Vše o vesmíru 2/2

Velikost textu: A A A

Vše o vesmíru 2/2

Ilustrační foto
  • autor: red
  • sdílet na

 Co je vesmír?

Kdo chce vědět vše o vesmíru, měl by se zajímat také o to, co vlastně vesmír jako takový je. Pokud máme být konkrétnější, je třeba říci, že ho můžeme popsat jako veškerou hmotu a také veškerou energii časoprostoru.

Co vesmír obsahuje?

Je toho mnoho. Kromě toho, že to jsou již zmíněné galaxie, bychom neměli zapomínat také na to, že obsahuje i mezigalaktický prostor, stejně jako zde nechybí ani to, co dnes zná většina lidí. Jsou to jak hvězdy, tak samozřejmě planety. Jednou z nejznámějších je logicky Země, jelikož na té žijeme.

Byl zkoumán i v minulosti

Vesmír není fenoménem jenom posledních několika desetiletí, jelikož byl výrazně zkoumán i v minulosti. Konkrétně je s ním spojena celá řada jmen. Mezi ty hlavní patří třeba Isaac Newton, stejně jako Mikuláš Koperník.

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Jak vesmír vznikl?

Vše je založeno na teorii, která je označována jako Velký třesk. Tato teorie je postavena na tom, že se vesmír začal jednoduše rozpínat, v takzvaném Planckově čase. A to z bodu, který byl nejenom extrémně teplý, ale měl také velmi výraznou hustotu.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: vesmír

Můžete si také přečíst

Ostatní
Vše o vesmíru 1/2

 Vesmír je obrovskýPokud se máme podívat na vše o vesmíru, je třeba začít jeho velikostí. A ta je skutečně obrovská.…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY