Odhalení: ropné společnosti platí popírače klimatických změn

Velikost textu: A A A

Odhalení: ropné společnosti platí popírače klimatických změn

Ilustrační foto
  • autor: Ze zahraničí
  • sdílet na

Zpráva předkládá důkazy, že nechvalně proslulá společnost Koch Industries věnovala klima-skeptickým skupinám 73 miliónů dolarů k šíření nepřesných a zavádějících informací

Výzkum Greenpeace označil málo známou americkou ropnou společnost za hlavního sponzora popíračů globálního oteplování v USA a v Evropě.

Kurz přírodní medicíny - naučte se hlubší souvislosti nemocí z pohledu duchovna a ezoteriky

ZOBRAZIT

Environmentální organizace obvinila kansaskou společnost bratrů Kochových – Koch Industries, která vlastní a provozuje rafinérie a ropovody, z financování 35 konzervativních a libertariánských skupin a také dvaceti kongresmanů a senátorů. Právě tyto organizace a jednotlivci šířili zavádějící informace o klimatické vědě a vedli cílený útok na klimatické vědce a zelené alternativy k fosilním palivům.

Greenpeace prozradilo, že společnost Koch Industries sponzorovala v letech 1997 – 2008 tyto skupiny celkovou částkou ve výši 48 miliónů dolarů. Mezi lety 2005 – 2008 (v době bouřlivých debat o klimatických změnách) firma věnovala 25 miliónů dolarů popíračům klimatických změn, což je částka téměř třikrát větší, než ve stejné době věnovala další nechvalně proslulá společnost – ExxonMobil. Právě tato společnost proslula námořní katastrofou tankeru Exxon Valdez z roku 1989, při které v blízkosti Aljašky do moře uniklo přes 40 000 tun ropy (společnost byla po dvaceti let soudních procesů nucena v roce 2009 zaplatit odškodnění ve výši přes 500 miliónů dolarů). Bratři Kochovi také utratili 5,7 miliónu dolarů za politické kampaně a dalších 37 miliónů za přímý lobbing k podpoře fosilních paliv.

„Společností Koch Industries podporovaná síť lobbistů, manažerů a dalších organizací vytvořila silný proud dezinformací, který tyto organizace dále šířily. Tato propaganda je poté rozmnožena a dále publikována skrze dotované weby politických skupin a thinktanků“, tvrdí Greenpeace a dodává, že „společnost Koch Industries hraje nenápadnou, ale dominantní roli v debatě o globálním oteplování. Tato soukromá, v ústraní stojící korporace, se stala finančním bossem popíračů klimatické vědy a zdrojů čisté energie. Organizace financované touto společností stále útočí na klimatickou vědu a vědce, obnovitelnou energii a postup proti změnám klimatu“.

Mezi podporované skupiny patří známé konzervativní thinktanky v USA jako jsou Americans for Prosperity, The Heritage Foundation, Cato Institute, Manhattan Institute a Nadace pro výzkum ekonomie a životního prostředí (Foundation for research on economics and the environment). Všechny výše uvedené se účastnily roztáčení kauzy Climagate a nebo jsou v předních řadách debaty směřující proti teorii globálního oteplování (kauza Climagate, s názvem odvozeným od kauzy Watergate ze 70. let, je spojená s únikem emailové korespondence klimatických vědců z University of East Anglia).

Společnost Koch Industries je konglomerát firem s ročním obratem přibližně 100 miliard dolarů, kterému dominují zájmy v ropném a chemickém průmyslu, s aktivitami v téměř šedesáti zemích a 70 000 zaměstnanci. Vlastní rafinerie, které zpracovávají více než 800 000 barelů surové ropy denně ve Spojených státech a také rafinerii v Holandsku. Je také držitelem smlouvy k pronájmu vysoce znečišťující těžby ropných písků v kanadské Albertě a zabývá se těžbou uhlí a ropy, chemickým průmyslem, zemědělstvím a provozem ropovodů.

Většina jmění je vlastněna a kontrolována bratry Kochovými (Charlesem a Davidem), dvěma ze čtyř synů zakladatele společnosti. Podle časopisu Forbes jde o deváté nejbohatší Američany a devatenácté nejbohatší muže planety s celkovým bohatstvím ve výši přibližně 30 miliard dolarů.

V roce 2000 americké ministerstvo životního prostředí (Environmental Protection Agency – EPA) uložilo společnosti pokutu ve výši 30 miliónů dolarů za 300 případů úniku ropy, které vyústily v celkové uvolnění více jak 3 miliónů galonů (více jak 11 miliónů litrů) surové ropy do životního prostředí.

Tisková mluvčí Koch Industries Mellisa Cohlmia se v nedávno zaslaném vyjádření agentuře AFP snažila bránit environmentální kredit společnosti tvrzením, že „společnosti bratrů Kochových trvale podporují inovativní a efektivní cesty k zajištění ekologičtější budoucnosti a další snižování produkce odpadů a emisí skleníkových plynů spojených s jejich aktivitami a produkty“ a na závěr dodala: „Na základě našich zkušeností podporujeme otevřený a vědecký dialog o klimatických změnách a pravděpodobných dopadech navrhovaných energetických strategiích na světovou ekonomiku“.

Deset největších příjemců financí bratrů Kochových v letech 2005 - 2008

Mercatus center (9,2 miliónu dolarů) Konzervativní thinktank na George Mason University. Tato skupina přišla s tvrzením, že globální oteplování bude v zimě prospěšné a také pomůže na planetárních pólech. V roce 2009 doporučovala nepokračovat ve snahách snižovat emise skleníkových plynů.

Americans for prosperity (5,17 miliónu dolarů). Budovala opozici k legislativě za čisté zdroje energie a podporu ochrany klimatu na mnoha akcích po Spojených státech.

Institute for humane studies (1,96 miliónu dolarů). V této organizaci pracuje několik předních klimatických skeptiků, mezi které patří Fred Singer a Robert Bradley.

Heritage foundation (1,62 miliónu dolarů). Konzervativní thinktank, který je vůdcem americké opozice klimatické vědy.

Cato Insitute (1,02 miliónu dolarů). Českým zastáncem této instituce je prezident Václav Klaus.

Manhattan Institute (800 tisíc dolarů).

Washington legal foundation (655 tisíc dolarů).

Federalist society for law (542 tisíc dolarů).

National center for policy analysis (130 tisíc dolarů).

American council on science and health (113 tisíc dolarů) Tento thinktank uveřejnil informaci, že omezování emisí skleníkových plynů bude mít za následek zhoršení zdraví veřejnosti.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: konspirace, manipulace, new world order, ropa

Můžete si také přečíst

Konspirace
Bilderberg group a the New World Order

Bilderberg group je název pro elitářskou skupinu mocných, kteří tahají za nitky světového systému. Tyto šedé eminence světového…

Konspirace
Zjevné lži

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Konspirace
David Rockefeller

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Konspirace
Nezapomeňme moc rychle!

Karel Schwarzenberg se 2x zúčastnil schůzky Bildelberg a je dlouhá léta členem Trilaterální komise. Nedovolme, aby se stal…

Konspirace
Je AIDS uměle vytvořenou nemocí?

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Ostatní
Záznam rozhovoru s Vítem Kuntošem o roce 2012

Vystoupení astrologa Víta Kuntoše v esoterickém pořadu Hanky Bubancové >Mezi nebem a zemí< na rádiu Nira. Pokud vás…

Konspirace
Chemtrails

V posledních letech se můžete setkat s pojmem chemtrails. Jedná se ovšem o konspirační teorii starší, se kterou…

Konspirace
Zeitgeist - film, který vám otevře oči

Zeitgeist je vlastně spíše dokument, který vznikl v roce 2007, a který se snaží ukázat naše všední vnímání světa v novém…

Konspirace
Chemtrails pod lupou

Jak jsme viděli v minulém článku na téma chemtrails, jedná se o postřikování chemickými či biologickými látkami obsažené…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY