Vědci: mimozemšťané mohou zničit lidstvo, aby ochránili jiné civilizace

Velikost textu: A A A

Vědci: mimozemšťané mohou zničit lidstvo, aby ochránili jiné civilizace

Ilustrační foto
  • autor: ze zahraničí
  • sdílet na

Zpráva vědců varuje, že emise skleníkových plynů mohou vzbudit pozornost mimozemských inteligencí a upozornit je, že jsme rychle se rozvíjející hrozba.

Přestože tento důvod nebude na prvních příčkách, proč snížit emise oxidu uhličitého, vědci tvrdí, že by to mohl být preventivní krok k ochraně před útokem v vesmíru.

Kurz přírodní medicíny - naučte se hlubší souvislosti nemocí z pohledu duchovna a ezoteriky

ZOBRAZIT

Mimozemské bytosti mohou z dálky sledovat změny v zemské atmosféře jako příznak, že se rozvoj civilizace vymyká kontrole a mohou tak proti nám i vážně zasáhnout, abychom se nestali ještě větší hrozbou.

Tento vysoce spekulativní scénář je jedním z mnoha popsaných NASA a vědci z Pensylvánské univerzity, kteří se zaměřili na možnosti setkání lidí s mimozemskou civilizací v budoucnosti. Sestavili scénáře možných výsledků, které by mohly rozvinout po skutečném kontaktu.

Podle jejich zprávy by nás kontakt s mimozemšťany tedy mohl prospět či poškodit? Dle analýzy scénářů vědci rozdělili mimozemský kontakt do tří širokých kategorií: prospěšné, neutrální a škodlivé.

Prospěšné setkání je rozčleněno v rozmezí pouhé detekce mimozemské inteligence (ETI), např. prostřednictvím zachycení cizích vysílání, ale i setkání se spolupracujícími bytostmi, které nám pomáhají rozšířit naše znalosti a řešit problémy, jako je hlad, chudoba či nemoci.

Za další příznivý výsledek je považováno vítězství nad silnějším mimozemským agresorem, či dokonce záchrana od druhé skupiny mimozemšťanů. V těhto případech lidstvo těží jak z morálního vítězství, tak z možného poznání nových technologií.

Jiné druhy blízkého setkání mohou být již méně výnosné a mohou pomechat v lidech pocit lhostejnosti k cizímu životu. Mimozemšťané mohou být příliš odlišní od nás a to může znemožnit komunikaci. Mohli by být dokonce na obtíž, stejně jako podivní tvorové v uprchlickém táboře, kteří byli ztvárnění ve filmu District 9.

Nejméně příjemné by bylo, kdyby mimozemšťané způsobili lidstvu škodu – i kdyby jen náhodou. Vetřelci mohou dorazit, aby nás využili jako potravu, zotročili nás či kdyby jednoduše zaútočili. Mohou být přenašeči pro nás nebezpečných chorob. Ve zvláště nešťastném případě by lidstvo mohlo být i zničeno, když vyspělejší civilizace omylem vykoná katastrofické experimenty, které učiní část naší galaxie neobyvatelný.

Aby se šance na přežití lidstva zvýšily, vědci vyzvali k opatrnosti při posílání signálů do vesmíru. Místo toho by měl být jakýkoliv kontakt s mimozemšťany omezen namatematická pojednání, dokud svůj protějšek řádně nepoznáme.

Autoři vařují, že se mimozemšťané mohou mít na pozoru před civilizací, která se rozvíjí velice rychle, přičemž ničí jiné druhy života na Zemi. Dle extrémního scénáře se mohou vetřelci rozhodnout zničit lidstvo, aby ochránili jinou civilizaci.

Preventivní úder by byl pravděpodobně především v počátečních fázích naší expanze, protože později lidstvo může být obtížné zničit. Lidstvo může právě nyní vstupovat do období, kdyby se o našem rozvoji mohly dozvědět mimozemské technologie, jelikož náš rozvoj mění složení zemské atmosféry skrze emise skleníkových plynů.

„Zelení“ vetřelci mohou vznést námitku proti poškozování životního prostředí, které lidé způsobují a zničit nás, aby planetu zachránili. Je to další důvod k tomu, abychom zpomalili náš růst a snížili dopad na globální ekosystémy. Bylo by vhodné omezit naše emise, protože složení atmosféry lze sledovat i z jiné planety.

Sice v kontaktu s mimozemšťany nejsme, ale scénáře nás mohou lépe připravit a mohou pomoci odvrátit kolaps.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: ufo, záhady

Můžete si také přečíst

Ostatní
Megalitické památky - základy

Na zajímavé stavby a útvary plné energie a záhad nemusíte jezdit do dalekých krajů, ale je možné, že je máte přímo za humny.…

Ostatní
Olgoj chorchoj

Allghoi khorkhoi, nebo-li olgoj chorchoj, je červovitý tvor žijící v píscích mongolské pouště Gobi v Asii. Jedná…

UFO
UFO – případ Roswell

Případ Roswell je klíčová událost v historii ufologie, ufologové rozdělují svět před a po Roswellem. Vše začalo 24. 6. 1947,…

Ostatní
Odhalené tajemství křišťálových lebek

Záhadné křišťálové lebky vzrušují obrazotvornost milovníků tajemna už dlouho. Někteří dokonce věří, že jsou památkou na zapomenutou…

UFO
Rozhovor o fenoménu UFO s předním českým ufologem Vladimírem Šiškou

Můžete se čtenářům představit? Narodil jsem se 4.9.1955 v Praze a rovnou se tedy přiznávám k jakémusi sklonu ke škatulkování,…

Ostatní
Kryptozoologie - sněžný muž (Yetti)

O sněžném muži slyšela velká část z nás. Přesto ale neuškodí se podívat trochu na zoubek tomuto tvorovi. Jeho existence je…

UFO
Američtí astronauti a svědectví o UFO I.

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

UFO
Američtí astronauti a svědectví o UFO II.

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Ostatní
Upíři

Upíři, nebo-li též nemrtví, jsou oblíbeným tématem literatury a především filmů. Kdo jsou upíři? Jak nám mohou ublížit? A…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY