Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Velikost textu: A A A

Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Ilustrační foto

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých zdravotních obtížích. Výčet není ani zdaleka vyčerpávající a věřím, že tato ukázka pomůže opravdovým zájemcům proniknout k různým metodám a postupům a zvýší o ně zájem. Také musím upozornit, že ve vlastní terapeutické praxi přistupuji ke každému klientovi individuálně a pro každého je vhodný jiný postup a výběr léčby. Z pohledu astrologie nelze tyto problémy zjednodušovat pouze podle postavení Slunce ve znamení, ale je potřeba udělat podrobnou analýzu zdravotních dispozic nejen z celého horoskopu, ale také souvisejících diagnostických a léčebných metod.

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné zde zveřejněné postupy nenahrazují lékařské vyšetření, a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy by měl konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Kurz přírodní medicíny - naučte se hlubší souvislosti nemocí z pohledu duchovna a ezoteriky

ZOBRAZIT


Časté zdravotní problémy v případě problematických konstelací (nejen) ve znamení Berana

- bolesti hlavy a očí, související zdravotní problémy s těmito částmi těla


Pomocná léčba a prevence

Bolesti hlavy

Bylinný čaj - 40g Majoránky, 30g Levandule, 30g Máty, 20g Heřmánku, 20g Meduňky. 3 polévkové lžíce spaříme ¾ litrem vroucí vody, louhujeme 30 minut, zcedíme a přidáme 1 polévkovou lžíci medu. Popíjeme v průběhu dne po 5 dávkách.

Gemmoterapie - Jmelí, Jinan dvoulaločný, Bělotrn kulatohlavý

Reflexní terapie - základem je uvolnění krční páteře, dále mačkáme C bod, brzlík, játra, žlučník, žaludek, slivinka, ledviny, střeva

Relaxace - prevencí je vyhýbat se stresu, dívat se na svět optimisticky a dostatek pohybové aktivity

Regresní terapie - častou příčinou bývají zažitá traumata v tomto životě nebo v životech minulých. Pomáhá zejména u migrén.

Reiki, Shamballa - energetická léčba bývá dobrým pomocníkem zejména při utišení bolestí, jakož i pro léčení primárních problémů

Bolestem hlavy lze mimo jiné často předcházet správným životním stylem, dostatkem spánku, omezením alkoholu, meditace, rozumná míra pohybu, dostatek vitamínů a minerálů.


Problémy s očima

Světlík lékařský - 1 kávová lžička Světlíku se nechá vylouhovat 15 minut ve ¼ litru vroucí vody, následně scedíme přes plátno. Můžeme dělat oční výplachy nebo bezpečnější obklady na oči. Bezpečnější je myšleno z důvodu možných nežádoucích reakcí očí - nutno opatrně vyzkoušet!

Gemmoterapie - Borůvka černá

Cviky očních svalů

Provádíme v sedě na patách, v uvolněné poloze. Oči nejprve uvolníme pomocí dlaní (protřepeme ruce, potom je vzájemně třeme, až se zahřejí; z dlaní vytvoříme misky a přiložíme je na zavřené oči, asi na 10 vteřin; toto opakujeme 2 - 3x), potom cvičíme (po ukončení každého cvičení na několik vteřin pauza, necháme svalům odpočinout):

1. Pohyby očima nahoru a dolů - hlavu držíme zpříma, bez pohybu, oči uvolníme. Pohlédneme co nejvýše vzhůru, pak co nejvíce dolů, abychom ve svalech oka cítili mírné pnutí, avšak bez námahy a bolesti. Pohyby očí jsou pomalé, pravidelné. 6x opak.
Variace se zavřenýma očima - tentýž cvik, oči jsou zavřené.

2. Pohyby očima do stran - podle pravidel v bodě 1. provádíme pohyb očima co nejvíce doprava a doleva.
Variace se zavřenýma očima - tentýž cvik, oči jsou zavřené.

3. Úhlopříčné pohyby - podle pravidel v bodě 1. provádíme pohyb očima co nejvíce doprava vzhůru a doleva dolů, poté doleva vzhůru a doprava dolů.
Variace se zavřenýma očima - tentýž cvik, oči jsou zavřené.

Všechny předchozí cviky lze též vzájemně různě (dvojice cviků či všechny dohromady) kombinovat.

4. Kroužení očima - podíváme se vzhůru a začneme intenzivně kroužit očima doprava dolů a pak doleva vzhůru. Opakujeme 5x, poté cvik provedeme na druhou stranu.
Variace se zavřenýma očima - tentýž cvik, oči jsou zavřené.

5. Cvičení akomodace oční čočky - natáhneme před sebe pravou ruku, zvedneme hřbet ruky a podíváme se na nehet prostředního prstu. nyní ruku pomalu přibližujeme do blízkosti oka (stále prostředníček sledujeme). Opět ruku pomalu vzdálíme, až je natažena. Zatímco obličej směřuje vpřed a očima sledujeme prostřední prst, pohybujeme rukou do pravé krajní polohy a zpět. Totéž provádíme levou rukou. Můžeme několikrát opakovat.

6. Jiný způsob cvičení akomodace - ukazováček umístíme 20 - 30 cm před oči a sledujeme jej, až jej vidíme ostře. Nyní přeneseme pohled na nějaký předmět vzdálený 4 - 5 m a opět jej sledujeme, až jej vidíme ostře. Opakujeme 10 x. Toto cvičení je vhodné provádět často.


Reflexní terapie - uvolnění krční páteře, mačkání reflexních bodů očí a jater, v případě ostré bolesti jen hladíme

Regresní terapie - i zde může v některých případech pomoct skrze objevení postulátů nebo odstranění traumat z minulých prožitků, nebo životů.

Reiki, Shamballa - i zde lze využít energetické působení a zejména v případě únavy a související bolesti očí je jejich vliv přímo blahodárný a nemocným je velmi příznivě vnímán.

Oči si zaslouží občasný odpočinek od monitorů a obrazovek. Ideálním a zcela snadným odpočinkem je co nejčastější pobyt v přírodě, tedy v zeleni.

 

 

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal
Článek patří do seriálu Léčebné postupy nejen pro astrologická znamení
  1. Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana právě čtete

Štítky: astrologie, léčení, nemoci, zdraví, znamení, zvěrokruh

Můžete si také přečíst

Astrologie
Astrologické signatury

Beran Vládce: Mars (druhý vládce Pluto) Živel: oheň Barva: červená Den: úterý Číslice: 7 Tón: C Drahé kameny: ametyst,…

Ostatní
Pozor na nedostatek tekutin

Pijete až tehdy, když cítíte žízeň? Pokud je odpověď ano, tak je nejvyšší čas si uvědomit, že to není správně. Protože žízeň…

Energie
Autosugesce – tajná zbraň na vylepšení života

Podvědomí je velice silná a podstatná stránka naší mysli. Roli podvědomí si málokdy uvědomujeme, jeho síla se projevuje především…

Energie
Tatvy - jak je používat?

Tatvy jsou neviditelná záření kosmických sil. Můžeme si je představit jako paprsky, které ve dvouhodinových intervalech dopadají…

Astrologie
Rok 2012 - konec světa?

O tom, že bychom se měli za 2 roky dočkat konce světa, se dozvíme z nejrůznějších stran. Určitě jste mnozí z vás…

Jóga a mystika
Meditace

O meditaci můžete nalézt velké množství článků, nicméně málokde se vlastně dozvíte, o co jde a jak ji můžete provádět.Definovat…

Ostatní
Zelený čaj

Přemýšlíte, že byste si dali něco teplého k pití? Že máte chuť na šálek dobrého čaje? Potom určitě sáhněte po čaji zeleném,…

Magie
Vizualizace – základ magie

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY