Rok 2011 očima astrologa

Velikost textu: A A A

Rok 2011 očima astrologa

Ilustrační foto

Co nám astrologie může poodhalit? Jak to bude v roce 2011 s krizí? Které konstelace jsou ve hře? A na co se byste se vlastně měli připravit? O tom, co nám přineše příští rok mě vyzpovídal esoterický týdeník Spirit.

Jaké jsou (obecně) konstelace roku 2011?

Dálkový kurz výkladu tarotových karet pro začátečníky od autora knihy Tarot pro samouky

ZOBRAZIT

Zdravím čtenáře týdeníku Spirit a jsem rád, že se můžeme opět společně podívat na astrologické souvislosti dalšího roku. Mohu rovnou prozradit, že rok 2011 nás nenechá příliš vydechnout. Období, kdy se mezi sebou astrologické prvky „hádají“ a přináší tak do našich životů na různých úrovních zátěžové zkoušky, ještě chvíli potrvá. Vidím v tom ovšem významný pozitivní přínos. Vzhledem k tomu, že s lidmi pracuji již několik let, mohu v posledních měsících sledovat posun v jejich vnímání světa. To, že naše moderní společnost prochází a bude procházet krizí, přispívá k probuzení, kdy si stále více z nás uvědomuje, že jejich dosavadní hodnoty a představy o světě nebyly správné. Oblíbená astrologická formulka praví, že bez napětí není pokroku. A díky tomu, že lidstvo čelí dlouhodobě napěťovým konstelacím, se posouvá kupředu. Mnozí tak mluví o transformaci vědomí lidstva a dávají to do souvislosti s rokem 2012. A já to mohu jedině potvrdit. Fenomén roku 2012 není o tom, že se ze dne na den něco změní, nečekám příchod apokalypsy, která by smetla lidstvo z povrchu zemského. Je to právě o posunech ve vědomí lidí, které se postupně odrazí v celé společnosti. Protože právě společnost je tvořena jednotlivci, kteří začínají vnímat svět v novém světle.

Přináší tento rok nějaké zajímavé astrologické momenty a lze předjímat, co přinesou do našich životů?

Těch momentů je hned několik, podívejme se společně na ty nejzajímavější. Na nebi se dějí velké věci, které významně zabarví dění v životě každého z nás, ale i na celosvětové úrovni.

Uran se nám v roce 2011 nadobro usídlí v Beranu, kde bude sídlit dalších 7 let. Veškeré dění tak přibere na obrátkách. Můžeme čekat nové impulsy, dočkáme se významných posunů a objevů. Světlo světa spatří i nové významné technologické objevy, nemohou překvapit ani nové zbraně. Atmosféra díky této konstelaci bude někdy ostřejší a to se projeví mj. na úrovni vztahů mezi státy.

Neptun se dále posouvá pomalu do znamení Ryb, kde se usadí na stálo až v roce 2012 a setrvá zde přes 13 let. Ale již v příštím roce přinese lidem větší míru vnímavosti a citlivosti. Lidé se budou snáze napojovat k vyšším informačním zdrojům, zvýší se intuitivnost i role duchovního rozměru života. Neptun je v Rybách nesmírně silný, a tak může růst význam ideologických hnutí. V návaznosti na pokračující krizi, jak si ještě řekneme, zažije rozmach levicové smýšlení u lidí.

Pluto bude po celý rok v napěťové vazbě s Uranem a navíc se po dlouhou dobu připojí v disharmonickém postavení i Saturn. Pluto s Uranem spolu byly ve stejné vazbě naposledy ve 30. letech, kdy tato konstelace stála za tehdejší celosvětovou hospodářskou krizí. Největší krize 20. století, kdy byly miliony nezaměstnaných a krachujících. A co víc, je zde i souvislost s vzestupem Hitlera, kdy jeho NSDAP v roce 1932 vyhrála v parlamentních volbách. Není náhodou, že dnes máme další krizi. Mimochodem, tuto ekonomickou krizi jsem předvídal a mluvil o ní veřejně již před pěti lety. Je možné očekávat, že bude pokračovat v příštích měsících a i později v roce 2012. Pluto bude v této vazbě s Uranem až do roku 2015. Problémy se v roce 2011 budou tedy prohlubovat a budou navíc zakonzervovány saturnským vlivem. Navíc si s námi pohraje i příroda, která nám pěkně zatopí - přírodní katastrofy nám též nedají oddechnout.

Již jsem v dřívějších prognózách pro Spirit zmiňoval fakt, že nám dlouhodobě změní astrologickou náladu vstup Pluta do Kozoroha. Pluto vydrží v jednom znamení asi 20,5 roku a jeho projev je pozvolný. Laicky řečeno se nejprve ve znamení rozhlíží a až po nějaké době se dostaví efekt – o to ovšem výraznější. Stále více tím bude transformovat a přetvářet strukturu společnosti. Dalším projevem je upevňování moci vládnoucími třídami a manipulace lidmi. Tak jako tak náš zaběhnutý řád se postupně proměňuje. Tento fakt nemůžeme ani v roce 2011 ignorovat, naopak tyto tendence budou stále viditelnější. Vše bude navíc urychleno zmíněným vlivem Uranu.

Jak zasáhnou astrologické aspekty Českou republiku, jak se mohou projevit ve vztazích nebo ekonomice?

Doposud popisované konstelace se budou projevovat po celém světě. Loni jsme byli do značné míry před nepříznivými konstelacemi schováni. Tentokrát už mít takové štěstí nebudeme. Pluto bude v přesné opozici na Pluto horoskopu České republiky a Pluto je planeta silného působení, jak jsme si již uvedli. Proto naši političtí vůdci budou mnohem více tlačit a nenápadně utahovat lidem opasky. V celém roce tak budeme moci pozorovat rostoucí mocenské snahy a konflikty mezi nimi. Taktéž se dají očekávat vyhrocenější vztahy s ostatními státy.

Bude jinde ve světě lépe nebo naopak hůře než u nás?

Určitě. Vlivy, které zde popisuji budou působit odlišně dle toho, jak rozehrají konstelace v horoskopech daných států, což je záležitost ryze individuální. Taktéž každý z nás ucítíme odlišný projev dle jedinečných konstelací v našich radixech.

Nedojde k opětovnému prohloubení krize? (ať už u nás nebo ve světě - hovoří se o tom, že je jisté, že se bude zdražovat - s požáry v Rusku souvisí zdražování obilí a pečiva, kvůli dotacím solárních el. se zdraží energie pro domácnosti i podnikatele....)

Na základě toho, co již zaznělo, je jasné, že očekávám další pokračování krize. To postihne celý svět, protože všechny oblasti jsou dnes mezi sebou provázané. I přes optimistické zprávy v médiích je krize záležitost ne dalších měsíců, ale let. Letos v USA zkrachovalo již 127 bank, zatímco v době „vrcholu“ krize v roce 2008 jich bylo pouhých 25 a o rok dříve dokonce jenom 3. Nezaměstnanost je nyní v USA ve stejné výši jako v době oficiálně nejvyššího momentu recese. Státníci a finančníci se snaží dopady krize různými kroky minimalizovat a projevy bagatelizovat. Je ovšem zřejmé, že jejich snahy nejsou všemocné a krize se teprve ukáže v celé své šíři.

Které měsíce roku 2011 vypadají kritičtěji a případně jaká znamení to mohou pocítit víc, kdo by si měl dávat v té době opravdu hodně pozor?

Problematičtější bude březen a květen až červenec. Tou dobou budou vystaveny náročnějším situacím energie znamení Berana, Vah a Kozoroha. Neznamená to ovšem, že to musí výrazně pocítit všichni zrozenci se Sluncem v těchto znameních, byť na to mohou být citlivější a jejich život bude často komplikovanější. Ke konci roku budou cítit napětí lidé se zdůrazněným znamením Býka a Vah.

Kdy bychom si mohli naopak vydechnout, které období se jeví z hlediska astrologie jako příznivější a případně - jaká znamení zvěrokruhu toho mohou zvláště využít?

V létě a v zimě bude Neptun přijímat harmonické vazby od Saturna a Jupitera. Býci, Váhy, Vodnáři a Ryby tak mohou být vnímavější a citlivější. Jsou to období, kdy k sobě lidé budou ohleduplnější a mohou též více řešit hlubší rozměr svého života.

Všem přeji do roku 2011 hodně energie a lásky. Myslete pozitivně a poté nebude nic, co by vás mohlo zaskočit!

 

Vít Kuntoš

astrologické konzultace, lektor kurzů

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: astrologie, horoskop, předpověď, rozhovor, věštění

Můžete si také přečíst

Astrologie
Astrologické signatury

Beran Vládce: Mars (druhý vládce Pluto) Živel: oheň Barva: červená Den: úterý Číslice: 7 Tón: C Drahé kameny: ametyst,…

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Jiné věštby
Historie tarotu

Do Evropy přinesli tarot Saracéni koncem 14. století formou tzv. naiv – karetní hry. V 16.století se vynořuje slovo tarocci…

Ostatní
Lidové pranostiky - srpen

Každý měsíc zde najdete lidové pranostiky, které jak věříme, přivádějí člověka k hlubšímu zamyšlení o přírodních zákonitostech…

Magie
Wicca

Wicca je pojem, se kterým se setkáme v "moderní" esoterice docela často. Jedná se o obor relativně nový, nicméně jeho kořeny…

Jiné věštby
Věštění saskými hůlkami

Saské hůlky nabízejí způsob, jak získat snadno a rychle odpověď na přímou otázku. Potřebujete 3 dřevěné hůlky (větve stromu)…

Energie
Tatvy - jak je používat?

Tatvy jsou neviditelná záření kosmických sil. Můžeme si je představit jako paprsky, které ve dvouhodinových intervalech dopadají…

Astrologie
Rok 2012 - konec světa?

O tom, že bychom se měli za 2 roky dočkat konce světa, se dozvíme z nejrůznějších stran. Určitě jste mnozí z vás…

Věštírna
Indiánský horoskop

Indiánský horoskop přináší odlišný pohled na naše charakterové vlastnosti vedle nám známého, klasického evropského horoskopu…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY