Mystické náhody a teorie synchronicity

Velikost textu: A A A

Mystické náhody a teorie synchronicity

Ilustrační foto
  • autor: ze zahraničí
  • sdílet na

„Zapomněli jsme varovat Libyi!“ „Před čím?“ „Před bombardováním! Musí evakuovat obyvatelstvo!“ „Kam?“ „Třeba do Bolívie, ta bombardována nebude.“ Díky ruským autorům Slava a Lyosha byla Libye varována, ačkoliv jí to před bombardováním neuchránilo. Divadelní premiéra „Den voleb“ se odehrála již v roce 2003. Bombardování Libye pod krycím jménem „Odyssey dawn“ se odehrálo v březnu 2011.

Ještě více zajímavé a mystické náhody se vztahují k událostem spojených s 11/9/2001, kdy dvě letadla zasáhla dva mrakodrapy Světového obchodního centra v New Yorku. V roce 1997 byl vydán manuál Federální agentury pro řízení záchranných prací (FEMA) „Nouzové kroky proti terorismu“, jehož deska zobrazovala severní věž Světového obchodního centra v optickém zaměřovači. Když došlo k útoku, první letadlo narazilo do věže přesně v tom místě, které bylo označeno na titulní straně manuálu.

Kurz přírodní medicíny - naučte se hlubší souvislosti nemocí z pohledu duchovna a ezoteriky

ZOBRAZIT

Obal desky kalifornského dua The Coup obsahuje černý kouř kolem obou věží Obchodního centra a toto album bylo vydáno dva měsíce před útokem. Mimochodem, záleží na kontextu, ale anglické slovo „the coup“ znamená státní převrat, puč nebo úspěšný manévr a dokonce i prostě štěstí. Jeden ze členů kapely, černý rapper Raymond „Bolte“ Riley se otevřeně prohlašuje za komunistu.

Dne 3/9/2011, tedy týden před útokem, přebal ruského časopisu „Výstavba a opravy“ přinesl reklamu ukazující dvojčata překřížená červenou čarou, jakou nalezneme na zakazujících dopravních značkách.

Události, které nastaly bezprostředně po americké tragédii, se zdají nevysvětlitelné. 11/9/2011 ve 21:54 (GMT) britský televizní reportér BBC na živo oznámil, že se zhroutila budova číslo sedm (budova nebyla zasažena letadlem). Jeho slova byla doprovázena titulky. Nicméně ve skutečnosti se budova číslo sedm zhroutila 26 minut po ohlášení této novinky. Vedoucí zpravodajství BBC Richard Porter vysvětlil tuto událost jakožto „shodu okolností“ a „čirou náhodu“.

Mystické náhody se vyskytují nejen v politice, ale i v každodenním životě.

Americký herec Charles Cogley, který zemřel v roce 1899, nebyl pohřben ve své vlasti, ale v Galveston (Texas), kde jako herec vystupoval. O rok později hurikán nebývalé síly udeřil na město, vyplavil několik ulic a hřbitov. Hermeticky uzavřená rakev Cogleyho se plavila Atlantikem devět let a uplavala 6000 mil, než nakonec dorazila na pobřeží před čelo domu na Prince Edward Island v Zálivu sv. Vavřince, kde se herec narodil.

Když šel obyvatel Detritu Joseph Figlok po ulici, jednoleté dítě spadlo z okna domu na jeho hlavu. Ani jednomu se nic nestalo, utrpěli mírný šok. Přesně o rok později šel Joseph po stejné ulici znovu a najednou stejné dítě spadlo znovu na jeho hlavu. Ani jednomu se opět nic nestalo.

Několik dní před přistáním spojenců v Normandii v roce 1944 byla v konzervativních novinách London Daily Telegraph křížovka. Jednotlivé odpovědi byly zašifrované kódy nadcházející vojenské operace, včetně krycího názvu velice utajované operace Overlord. Zaměstnanci MI 5 záhy zjistili, že křížovku sestavil nic netušící učitel.

Jsou zaznamenány i takové náhody, které demonstrují démonický literární talent a prozřetelnost.

V roce 1838 byl publikován mysteriózní román Dobrodružství Arthura Gordona Pyma od Edgarda Allana Poea. V jedné scéně autor popisuje zoufalé hladovějící lidi, kteří se rozhodují, kdo bude sněden. Výsledkem bylo, že trio zhltnulo čtvrtého společníka jménem Richard Parker.

25/7/1884 ztroskotalo plavidlo zvané Mignonette. Zůstali čtyři přeživší, stejně jako výše zmiňované literární postavy o půl století dříve než tato událost. Po 19 dnech putování po otevřeném moři, ztratil 17tiletý stevard rozum z hladu a pití mořské vody. Kapitán rozhodl, že osud si vybral svou oběť. Ten hoch se jmenoval Richard Parker. Žádný z námořníků román Edgara Allana Poea nikdy nečetl.

V roce 1898 nepříliš známý spisovatel Morgan Robertson napsal román Marnost, troska Titanu. Román vypráví příběh o platbě transatlantické lodi Titan, která se potopila během své první platby v měsíci dubnu. Titan popsaný v románu byl popisován jako nepotopitelný a měl následující vlastnosti: délka 800 stop (243 metrů), výtlak 75 000 tun, výkon motoru 55 000 koňských sil, pohybující se rychlostí 23 uzlů za hodinu, se třemi šrouby. Tato loď vyrazila na svojí první cestu přes Atlantik. Podle knihy bylo na palubě Titanu 3 000 cestujících a 24 záchranných člunů, zatímco Titanik měl 2 207 cestujících a 20 záchranných člunů.

Tyto záhadné souhry náhod se snažily vysvětlit vynikající myslitelé. Německý filozof Artur Schopenhauer náhody popíral a domníval se, že jsou důsledkem globální harmonie, která vede k překročení lidských osudů.

Dva Švýcaři, jeden ze zakladatelů moderní fyziky, nositel Nobelovy ceny Wolfgang Pauli a psycholog Carl Gustav Jung, taktéž přispěli ke studiu této problematiky. Než začali spolupracovat, každý z nich prokázal svou hodnotu samostatně. Pauli formuloval klíčový princip kvantové fyziky když prohlásil, že dvě částice nemohou být ve stejném stavu. Jung se stal známý jako autor teorie kolektivního nevědomí a archetypů. Pauli a Jung společně vydali práci „Synchronicita jako princip akauzální souvislosti“.

Teorie Pauliho a Junga vykládala náhodu jako projev neznámého univerzálního principu, který spojuje všechny fyzikální zákony. Tajemné náhody mohou být odrazem běžných fyzikálních zákonů v osudu každého jedince.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Můžete si také přečíst

Ostatní
Megalitické památky - základy

Na zajímavé stavby a útvary plné energie a záhad nemusíte jezdit do dalekých krajů, ale je možné, že je máte přímo za humny.…

Ostatní
Olgoj chorchoj

Allghoi khorkhoi, nebo-li olgoj chorchoj, je červovitý tvor žijící v píscích mongolské pouště Gobi v Asii. Jedná…

UFO
UFO – případ Roswell

Případ Roswell je klíčová událost v historii ufologie, ufologové rozdělují svět před a po Roswellem. Vše začalo 24. 6. 1947,…

Ostatní
Odhalené tajemství křišťálových lebek

Záhadné křišťálové lebky vzrušují obrazotvornost milovníků tajemna už dlouho. Někteří dokonce věří, že jsou památkou na zapomenutou…

UFO
Rozhovor o fenoménu UFO s předním českým ufologem Vladimírem Šiškou

Můžete se čtenářům představit? Narodil jsem se 4.9.1955 v Praze a rovnou se tedy přiznávám k jakémusi sklonu ke škatulkování,…

Ostatní
Kryptozoologie - sněžný muž (Yetti)

O sněžném muži slyšela velká část z nás. Přesto ale neuškodí se podívat trochu na zoubek tomuto tvorovi. Jeho existence je…

UFO
Američtí astronauti a svědectví o UFO I.

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

UFO
Američtí astronauti a svědectví o UFO II.

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Ostatní
Upíři

Upíři, nebo-li též nemrtví, jsou oblíbeným tématem literatury a především filmů. Kdo jsou upíři? Jak nám mohou ublížit? A…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY