Co udělat, abyste přežili rok 2012

Velikost textu: A A A

Co udělat, abyste přežili rok 2012

Ilustrační foto
  • autor: ze zahraničí
  • sdílet na

Nikdo nečeká, že rok 2012 bude ekonomicky úspěšný. Všichni hlavní finanční analytici předpovídají v nejlepším případě stagnaci, zatímco jiní varují před zkázou a beznaději v souvislostí slábnoucí žádaností dolaru.

V roce 2010 se Čína a Rusko dohodli, že společně přestanou obchodovat v dolarech a Japonsko se dohodlo na tom samém s Čínou v nedávné době. Tyto změny přicházející od hlavních ekonomických hráčů jsou pouhou předzvěstí zkázy síly dolaru.

Zasvěcení do Reiky a Shambally na dálku

ZOBRAZIT

U komodit jako jídlo či olej se stále obchoduje ve slábnoucím dolaru a klade se tak další tlak na rostoucí ceny těchto základních prodktů. Všechno tedy svědčí o tom, že cena za ekonomiku založené na dolaru bude pravděpodobně v roce 2012 dramaticky růst.

Navíc západní populace se ocitá zlomená a bez práce, jejich vlády jsou na pokraji bankroty a snižují domácí výdaje, zatímco pokračuje nekonečný tisk peněz pro podvodné banky a nekončící války. Možnost zvrátit tento trend se nejeví moc slibně.

Rok 2012 bude pro mnoho lidí bouřlivým rokem. Obzvláště ti, kdo již nyní balancují na ostří chudoby, by se měli odpovídajícím způsobem připravit.

Následujících deset tipů vám pomůže přežít ekonomické výkyvy i dokonce plnohodnotný kolaps!

1. Naučte se nové dovednosti

Tou nejlepší pojistkou pro případ ekonomického poklesu je naučit se nové dovednosti. Schopnosti vytvořit něco krásného nebo prospěšného pro člověka je jedinou skutečnou podobou bohatství, které vám nikdo nemůže vzít. Příklady dovedností, které vám pomohou přežít ekonomický kolaps jsou organické zahradničení, skladování potravin, příprava jídla, chov zvířat, stavitelství, šití, výroba svíček či mýdla, první pomoc, přírodní lékařství, lov a rybolov, alternativní energie, mechanik, apod. Můžete se ale zaměřit na jakékoliv schopnosti, které budou prospěšné bez ohledu na ekonomické podmínky.

2. Zpevněte své zdraví

Ano, tohle je pro každého největší klišé z klasických novoročních předsevzetí. Ale v časech velké nejistoty, zejména té ekonomické, péče o vaše zdraví je ultra důležité. V době krize je nemoc zásadní nevýhodou. V tomto roce na nás bude navíc útočit velký stres. Pevné zdraví našeho těla, mysli i duše budou klíčové pro přežití v bouřlivých časech.

3. Zásoby jídla

Celkový globální index cen potravin vzrostli od ledna 2010 do ledna 2011 o 33%. A co váš příjem, vzrostl úměrně tomu? A co hodnota vašich investic? Pokud ne, skladování vlastní zásob jídla je mnohem praktičtější, než udržovat spořící či investiční účet. Až padne dolar či banky, budete mimo ohrožení.

4. Vytvořte si knihovnu "jak na to"

Neexistuje způsob, jak se naučit úplně všechno, co by mohlo být v těžkých dobách užitečné. Mnozí z nás spoléháme na internet jako na okamžitě dostupný zdroj informací "jak na to". Přesto, pokud by se v tomto roce cokoliv stalo s internetem, který je pod zřejmou hrozbou cenzury a kontroly, je důležité vytvořit si vlastní knihovnu plnou znalostí - knihy, články, videa, atd. Možností je pořídit si externí pevný disk a začít na něj stahovat knihy a videa, která se mohou ukázat v době nouze jako nedocenitelná.

5. Přivydělávejte si bokem

Pokud budete čekat na vládu či kohokoliv jiného, až "vytvoří" práci, je zbytečné a pošetilé. Západ jednoznačně vstoupil do věku delšího ekonomického poklesu, který negeneruje mnoho pracovních míst. Je na čase zaměřit se na tvoření něčeho přímo pro vás, ať už jste či nejste zaměstnaní. Naučte se vyhledávat dobré příležitosti k obchodu, včetně malých výdělků. Začněte s menším vedlejším přivýdělkem a budujte základy pro větší vedlejší příjem, který je založený na něčem, co je pro vás opravdu blízké a v čem se vyznáte. Začněte psát blok, napište knihu, vyučujte nebo se učte sami – cokoliv, do čeho budete mít chuť se skutečně ponořit.

6. Vytvořte si dostatečnou zásobu potřebných věcí

I když jdou věci od desíti k pěti, existuje stále plno věcí, které se vyplatí shraňovat. Nejdříve se zamyslete nad svými osobními potřebami a poté je nakupte do zásoby. Věci jako jsou zubní kartáčky, pasty, mýdla, vlhčené ubrousky, prášek na pečení, tyčinky do uší, potřeby první pomoci, alkohol, nebo léčiva. Existuje také několik prostředků důležitých pro přežití: vodní filtry, palivo, osvětlení, semínka, zbraně, munice, baterie a nářadí. Všechny tyto věci jsou použitelné v každodenním životě a velmi těžko se opotřebují. Současně mají vysokou tržní hodnotu v časech, kdy půjde do tuhého. Všechny tyto věci nejsou příliš drahé, když se soustředíte na výhodné nákupy.

7. Utvořte společenství

Každý potřebuje okruh lidí, se kterými se bude vzájemně podporovat. Informujte svou rodinu a přátele o svých plánech na přípravu pro horší časy. Získejte je pro tuto myšlenku. Hledejte podobně smýšlející lidi ve své blízkosti, podporujte místní obchodníky a lokální družstva. Navštivte svou radnici nebo jednání zastupitelstva a doporučte aktivity, které zvýší vaší soběstačnost.

8. Alternativní energie

Zajištění vlastního alternativního zdroje energie je skvělou zálohou na horší časy. Záložní generátor, ať solární nebo benzinový, je nutností pro lidi žijící v chladných oblastech (společně s krbem nebo ohništěm). Představte si ale, že by zhasla všechna světla na dlouhou dobu. Ohřev teplé užitkové vody solárním zdrojem, mrazák na solární pohon, nebo solární pec a malý generátor vám poskytnou vysokou úroveň soběstačnosti z hlediska energie za minimální investici.

9. Čištění vody

Čistá voda je tak důležitá pro vaše zdraví a přežití, že byste se měli zamyslet nad několika způsoby, jak ji čistit. Dobré je začít rozborem vašeho zdroje vody, otestujte ji hned teď. Můžete zjistit, že je znečištěná již nyní množstvím chemických látek. Existuje několik dostupných možností k vyčištění vaší nezdravé vody: přenosné pumpovací jednotky, vodní filtry, dezinfekční tablkety, nebo chlorové přípravky. Doporučujeme však nespoléhat se jenom na jedno řešení, ale nechat si další varianty v záloze.

10. Láska a pochopení

Jednou z věcí, kterou můžete udělat proto, abyste překonali rok 2012, je projevovat více lásky a porozumění. Udělejte z toho svůj každodenní rituál. Vyjadřujte lásku svým přátelům, rodině, sousedům, ale i cizím lidem. Co vkládáte do tohoto světa je to, co se vám vrátí. Važte si toho, co máte a nezáviďte ostatním, že mají víc, protože vždy existuje někdo, kdo má ještě méně než vy. Tím, že si budete vážit těch malých věcí, přispějete k tomu, abyste přilákali ty velké, po kterých toužíte.

 

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: investice, katastrofy, krize, new world order, potravinová krize

Můžete si také přečíst

Konspirace
Nezapomeňme moc rychle!

Karel Schwarzenberg se 2x zúčastnil schůzky Bildelberg a je dlouhá léta členem Trilaterální komise. Nedovolme, aby se stal…

Konspirace
Je AIDS uměle vytvořenou nemocí?

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Ostatní
Záznam rozhovoru s Vítem Kuntošem o roce 2012

Vystoupení astrologa Víta Kuntoše v esoterickém pořadu Hanky Bubancové >Mezi nebem a zemí< na rádiu Nira. Pokud vás…

Konspirace
Zeitgeist - film, který vám otevře oči

Zeitgeist je vlastně spíše dokument, který vznikl v roce 2007, a který se snaží ukázat naše všední vnímání světa v novém…

Konspirace
Peníze jako dluh (video)

Velice hezky podané vysvětlení, kterak funguje náš svět. Zamysleli jste se někdy nad tím, kde se berou peníze? Po shlédnutí…

Konspirace
Farmaceutický fašismus

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Konspirace
Kdo Tě sleduje? Big brother !

Mezi nejvýznamnější sběrače osobních údajů patří americký Federální úřad pro vyšetřování. Ten vede databázi s více než 90…

Konspirace
Kdo Tě sleduje? Big brother! 2. část

Mezi nejvýznamnější sběrač osobních údajů patří americký Federální úřad pro vyšetřování. Ten vede databázi s více než 90…

Konspirace
Reptiliánské posuny v DNA

Mnohočetná porucha osobnosti-DNA SPÍNÁNÍ?Zřejmě po tisíce let někteří šamani a léčitelé byli schopni změnit svou lidskou…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY