Epidemie Covid-19 na ústupu? Co stojí za záhadným poklesem případů koronaviru?

Velikost textu: A A A

Epidemie Covid-19 na ústupu? Co stojí za záhadným poklesem případů koronaviru?

Ilustrační foto
  • autor: red
  • sdílet na

 V tuzemsku česká vláda intenzivně řeší, zda dojde k dalšímu zpřísnění lockdownu. Uvažuje se nad zákazem pohybu mezi jednotlivými kraji nebo dokonce okresy. Další variantou je zákaz pohybu ve vzádlenosti delší, než 15 kilometrů od bydliště. Jenže v celosvětových číslech vypadá pandemie koronaviru poněkud jinak. Počty nakažených Covi-19 totiž klesají!

Trend je jasný. Covid-19 je zatím na ústupu

Pokud se podíváme na celosvětová čísla nakažených a jejich vývoj, tak počty nakažených jednoznačně klesají. Podle Worldometeru byl vrchol pandemie Covid-19 okolo poloviny ledna 2021, kdy denní počty nákaz koronavirem oscilovaly okolo 700 000 nakažených denně. 

Kurz přírodní medicíny - naučte se hlubší souvislosti nemocí z pohledu duchovna a ezoteriky

ZOBRAZIT

Jenže tato čísla se začaly velice rychle lámat směrem dolů. Již v posledních sedmi lednových dnech se denní počty nakažených koronavirem pohybovaly okolo 530 000 - 560 000 denně. Nyní, po uplynutí 6 únorových dnů jsou denní počty nakažených Covidem-19 již na číslech okolo 450 000 denně. 

Pokud si to shrneme, tak během necelého měsíce klesly celosvětově denní počty nakažených koronavirem o víc, než o jednu třetinu!

Proč pandemie koronaviru ustupuje?

Výše uvedený pokles není vědci nijak adekvátně vysvětlený. Přitom možností mnoho není. Jednou variantou je nastupující kolektivní imunita. To by ale mělo znamenat, že by bylo promořeno několikanásobně víc lidí, než uvádějí oficiální statistiky. A současně by to ukazovalo na to, že i bezpříznakový průběh onemocnění Covid-19 vyvolá imunitní odpověď

Další variantou je, že Covid-19 ztrácí na síle a průběh se začíná projevovat větším počtem bezpříznakových jedinců. V lepším případě by začal zcela mizet.

Třetí variantu, tedy že by začalo fungovat očkování vylučujeme. Očkování sice zřejmě funguje, ale nemůže stát v této fázi za tak významným propadem počtu nákaz. Očkovacích látek je totiž stále nedostatek a nebylo proočkováno dostatečné množství populace.

Nyní tedy musíme doufat, že nejde o nějaký výkyv a pandemie bude i nadále ustupovat a že tento trend dorazí i do České republiky.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: red

Štítky: Covid-19

Můžete si také přečíst

Ostatní
Očkování proti Covid-19 na obzoru

 Na konci tohoto roku má dorazit prvních pár tisíc dávek vakcíny proti Covid-19 od společnosti Pfizer. Ať již jste příznivci…

Léčení
Nový lék na Covid-19 klepe na dveře!

Vypadá to, že se s koronavirem začíná svítat na lepší časy. Vědci z Velké Británie oznámili, že testují nový lék proti Covidu-19.…

Nemoci
Nejčastější příznaky onemocnění koronavirem - Covidem 19

Koronavirové onemocnění Covid-19 plní stránky novin již téměř rok. Přesto ho celosvětově prodělal jen zlomek populace. nejinak…

Nemoci
Hypovitaminóza (nedostatek) vitaminu D zvyšuje riziko těžkého průběhu Covid-19, prokazuje studie

Pro naše čtenáře není nic nového, že vitamín D hraje důležitou roli v prevenci proti zánětům a také má imunomodulační schopnost.…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY