7 překvapivých věcí o slunečním svitu a ochraně proti slunečnímu záření (1. díl)

Velikost textu: A A A

7 překvapivých věcí o slunečním svitu a ochraně proti slunečnímu záření (1. díl)

Ilustrační foto
  • autor: ze zahraničí
  • sdílet na

Zeptejte se někoho na opalovací krémy a nejspíše se vám dostane záplava dezinformací, které jsou omýlány zdravotními úřady a mainstreamovými médii. Téměř nic z toho, co uslyšíte od tradičních médií, není přesné. Proto vám přinášíme přehlédného průvodce sedmi nejdůležitějších věcí, které potřebujete vědět o opalovacím krému, slunečním záření a vitamínu D.

1. FDA odmítá umožnit přírodní ochranné složky proti slunci v opalovacích krémech

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Pokud vytvoříte skutečně přírodní opalovací krém s použitím exotických rostlin, které mají skvělou ochrannou schopnost proti slunci, nikdy se takový produkt nemůže uvést na trh jako „opalovací“. To proto, že FDA (Správa potravin a léčiv) rozhoduje, co může být používáno jako opalovací krém a co nemůže, bez ohledu na to, co ve skutečnosti v reálném světě funguje. Jsou pouze dvě přírodní složky, které FDA k prodeji jako opalovací krém povolil – oxid zinečnatý a oxid titaničitý.

Jakékoliv jiné nechemické složky opalovacích krémů, které jsou prodávány pod názvem „opalovací krém“, jsou považovány za špatně označené a FDA je zabavuje. Přestože nabízí skvělou ochranu proti slunečnímu záření!

Není divu, že celý tento monopol kolem chemických složek slunečních krémů je nastavený tak, aby generoval zisky chemickým společnostem, zatímco přehlíží společnosti na přírodní produkty, které by mohly nabídnout mnohem lepší řešení. Existují zprávy od zakladetelů zdravotních produktů, které vymyslely úžasné opalovací krémy pouze z přírodních rostlinných látek, ale FDA jim nedovolí prodávat své produkty jako ochranu proti slunečnímu záření!

Není ovšem překvapivé, že FDA stojí v cestě zdraví..

 

2. Téměř všechny běžné opalovací přípravky obsahují chemické látky způsobující rakovinu

Přečtěte si seznam všech složek jakéhokoliv slunečního krému. Budete mít problém vyslovit většinu ze složení krému. Je tomu tak proto, že je většina slunečních produktů plná rakovinotvorných voňavých chemikálií, parabenů, alkoholu, toxických chemických rozpouštědel a minerálních olejů. Typická ochrana proti slunci je tedy vlastně chemickým útokem na vaše tělo. To je důvod, proč používání opalovacích krémů spíše rakovinu způsobuje, než aby jí zabránily.

 

3. 70% populace má nedostatek vitamínu D a opalovací krém blokuje produkci tohoto vitamínu

Nedostatek vitamínu D je nejrozšířenější nedostatek vitamínu vůbec v Severní Americe, ale to samé platí v podobné míře samozřejmě i u nás. Podle výzkumu má nedostatek vitamínu D 70% bělochů a až 97% černochů.

Chronický nedostatek vitamínu D podporuje rakovinu, zimní chřipku a infekce, deprese, osteoporózu a hormonální nerovnováhu. Samotný vitamín D je skvělou prevencí jakéhokoliv typu rakoviny, snižuje pravděpodobnost onemocnění o 50% - 80%.

Protože ochrana proti slunečnímu záření blokuje produkci vitamínu D v kůžu, přispívá ke vzniku rakoviny a nutričních nedostatků.

Samozřejmě to neznamená, že byste nikdy neměli používat ochranné krémy proti slunečnímu záření. Je-li vaše kůže velmi bledá a plánujete den na pláži na Havaji, budete zřejmě využívat nějakou úroveň protisluneční ochrany s použitím skutečně přírodních produktů. Ale informovaní a uvědomělí lidé se budou snažit, aby jejich kůže dosáhla přirozeného a zdravého opálení (ano, opálení je skutečně zdravé, pokud je v kombinováno se zdravou výživou, viz dále) při rozumných expozicích slunečnímu svitu, který aktivuje produkci vitamínu D v kůži.

 

4. Můžete zvýšit vaši vnitřní rezistenci proti slunci změnou toho, co jíte

Přinášíme vám skutečné tajemství o slunci, o kterém nikdo v tradiční medicíně nemluví (protože jako obvykle běžná medicína nic neví o výživě): můžete navýšit svoje vnitřní opalovací schopnosti tím, že jíte potraviny bohaté na antioxydanty a superpotraviny.

Doplněk astaxanthin (přírodní doplněk stravy z mikrořasy, seženete v lékárnách) je velice dobře známý díky posílení přirozené odolnosti pleti proti spálení. Jeho v tucích rozpustné karotenoidy jsou přepravovány do kožních buněk, kde tyto buňky chrání před UV zářením.

Čím více antioxidantů máte ve své stravě, tím více slunečního záření je kůže schopná zvládnout bez spálení. Téměř každý se mylně domnívá, že dispozice ke spálení sluncem je čistě genetickým faktorem. Není to ovšem pravda. Můžete radikálně zlepšit odolnost vůči UV záření skrze radikální změny ve stravování.

Jsem skvělým příkladem toho, že to funguje. Když jsem byl léta na nezdravé stravě, stačilo mi ke spálení pouhých 20 – 30 minut. Ale nyní, podobně jako ten kdo jí superpotraviny a vysoce nutriční doplňky každý den, můžu strávit celé hodiny na slunci a kůže pouze lehce zčervená (což během pár hodin zmizí a kůže se nespálí ani neloupe).

 

Dokončení zítra!

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: antioxidanty, opalování, rakovina, Slunce, vitamín D, zdraví

Můžete si také přečíst

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Ostatní
Pozor na nedostatek tekutin

Pijete až tehdy, když cítíte žízeň? Pokud je odpověď ano, tak je nejvyšší čas si uvědomit, že to není správně. Protože žízeň…

Energie
Autosugesce – tajná zbraň na vylepšení života

Podvědomí je velice silná a podstatná stránka naší mysli. Roli podvědomí si málokdy uvědomujeme, jeho síla se projevuje především…

Energie
Tatvy - jak je používat?

Tatvy jsou neviditelná záření kosmických sil. Můžeme si je představit jako paprsky, které ve dvouhodinových intervalech dopadají…

Jóga a mystika
Meditace

O meditaci můžete nalézt velké množství článků, nicméně málokde se vlastně dozvíte, o co jde a jak ji můžete provádět.Definovat…

Ostatní
Zelený čaj

Přemýšlíte, že byste si dali něco teplého k pití? Že máte chuť na šálek dobrého čaje? Potom určitě sáhněte po čaji zeleném,…

Magie
Vizualizace – základ magie

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Energie
Představení čaker 1

Vítejte u seriálu o čakrách. Řekneme si zde nejen, co čakry jsou, ale postupně si ukážeme i možnosti jejich harmonizace.Lidské…

Astrologie
Hubnutí s astrologií

Ne všichni jsou spokojeni se svojí postavou. Měl bych se opravit – drtivá většina z nás není spokojená s tím, jak…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY