Vakcína proti HIV infikovala 41 dobrovolníků

Velikost textu: A A A

Vakcína proti HIV infikovala 41 dobrovolníků

Ilustrační foto
  • autor: redakce
  • sdílet na

Jedna "experimentální" vakcína proti HIV se ukázala být ještě nebezpečnější než virus samotný. Nejméně 40 mužů, účastníků vládní studie s názvem "HVTN 505 klinická studie", která začala v roce 2009, bylo nakaženo virem HIV z vakcíny a studie tak byla ihned ukončena.

Studie National Institutes of Health (NIH) zahrnovala zpočátku více než 2500 mužů z 19ti měst. Všichni muži přiznali, že mají sex s jinými muži nebo s transgender osobami. Polovina mužů dostávala experimentální vakcínu HVTN 505, zatímco druhá polovina dostala placebo vakcínu s neznámým osobem.

Dálkový kurz výkladu tarotových karet pro začátečníky od autora knihy Tarot pro samouky

ZOBRAZIT

Nicméně nedávná bezpečnostní prověrka provedená 22. dubna ukázala, že 41 mužů ve skupině HVTN 505 byla nakažena virem HIV. Pouze 30 mužů ve skupině s placebem bylo nakaženo virem HIV. V případě očkování tak došlo ke zvýšení rizika infekce o 37 %.

Podle následného hodnocení výzkumu se vakcíně HVTN 505 nepodařilo snížit množství viru HIV v krvi, známé jako "virová zátěž". Jako výsledek NIH oznámila, že okamžitě zastavuje podávání zbytečné vakcíny, která prý napálila účastníky studie a přinesla falešný pocit ochrany. Odborníci budou zdraví účastníků studie nejméně příštích 5 let podrobně sledovat.

Není to poprvé, co experimentální vakcína proti HIV selhlala. Již v roce 2007 například vakcína známá jako V520 byla vyřazená z testů na lidech poté, co se nepodařilo zabránit infekci a snížit virovou nálož. A další zkoumání došlo k závěru, že vakcína ve skutečnosti činí očkované náchylnější k infekci virem.

 

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Můžete si také přečíst

Bylinky
Zelený čaj a čokoláda dávají naději pro pacienty s HIV

Nový výzkum Josepha Steinera a kolegů z Johns Hopkins University zjistil, že skupina rostlin obsahujících polyfenoly známé…

Ostatní
Salmonela může zmutovat do nebezpečné a smrtelné choroby!

Horší druh infekce salmonely se objevil po boku epidemie HIV v Africe. Toto zjištění je první důkaz, že HIV může umožnit…

Nemoci
Mateřské mléko může zabít HIV

Mateřské mléko začíná vypadat jako silný bojovník s HIV. Neznámá složka mateřského mléka možná dokáže zabít HIV a infikované…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY