Lucidní sny – probuďte se ve snu!

Velikost textu: A A A

Lucidní sny – probuďte se ve snu!

Ilustrační foto
  • autor: ze zahraničí
  • sdílet na

Lucidní snění může být velmi silným zážitkem pro snícího. Můžete se stát absolutním pánem snového světa. Přírodní zákony se mohou ohýbat či zlomit. Nic není nemožné, nic není složité nebo riskantní. Pokud si to dokážete představit, může se to stát.

Na internetu mnoho lidí vypráví krásné zážitky z vysněných světů, které si vytvořili. Většina ovšem své sny ovládat neumí. Máme ovšem dobrou zprávu, že naučit se „probudit“ ve snu může být snazší, než se zdá. Existuje několik technik, které lze pro vstup do světa snění využít.

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Lucidní snění vyžaduje tři věci:
1. schopnost vybavit si sen
2. znát techniku na uvědomění si snění
3. znát strategie, abyste zůstali ve snu

Tipy na zapamatování snů

Každý sní, ale ne každý si pamatuje svoje sny. I někteří lidé, kteří si libují ve snění prochází obdobími, kdy si nemohou své sny vybavit. Ale to neznamená, že by lucidní snění nebylo pro ty, kdo mají problém se zapamatováním snů.

Umění zapamatovat si sny je dovednost, která se zlepšuje s praxí. Ve skutečnosti se můžete naučit zapamatovat si sny snadno, vše co potřebujete je ležet v posteli. Když se lidé probudí, často hned změní pozici a přetrhají tak emoční stopy na poslední sen, čemuž je zapotřebí se vyhnout.

Paměť neobsahuje jen stopy uložené v mozku, ale mohou být uloženy prakticky kdekoliv v těle. Plíce, břich a srdce jsou největší poznávací centra v našem těle a zpracovávají paměť a emoce.

Aby se zlepšila vaše schopnost vybavit si sny, zůstaňte po probuzení na místě, neměňte vaší pozici. Poté se snažte aktivně připomenout sen. Zkuste pracovat i s vašimi emocemi, které v sobě po probuzení máte. Jakmile si sen vybavíte, zapište si ho do deníku, který mějte přímo u postele.

Být ve snu při vědomí

Existují dvě oblíbené metody, abyste se dokázali probudit ve svém snu: snem započaté lucidní snění (Dream Initiated Lucid Dream – DILD) a probuzením započaté lucidní snění (Wake Initiated Lucid Dream – WILD).

DILD zahrnuje rozpoznání singálů snu – situace, lidí a věcí, které se běžně vyskytují ve snech, a praktikování kontroly skutečného stavu, kdykoliv se vyskytují. Kontrola skutečného stavu znamená, že lidé využívají určité způsoby k poznání, zda sní či jsou vzhůru. Pokud se děje nějaká anomálie či něco nemožného, je zapotřebí to neignorovat či snažit se racionalizovat ji. Tato zvláštní událost je totiž ukazatelem toho, že jste ve snu.

Některé běžné společné signály snů jsou létání, procházení zdmi, či objevení někoho, kdo je v reálném životě mrtvý. Cokoliv může být signálem snění a každý snící má své jedinečné signály. Vyberte si opakující se obraz, protože je velká šance, že se opět v budoucnu objeví.

WILD vyžaduje koncentraci na vědomí při usínání. Metody WILD jsou obohacující i náročné. Snaha zůstat vědomý v moment usínání vyžaduje disciplínu a praxi. To může být pro lidi, kteří se snaží mít svůj první lucidní sen, frustrující. Proto se tato metoda nedoporučuje začátečníkům.

Přestože jsou tyto dvě metody nejvíce populární, je tu ještě jedna metoda, která může zvýšit vaše šance na vstoupení do lucidního snu. Tato metoda se nazývá „probudit a zpět do postele“ – Wake Back To Bed (WBTB). Přestože to může znít složitě, znamená to, že v určitém okamžiku v průběhu noci, obvykle po alespoň několika hodinách tvrdého spánku (doporučuje se šest) se necháte vzbudit. Můžete samozřejmě použít budík. Poté vstaňte z postele a věnujte se po dobu 20 – 60 minut nějaké činnosti. Vraťte se zpět do postele, odpočívejte a meditujte o lucidním snění. Tato metoda využívá střídání jednotlivých spánkových fází a může být velice účinná, leč její praktikování bývá možné jen v pátek či o víkendu.

Co je ze všeho nejdůležitější je nebýt v křeči. Je zapotřebý být uvolněný a nenutit se do ničeho. Poté stačí už jen špetka trpělivosti.

Pobyt v lucidním snu

Jedním z nejtěžších úkolu lucidního snění je vydržet ve snu, jakmile si lucidní sen uvědomíme. Je běžné se hned po uvědomění probudit. Pro mnoho lidí jsou první uvědomění lucidního snění ohromující. Klíčem k udržení lucidního snění se zdá být skrze propojení smyslů a věcí ve snu. Existuje několik způsobů, jak to udělat:
- dotek něčeho
- zaměřit se na zemi, ať už nohou či rukou
- třít své ruce
- rychlá rotace

Je možné provést cokoliv na vylepšení svých snů, pomůžete vám to zůstat ve snu.

Lucidní sny mohou být živou zkouškou pro bdělý život, ale mohou být taktéž jednoduše zábavou. Snící může naplnit své fantazie a zvýšit tak své sebevědomí. Naučit se lucidní snění může sice nějakou dobu trvat, ale kdo vydrží, čeká silný zážitek.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: magie, mystika

Můžete si také přečíst

Magie
J.Kefer: Jména a inteligence ročních dob

Dobu jara musíme převést na jméno. Spugliguel: je magický název jara. Každá evokace je bytost sama pro sebe. Mezi středověkou…

Magie
Wicca

Wicca je pojem, se kterým se setkáme v "moderní" esoterice docela často. Jedná se o obor relativně nový, nicméně jeho kořeny…

Magie
Astrální larvy

Myšlenka je energie a projevuje se na astrální úrovni. Každá myšlenka se objevuje v astrálním světě, kde většina postupně…

Magie
Smaragdová deska

Známá poučka esoterických disciplín "To, co jest dole, jest jako to, co jest nahoře a to, co jest nahoře, jest jako to, co…

Energie
Tatvy - jak je používat?

Tatvy jsou neviditelná záření kosmických sil. Můžeme si je představit jako paprsky, které ve dvouhodinových intervalech dopadají…

Jóga a mystika
Meditace

O meditaci můžete nalézt velké množství článků, nicméně málokde se vlastně dozvíte, o co jde a jak ji můžete provádět.Definovat…

Magie
Vizualizace – základ magie

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Energie
Představení čaker 1

Vítejte u seriálu o čakrách. Řekneme si zde nejen, co čakry jsou, ale postupně si ukážeme i možnosti jejich harmonizace.Lidské…

Magie
Voodoo I. – Historie a kořeny

Většina z nás cosi zaslechla o tak zvaných vúdú panenkách, neblaze proslulé černé magii a strašidelných turistických show…

 
Objevte české moře: Zábava s dětmi na Lipně v každém ročním období
Objevte české moře: Zábava s dětmi na Lipně v každém ročním období Objevte české moře: Zábava s dětmi na Lipně v každém ročním období
<html>
<head><title>301 Moved Permanently</title></head>
<body>
<center><h1>301 Moved Permanently</h1></center>
<hr><center>nginx</center>
</body>
</html>
<html>
<head><title>301 Moved Permanently</title></head>
<body>
<center><h1>301 Moved Permanently</h1></center>
<hr><center>nginx</center>
</body>
</html>
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache/2.4.6 (CentOS) Server at www.okultweb.cz Port 80
" />
<!DOCTYPE HTML PUBLIC 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache/2.4.6 (CentOS) Server at www.okultweb.cz Port 80
" /> 301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.


Apache/2.4.6 (CentOS) Server at www.okultweb.cz Port 80
Prodej družstevního bytu a daň z příjmu
Prodej družstevního bytu a daň z příjmu Prodej družstevního bytu a daň z příjmu
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY