přesvědčení, že generál Wellington bitvu prohrál. V této chvíli začali všichni svoje akcie hromadně prodávat. Na tuto příležitost ovšem Rotshschild čekal a skoupil tyto akcie za mimořádně nízkou cenu – tímto způsobem se už tak obrovský majetek Rothschildů ještě značně rozrostl.

Téměř srovnatelný vliv je připisován také rodině Rockefellerů. Zakladatelem dynastie se stal J.D.Rockefeller, který nabyl svého jmění díky ropné společnosti Standard Oil (později Esso) se sídlem v americkém Ohiu a Pensylvánii. Velmi se angažoval také při zavádění železniční dopravy v USA. Když se zaváděl konkurenční silniční dopravní systém, snažil se jej blokovat tak, že stavěl vlaky na železničních přejezdech. Jeho základní ekonomickou praktikou bylo zlikvidovat konkurenci za každou cenu a následně vytvořit monopol, který by představoval zdroj obrovského zisku. V pozdějších letech se stal také zakladatelem PR průmyslu. Aby překonal svoji negativní veřejnou image, nechal si vyrobit krátké filmy, ve kterých např. hraje golf se sympatickým malým dítětem.

V současnosti Rockefellerové kontrolují svůj vliv ve společnosti Exxon (největší společnost světa) a v bance Chase Manhattan s týdenním obratem v řádu bilionů dolarů. Co pro ně vlastně ještě za této situace mohou představovat peníze? Je zřejmé, že to pro ně znamená větší moc a kontrolu nad lidskými bytostmi.

Zdá se, že tak činí ve jménu Lucifera, padlého anděla označovaného také jako "Světlonoš", pro kterého jsou charakteristické vlastnosti jako pýcha, podvody a nestálost. Odtud také pochází název „ilumináti“, který v překladu znamená „osvícení“. Ilumináti byli podle všeho založeni v r. 1770 v Bavorsku jistým Adamem Weisshauptem, studentem židovského filozofa Mendelssohna, a byli podporováni rodinou Rothschildů. Základnu hnutí iluminátů vždy tvořily zednářské lóže, ve kterých se jim už během 18. století podařilo získat nejvyšší pozice.

Svobodné zednářství je utajovanou organizací, o jejíž struktuře nemají jasnou představu ani samotní její členové. Na nižší a střední úrovni se projevuje dobrosrdečností a dobrými skutky, na nejvyšší úrovni jsou však jejich činy motivovány temnými úmysly. Svobodné zednářství má stejně jako židovství svoje kořeny v náboženském systému starověkého Egypta. Vzhledem k tomu, že většinu iluminátů tvořili v historii Židé, tíhli přirozeně právě ke svobodnému zednářství. V současnosti je však obtížné rozhodnout, zda mezi nimi mají Židé stále většinu.

Zdá se, že svobodné zednářství hrálo klíčovou roli při vzniku USA. Symbol svobodného zednářství byl umístěn do nárožního kamene Bílého domu. Na dolarové bankovce se setkáme se známým vševidoucím okem na vrcholu pyramidy, které je jedním z hlavních symbolů svobodného zednářství. Na bankovce je také uveden latinský nápis: „1776, rok počátku nového světového řádu“.

Cílem iluminátů je získání naprosté kontroly nad světem. Jedinými zeměmi, které tomuto tlaku otevřeně vzdorují, jsou některé islámské státy a Čína – avšak i ony jsou vystaveny obrovskému ekonomickému tlaku.

(dokončení příště)

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: konspirace, new world order

Můžete si také přečíst

Konspirace
Bilderberg group a the New World Order

Bilderberg group je název pro elitářskou skupinu mocných, kteří tahají za nitky světového systému. Tyto šedé eminence světového…

Konspirace
Zjevné lži

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Konspirace
David Rockefeller

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Konspirace
Nezapomeňme moc rychle!

Karel Schwarzenberg se 2x zúčastnil schůzky Bildelberg a je dlouhá léta členem Trilaterální komise. Nedovolme, aby se stal…

Konspirace
Je AIDS uměle vytvořenou nemocí?

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Ostatní
Záznam rozhovoru s Vítem Kuntošem o roce 2012

Vystoupení astrologa Víta Kuntoše v esoterickém pořadu Hanky Bubancové >Mezi nebem a zemí< na rádiu Nira. Pokud vás…

Konspirace
Chemtrails

V posledních letech se můžete setkat s pojmem chemtrails. Jedná se ovšem o konspirační teorii starší, se kterou…

Konspirace
Zeitgeist - film, který vám otevře oči

Zeitgeist je vlastně spíše dokument, který vznikl v roce 2007, a který se snaží ukázat naše všední vnímání světa v novém…

Konspirace
Chemtrails pod lupou

Jak jsme viděli v minulém článku na téma chemtrails, jedná se o postřikování chemickými či biologickými látkami obsažené…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY