Nový lék na Covid-19 klepe na dveře!

Velikost textu: A A A

Nový lék na Covid-19 klepe na dveře!

Ilustrační foto
  • autor: red
  • sdílet na

Vypadá to, že se s koronavirem začíná svítat na lepší časy. Vědci z Velké Británie oznámili, že testují nový lék proti Covidu-19. Ten by mohl být použit u těžkých průběhů onemocnění.

Aktuálně probíhá intenzivní vědecká studie, která se jmenuje Storm Chaser a jejím úkolem je prokázat její účinnost. Za vývojem léku stojí firma AstroZeneca, tedy stejná společnost, jenž vyvíjí vakcínu proti koronaviru, jenž je nyní ve třetí fázi klinických zkoušek. Na léku se ovšem AstroZeneca podílá s University College London Hospitals NHS Trust (UCLH).

Vědci předpokládají, že podaný lék by mohl poskytnout lidem ochranu po dobu 6-12 měsíců. Lék je aplikován injekcí a zatím byl byl vyzkoušen na 10 lidech, kteří byli ve styku s Covidem. V nejbližší době ho v rámci sutdie chtějí vědci vyzkoušet v nemocnicích po celém světě na lidech, kteří byli vystaveni koronaviru maximálně v 8 dnech předcházejících injkeci léku.

Kvalitní MED přímo od včelaře si můžete koupit a převzít v Praze

ZOBRAZIT

Dle dosavadních poznatků lék nabízí okamžitou ochranu proti Covidu a k boji s obávaným virem používá protilátky AZD7442 vytvořené v laboratorním prostředí. Předpokládá se, že protilátky zablokují infekci lidských buněk koronavirem.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: Covid-19

Můžete si také přečíst

Ostatní
Očkování proti Covid-19 na obzoru

 Na konci tohoto roku má dorazit prvních pár tisíc dávek vakcíny proti Covid-19 od společnosti Pfizer. Ať již jste příznivci…

Nemoci
Nejčastější příznaky onemocnění koronavirem - Covidem 19

Koronavirové onemocnění Covid-19 plní stránky novin již téměř rok. Přesto ho celosvětově prodělal jen zlomek populace. nejinak…

Ostatní
Epidemie Covid-19 na ústupu? Co stojí za záhadným poklesem případů koronaviru?

 V tuzemsku česká vláda intenzivně řeší, zda dojde k dalšímu zpřísnění lockdownu. Uvažuje se nad zákazem pohybu mezi…

Nemoci
Hypovitaminóza (nedostatek) vitaminu D zvyšuje riziko těžkého průběhu Covid-19, prokazuje studie

Pro naše čtenáře není nic nového, že vitamín D hraje důležitou roli v prevenci proti zánětům a také má imunomodulační schopnost.…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY