Jaké alternativní mateřské školky dnes frčí 1/2

Velikost textu: A A A

Jaké alternativní mateřské školky dnes frčí 1/2

Ilustrační foto
  • autor: red
  • sdílet na

 Jazyková mateřská školka

Velkou výhodou moderní doby a současných dětí je, že existují již i mateřské školy, které jsou zaměřené na výuku cizího jazyka. Obvykle je to anglický jazyk. Dítě tak od malého věku slyší a učí se cizí jazyk, což v pozdějších letech zúročí při výuce, ale i praxi.

Takové mateřské školy jsou nejen pro výuku cizího jazyka, ale i pro děti cizinců. I v běžných mateřských školkách se dnes již s výukou cizích jazyků pracuje, ale v dost omezeném čase. Přímo zaměřené školky tak představují pro dítě zařazení cizího jazyka do běžného života, a tak se snáze i jazyku učí. Do budoucna je to perfektní průprava jak ve vzdělávací sféře, tak pracovním životě.

Sportovní mateřská školka

U velkých sportovních klubů, nejčastěji fotbalových, hokejových či tenisových, vznikají alternativní mateřské školky se zaměřením právě na daný druh sportu. Neznamená to sice, že dítě bezpodmínečně musí se aktivně na daném sportu podílet, ale má k němu dost blízko a učí se s ním žít. Ideální je to právě pro malé a budoucí sportovce, protože částí výuky je daný sport, obecně i mnoho aktivit a dítě je tak zařazeno nepřímo ve sportovním klubu. Často jsou také do takové mateřské školky zapsány děti sportovců. Alternativní mateřské školky se zaměřením na sport vedou dítě k pohybové aktivitě.

Dálkový kurz výkladu tarotových karet pro začátečníky od autora knihy Tarot pro samouky

ZOBRAZIT

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: vzdělání

Můžete si také přečíst

Ostatní
Představujeme: Česká akademie ezoteriky

Ezoterické vzdělání je základním stavebním kamenem k pochopení toho, jak náš svět funguje. Díky znalostem, které žádné základní,…

Ostatní
Máte problém s pamětí během učení - jasný návod jak si učební látku zapamatovat

Paměť je pro každého člověka velmi důležitá. Každý z nás máme poněkud odlišnou paměť, ale tvrdíme, že nám jde spíše zapomínání…

Ostatní
Jaké alternativní základní školy dnes frčí 1/2

 Waldorfská alternativní základní školaSpeciální druh školy, který se i u nás stále více rozvíjí. Jeho principem je…

Ostatní
Jaké alternativní základní školy dnes frčí 2/2

 Jenská alternativní školaJenská alternativní škola nerozděluje žáky podle věku, ale základem je učení se navzájem od…

Ostatní
Jaké alternativní mateřské školky dnes frčí 2/2

 Lesní mateřská školkaAlternativní mateřské školky lesní se občas také označují jako přírodní. Mají své příznivce, ale…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY