Marylin Monroe: Život a smrt hvězdy

Velikost textu: A A A

Marylin Monroe: Život a smrt hvězdy

Ilustrační foto
  • autor: T.Kročková
  • sdílet na

Slavná hollywoodská herečka, jejíž život byl opředen skandály a smrt tajemstvím. Byla krásná a úspěšná. Byla však také šťastná? Známe ji z filmů, životopisů a knih, ale víme o ní opravdu všechno? Víme, jak žila, ale dosud se nikomu nepodařilo přesně zjistit, jak vlastně zemřela. Spáchala sebevraždu nebo byla zavražděna?

Kdo byla Marilyn Monroe?

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Okouzlující bytost s výraznou sexuální přitažlivostí, která si dokázala získat naprosto každého.   Krásná, slavná a úspěšná herečka. Hvězda, která září i po své smrti.

Nešťastná, třikrát rozvedená žena, která celý život toužila po lásce, kterou nenašla. Dítě bláznivé matky, které nikdy nepoznalo svého otce. Hollywoodská milenka. Žena, která marně toužila po tom stát se matkou.

„Sláva je příjemná věc, ale v noci se k ní nepřitulíte.“ (Marylin Monroe)

O jejím životě i smrti už toho bylo napsáno dost. V mnohém se však informace různí a vytvářejí se nejrůznější fámy, mýty a polopravdy, jak už to obvykle bývá.

Smrt hvězdy

Podle oficiálních zdrojů Marylin Monroe zemřela v noci ze 4. na 5. 8. 1962 , pravděpodobně mezi třetí až čtvrtou hodinou ráno, ve svém bytě na předávkování barbituráty. Nebylo jasné, zda se jednalo o náhodné požití většího množství prášků na spaní za účelem se vyspat nebo o plánovanou sebevraždu.

Marylin byla nalezena nahá se sluchátkem v ruce, což bylo vysvětlováno jako pokus o sebevraždu s následnou snahou přivolat si pomoc. Nikde však nebyla žádná sklenička na zapití léků a na těle Marylin byly objeveny dva vpichy po injekci. V době příjezdu policie byla na místě hospodyně,

ošetřující lékař Marylin a také její psychiatr, kteří policii volali až dlouho poté, co bylo objeveno tělo bez známky života.

V den smrti Marylin údajně telefonicky odmítla pozvání na večírek se slovy, kterými se loučila s některými osobami, což nahrává jejímu pokusu o sebevraždu. Objevuje se však řada dalších nejasností, které teorii sebevraždy vyvracejí. Vezmeme-li v úvahu záhadné vpichy na těle Marylin, vyvstává otázka, zda je skutečně možné, že byla Marylin zavražděna vpíchnutím barbiturátů, zatímco spala pod vlivem prášků na spaní? Tohle přece nezní zrovna pravděpodobně!

Při vyšetřování původu zmíněných vpichů Marylinin lékař uváděl, že jí injekčně aplikoval léky, o které ho žádala. V případě vraždy by přece stačil pouze jeden vpich pro aplikaci smrtící látky, na těle Marylin však údajně byly nalezeny vpichy dva. Jak a proč tedy vlastně Marylin zemřela?

Osudová aférka

Jaká je pravda o vztahu Marilyn a Johna F. Kennedyho? Podle všech dostupných informací měla Marylin Monroe milostný poměr s J.F. Kennedym a údajně také s jeho bratrem Robertem, který se podle některých domněnek mohl také podílet na její smrti.

Tajemství červeného deníku

Vyšetřování smrti Marylin Monroe bylo až příliš rychle uzavřeno s tvrzením, že se jednalo o jasnou sebevraždu. Veškerá podezření, která naznačovala, že by to mohlo být i jinak byla smetena ze stolu a považována za neprůkazná. Teprve o mnoho let později se začaly hojně objevovat a podporovat spekulace o možné vraždě Marylin související s vraždami bratrů Kennedyových, CIA , UFO a existencí jistého červeného deníku.

Marylin totiž měla následující den po své smrti v plánu na tiskové konferenci odhalit tajemství, které se týká bratrů Kennedyových. Uvádí se, že chtěla zveřejnit pravdu o svém vztahu k oběma bratrům. Tohle však jistě nebyl ten hlavní důvod, proč měla být umlčena.

Věděla snad Marylin něco, co vědět neměla? Cítila se využitá a chtěla se pomstít? Snažil se někdo zabránit tomu, aby mluvila?

Údajně existuje nahrávka, na které se Marylin hádá s Robertem. Podle některých informací se jedná o typickou mileneckou hádkou s křikem a možným fyzickým napadením. Podle některých zdrojů však ústředním motivem hádky byl Marylinin červený deník, který obsahoval tajné informace, jež nesměly být prozrazeny.

Červený deník po smrti Marylin zmizel neznámo kam a spolu s ním i některé její další osobní dokumenty.

Otázky, na které neznáme odpovědi

Je pravděpodobné, že Marylin znala státní tajemství, tajné politické informace týkající se údajně snad také UFO a mohla také vědět o spiknutí, které plánovalo vraždu prezidenta? Je možné, že Marylin z nějakého důvodu Kennedyovy červeným deníkem vydírala a doplatila na to svým životem?

Byl Robert Kennedy zapleten do spiknutí, které chystalo vraždu vlastního bratra, která se udála rok po smrti Marylin? Informace o tom, že Robert na svého bratra Johna žárlil, a to nejen pro to, že obsadil prezidentské křeslo, ale i pro jeho úspěchy u žen, byly nepodložené a nejsou důkazem, že by snad plánoval bratrovu smrt proto, aby mohl zaujmout jeho místo. Nicméně po jeho smrti skutečně kandidoval na prezidenta, žel v roce 1968 ho stihl stejný osud jako jeho bratra. V průběhu let došlo také k dalším „záhadným“ úmrtím osob, které byly do údajného spiknutí zapleteny.

Jaké informace červený deník skutečně obsahoval není známo. Je -li spekulace o možné vraždě Marylin Monroe v souvislosti s vraždami bratrů Kennedyových pravdivá, nabízí se dvě možnosti – buď se jednalo o tajné státní informace, které nesměly být vyzrazeny, ať už se týkaly čehokoliv, nebo přímo o spiknutí proti prezidentovi. V tomto případě ale není možné, aby o něm jeho bratr Robert nevěděl.

Život a smrt hvězdy v horoskopu

Marylin se narodila 1. června 1926 v Los Angeles v 9:30 dopoledne. Jejímu horoskopu dominují prvky, které vytvářejí silně okouzlující kombinaci. Marylin byla vášnivá žena, která především toužila po tom, aby jí někdo miloval. Hledala lásku, kterou už od dětství postrádala. V každém muži, kterého milovala podvědomě hledala svého chybějícího otce. Její vztahy však nebyly šťastné.

Sama nebyla schopna doopravdy milovat. Byla příliš nevyrovnaná, nestálá a emocionálně labilní.

Její představy o druhých se značně lišily od skutečnosti.

Její původ a dysfunkční vztahy s vlastními rodiči představovaly traumatizující a bolestnou skutečnost, která negativním způsobem ovlivňovala veškeré její další vztahy. Marylin trpěla depresemi. Rovněž jsou zřejmé její sklony k závislostem na návykových látkách.

Marylin nebylo přáno mít dítě, ač po něm toužila. Podle jisté informace prý ve svých patnácti letech porodila dítě, které jí bylo odebráno. V horoskopu Marylin však dům dětí zůstává pustý a prázdný a jsou zde dispozice pro chronické onemocnění pohlavních orgánů. 

Marylin byla velmi tvrdohlavá, snaživá, pracovitá a ctižádostivá. Byla schopna jít tvrdě za svým cílem a dosáhnout všeho, čeho si předsevzala. Bylo jí předurčeno stát se slavnou a zářit na vrcholu i po své smrti.

Celý život hledala lásku a také pro ni zemřela. Její smrt byla utajená, náhlá, nečekaná, násilná a rychlá. Ač byla zaviněna cizí osobou, mohla si za ni mohla sama.

Je pravděpodobné, že v posledním období svého života nebyla Marylin již schopná střízlivě vnímat realitu a myslet s čistou hlavou.

Člověk, který zinscenoval její zkázu, věřil, že je to pro dobrou věc a byl to někdo, koho nejspíše dobře znala a s kým měla pravděpodobně milostný poměr. Drogy a prášky měly na její smrti podíl jen částečně.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: celebrity, horoskop, konspirace, kultura, záhady

Můžete si také přečíst

Konspirace
Bilderberg group a the New World Order

Bilderberg group je název pro elitářskou skupinu mocných, kteří tahají za nitky světového systému. Tyto šedé eminence světového…

Ostatní
Megalitické památky - základy

Na zajímavé stavby a útvary plné energie a záhad nemusíte jezdit do dalekých krajů, ale je možné, že je máte přímo za humny.…

Konspirace
Zjevné lži

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Ostatní
Olgoj chorchoj

Allghoi khorkhoi, nebo-li olgoj chorchoj, je červovitý tvor žijící v píscích mongolské pouště Gobi v Asii. Jedná…

Kultura
Pravěk v Nižboru

Interaktivní program určený dětem do 12 let bude probíhat v období letních prázdnin v Informačním centru keltské kultury…

Konspirace
David Rockefeller

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

UFO
UFO – případ Roswell

Případ Roswell je klíčová událost v historii ufologie, ufologové rozdělují svět před a po Roswellem. Vše začalo 24. 6. 1947,…

Věštírna
Keltský horoskop

Naše kořeny jsou úzce spjaty s kmeny nazývanými Keltové. Keltové měli blízký vztah s přírodou a všechny jejich obřady, filosofie…

Ostatní
Odhalené tajemství křišťálových lebek

Záhadné křišťálové lebky vzrušují obrazotvornost milovníků tajemna už dlouho. Někteří dokonce věří, že jsou památkou na zapomenutou…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY