Nejlepší položky na výměnný obchod do doby krize

Velikost textu: A A A

Nejlepší položky na výměnný obchod do doby krize

Ilustrační foto
  • autor: redakce
  • sdílet na

Všude se dnes opakuje, že je vhodné do doby kolapsu kupovat zlato a stříbro. Každý též ví, že je vhodné investovat do zásob jídla. Ale co se stane po několika prvních měsících po kolapsu? Co když se nic nevrátí k normálu a místo toho bude běžné každý den bojovat o přežití? Co když se zhroutí měny, obchody s potravinami budou vybrakované a nezbyde vám postarat se než sám o sebe? V takové situaci může být velice vhodné vlastnit něco, co s vámi druzí rádi vymění. Přinášíme seznam těch nejlepších věcí!

- alkohol – původně jsme alkohol do tohoto seznamu vkládat nechtěli, protože lahve jsou těžké a nejedná se o nutnost vyjma případů medicínského užití. Navíc je relativně drahý. Ale pokud ho budete skladovat, vždy po něm bude poptávka a proto jsme nakonec tuto položku zařadili.

Dálkový kurz výkladu tarotových karet pro začátečníky od autora knihy Tarot pro samouky

ZOBRAZIT

- toaletní papír – už jste někdy odešli na delší dobu bez toaletního papíru? Není to nic příjemného, protože existuje jen málo použitelnějších náhražek. Lidé používali listy, kukuřičné klasy a další, nicméně bylo tomu tak proto, že nebyla dostupná lepší alternativa.

- sirky – sirky jsou skvělou položkou na zásobení i na výměnné obchody. Jsou malé, levné, trvalé a vlastně naprosto nezbytné

- semena – tato položka na seznamu je sporná. Ano, semena byla již i v historii cennější než stříbro či zlato. Pokud však hladovějí masy a nevědí, jak jídlo vypěstovat, pravděpodobně budou mít jen minimální zájem o obchodování se semeny. Jejich vlastní zásoby považujeme ovšem za důležité a vždy je můžete využít vy sami.

- baterie – v případě kolapsu budou baterie nesmírně žádané, jsou však drahé a mají omezené možnosti. Neinvestdujte do nich zbytečně moc, ale mějte nějaké v zásobě.

- konzervy – konzervy nebo každé dlouhodobě skladovatelné jídla bez chlazení jsou důležité, protože každý potřebuje jíst. Nicméně jsou těžké a zoufalí lidé hladoví lidé vás mohou snadno o ně připravit.

- cigarety – jejich největší problém je, že jsou drahé již nyní. Pokud je budete mít v zásobě, zajisté nebudete postrádat zájemce.

- aspirin – jeden z nejvhodnějších bodů tohoto seznamu a to hned z mnoha důvodů. V první řadě je výhodou, že vydrží dlouho a že pokud někdo bude aspirin skutečně potřebovat, dá za něj při obchodování cokoliv. Bolesti člověka snadno donutí. Velkým plusem i je, že je malý a dobře se skladuje.

- čokoláda – podobně jako alkohol není nutností, ale lidé ji milují. Tmavá čokoláda má navíc výživnou hodnotu, je dobrým zdrojem kalorií, je relativně malá a dobře se skladuje.

- mýdlo – jedná se o drobnost, kterou oceníte zejména ve chvíli, kdy ji nemáte. Dejte si den bez mýdla a uvidíte, jak vám bude chybět. Má velice dlouhou dobu užití a výborně se skladuje. Doporučujeme nakoupit ve velkém množství.

- plastové pytle – mají univerzální použití – na ukládání, jako rukavice nebo ochrana věcí před navlhnutím. Navíc neznají nic jako „datum expirace“.

- sůl – sůl se i v historii užívala místo peněz. Je levná, obchoduje se s ní dobře a může být použita k uchování masa. V době kolapsu může být velice složité se dnes k běžné potravině dostat.

- káva – je drahá a není nutností. Tak proč je v seznamu? Protože mnoho lidí pije denně mnoho šálků kávy. Vždy se najde tedy někdo, kdo za kávu rád něco vymění.

Výměnný obchod je obchod budoucnosti. Můžete měnit již nyní – pomůže vám to získat více anonymity, snížíte své náklady a vyhnete se zdanění.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: krize, potravinová krize

Můžete si také přečíst

Ekologie
Masové protivládní protesty v Africe a Asii

V posledních dnech přicházejí zprávy o masových protivládních protestech a nepokojích z různých zemí Afriky a Asie. Nejvíce…

Ostatní
Potravinová krize

Bude nadále pokračovat růst cen? Lester Brown z Earth Policy Instituce si to myslí a dokonce varuje, že se se problémy budou…

Ekologie
Potravinová krize - bude jídla dostatek?

S očekávaným růstem světové populace na úroveň 6,9 až 9,1 miliard v příštích čtyřech desetiletích, a vzhledem k tomu, že…

Ostatní
Ceny potravin dosáhly podobných výšek jako ceny ropy

Světové ceny potravin dosáhly nových rekordů a cenové hladiny ropy by je mohly vytlačit ještě výše. Organizace pro výživu…

Ekologie
Vyhazování potravin drasticky snižuje už tak klesající zdroje vody

Britové každý rok vyhodí milióny tun potravin a za nimi stojí obrovské množství vody, které bylo potřeba k jejich vypěstování.…

Ostatní
Vyhněte se konzumaci mléka a zeleniny kvůli vysokým úrovním záření

Riziko radiace z Fukushimi „již není zanedbatelné,“ říká CRIIRAD (Výbor nezávislého výzkumu a informace o radioaktivitě),…

Ekologie
Přichází geneticky modifikovaná pšenice!

Biotechnologický gigant Monsanto oznámil, že plánuje začít testovat geneticky modifikovanou (GM) pšenice, a to i přes předchozí…

Věštírna
Předpověď na rok 2012 a lidstvo - realita nebo fikce?

Lidé budou dosahovat významného vítězství nad GMO. Věříme, že lidé nakonec vyhrajou tuto bitvu proti GMO v Americe. Informace…

Ostatní
14 znamení, že kolaps moderního světa již začal (1.díl)

Mnoho lidí věří, že svět, jak ho známe, skončí 23. prosince 2012. Já říkám, že to je nesmysl. Daleko pravdivější totiž je,…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY