Zásady efektivní komunikace 2/2

Velikost textu: A A A

Zásady efektivní komunikace 2/2

Ilustrační foto
  • autor: red
  • sdílet na

 

Sdělení je třeba filtrovat

Každý rozhovor se neobejde mez takových vyjádření, které lze považovat spíše jako výplň a nelze je nijak využít, ani zhodnotit. Proto je pro efektní komunikaci potřebná takzvaná filtrace. Ta je spojena s tím, že by mělo být z každého sdělení využití primárně to, co je považováno za to skutečně nejdůležitější.

Zasvěcení do Reiky a Shambally na dálku

ZOBRAZIT

Požadavek zpětné vazby

Ten, co mluví, by měl také vědět, že mu posluchač rozumí a dokáže si jeho sdělen í přebrat. Nesmí tak chybět potřeba zpětné vazby. Ta je spojena třeba se souhlasným stanoviskem. Zpětná vazba ale může vypadat i tak, že jsou některá sdělení napadána, což potvrzuje, že jim druhá strana jasně rozumí, ale pochopitelně s nimi nesouhlasí.

Pozor na dojem z hovoru

Zásady efektivní komunikace souvisí i s výsledným dojmem z hovoru. To znamená, že do správné mluvy rozhodně nepatří zvýšený hlas, stejně jako jasné znaky pohrdání či výsměchu, nebo jasných znaků toho, že mluvící osoba nepožaduje druhou stranu za rovnocennou.

Srozumitelnost a intonace

Ne každý umí mluvit. Kdo ne, měl by se to naučit. Důležité je správné tempo, správná hlasitost, nebo neméně důležitá intonace. Jedině tak je dosaženo toho, že budou posluchači dobře rozumět a při sdělení je dosaženo onoho správného cíle.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: komunikace

Můžete si také přečíst

Ostatní
Zásady efektivní komunikace 1/2

 Musí komunikovat dvě strany Mezi hlavní zásady efektivní komunikace rozhodně patří to, že se do ní musí zapojit obě…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY