Výklad planety Země

Velikost textu: A A A

Výklad planety Země

Ilustrační foto
  • autor: P. Aligová
  • sdílet na

Neznám zcela přesně důvod, proč a kdy se ve mně probudila myšlenka na výklad planety Země. Možná velmi blízký, osobní vztah k přírodě, k výkladu archetypů, mytologii, ženě jako takové? Ženskost mně fascinuje stejně jako Matka příroda, všichni jsme závislí na její lásce a štědrosti, ač se k ní často chováme jako nevděčné, pozemské děti.

Nutkavá myšlenka na výklad, zvědavost, hledání důvodu, proč nám chybí jako symbol v horoskopu, to všechno mně motivovalo se porozhlédnout po zdrojích, které by téma osvětlily.

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

První zmínku jsem našla v knize Alice Bailey: Esoterická Astrologie* (1970), další v knize Astrologie duše, od Alana Okena* (1990). Z novějších knih pojednává o výkladu Země astroložka Ursula Fassbender: Země, zapomenutá planeta* (1994). K mému překvapení je informací k tématu na astrologickém trhu velmi poskrovnu a zájem ze strany Astrologů, integrovat planetu Zemi do výkladu neobyčejně střídmý.

A. Bailey dokonce rozděluje esotericky planety na posvátné a neposvatné. Povšimněme si, že Bailey pracovala s dvanáctimi planetami, tedy 10+2 (Vulkán, Země) a nepoužívala „zdvojení“ Merkura (současného vládce Blíženců a Panny) a zdvojení Venuše jako vládce pro Býka a Váhy. Zvířetník měl od počátku rozkvětu Astrologie dvanáct domů a dvanáct planet. Z jakého důvodu byli vypuštěni vládci Vulkán a Země?

Posvátné planety Neposvátné planety
Vulkán..................Mars
Merkur.................Země
Venuše............ ....Pluto
Jupiter.................Luna
Saturn.................Slunce
Neptun
Uran

Postavení planety Země v horoskopu
Najít Zemi je poměrně snadné, nachází se vždy v opozici, tedy 180° od Slunce. Pokud máme Slunce na 10° Panny, planeta Země se nachází na 10° Ryb, pokud je Slunce na 20° Váhy, nachází se symbol Země na 20° Berana a takto je možné postupovat u všech znamení.
Za vládce znamení Panny je mylně považován Merkur, vládcem Panny je planeta Země, což odpovídá hlubokému smyslu poslání jednoho z nejsvětějších znamení, znamení Panny, matky Ježíše Krista. Je rovněž mylné se domnívat, že význam panenství se skrývá v sexuální neposkvrněnosti. Panenství je ukazatelem kněžství, schopnosti nejvyšších magických schopností, ukrývaných mytérií před nezasvěcenci.
Znamení Panny má jako prioritní úkol sloužit Zemi, přírodě a přispět k ekologické rovnováze. Osa 6/12, Panna – Ryby znázorňuje (esotericky) syntézu kanalizování esoterické energie.
V esoterické Astrologii je Země jako vládce přiřazena ke znamení Střelce.

Ursula Fassbender píše: Astrologie budoucnosti je Astrologií duše, jelikož se bude zabývat cestou duše každého jednotlivce zvlášť. Význam planety Země a lidstva, není v žádném případě možné podceňovat, protože se z ní, díky rozvoji lidského vědomí, stane opět planeta svatá.
A. Bailey míní: Je nutné, abychom Astrologii opět používali jako médium, při výkladu mediálně pracovali a přestali z planetárních konstelací vytvářet pouze vyšší matematiku.

Současná Astrologie se vyvinula do racionálně – matematických vzorců myšlení. Fassbender se domnívá, s čímž můžu jen souhlasit, že stejně jako tento svět řídí patriarchální systém, zrovna tak byla v Astrologii vytvořena (za nejméně posledních 2000 let) patriarchální pravidla, které samozřejmě následují i astrologičtí poradci ženského pohlaví. S výhradním uctíváním Slunce a pouze jediného Boha, se vytratilo uctívání Země, bohyně Matky, ženy a zároveň i výklad Země v horoskopu. Funkci ženy byla a stále je vyhrazena omezená charakteristika matky (Luna) a milenky (Venuše). Být matkou je však pouze jedním ze životních rozhodnutí ženy, nikoliv jejím hlavním, životním posláním.

Při integraci Země do horoskopu platí pravidlo: otec (Slunce) – matka (Země) a dítě (Luna) - svatá trojice. Z této kombinace dvou (matka a otec) vzniká číslovka tři, základní trojúhelník (2+1), čímž se naplňuje jedna z nejmocnějších motivací člověka na Zemi, totiž vytvořit posvátnou rodinu.

Jaký záměr se skrývá v opětovné integraci planety Země do výkladu horoskopu? Je jím ta nejpřirozenější pohnutka, což znamená vrátit lidskou existenci původnímu, universálnímu plánu tvořivé Síly, která byla na počátku všeho.
Výkladem Země v horoskopu, si jedinec ujasní smysl jeho „krátké návštěvy“ na této jedinečné planetě, začne intenzívněji vnímat dary, kterých se mu denně dostává. V minulých tisíciletích byly Matka Země, bohyně zastupující přírodu, mateřství a ženy uctívány stejně jako mužská část celku a jednoty.
Doposud se nesměla ani žena (Země), ani dítě (Luna) ucházet o pozici otce (Slunce), který je znázorňován na špici trojúhelníku. Přitom nejmediálnější z této svaté trojice je s jistotou dítě (Luna), které tyto schopnosti ztráci nejpozději tehdy, kdy je nejbližším okolím o ně připraveno.
Matriarchát vystřídal patriarchát (matka a otec, 1+1=2) a my nyní s nadějí čekáme na „narození“ nového, světového řádu, příchod dítěte (2+1=3), spravedlnosti pro všechny.

Země ve znameních
Fassbender nás vybízí k uranské otevřenosti při práci s výkladem Země ve znameních. Rovněž nás upomíná, abychom si uvědomili, že jsme mimozemšťany na této planetě a ani domovem naší duše není tato planeta.

Autor: Pavla Aligová
www.astrogaia.webnode.cz

* Uváděné tituly knih vyšly v německém jazyce
Pokračování: planeta Země ve znameních

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: astrologie, horoskop, zvěrokruh, znamení

Diskuze k článku: 13 příspěvků , nejnovější 25.08.2010 17:05:28

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

blankAvatar
astrogaia | 25.08.2010 17:05

Kniha, která se brzy objeví na německy mluvícím trhu. http://www.astronova.de/8301-JnByaW1hcnk9MTE2NTQyMjk-~Shop~produktdetails.html

blankAvatar
astrogaia | 24.08.2010 22:09

Rádo se stalo Vítku, přeju ti pevné nervy, výdrž a radost při provozování těchto stránek.

blankAvatar
Vít Kuntoš | 24.08.2010 21:54

Pavlo, díky za vysvětlení, které bylo přínosné i pro mě. Přeji ti ve zkoumání hodně zdaru!

blankAvatar
astrogaia | 24.08.2010 18:00

Pana profesora jsem nezastihla, podařilo se mi však oslovit velmi přátelskou a vstřícnou astroložku – Heidi Treier, která se helicentrickou Astrologií zabývá aktívně od roku 2004. Přednáší v západní Evropě a sklízí s heliocentrickou Astrologií nevídaný úspěch (hm…ty Čechy). Překvapilo mně, když mi sdělila, že jí vyšla v ČR kniha, viz odkaz. Takže, proč je Slunce v horoskopu v opozici na planetu Zemi? Slunce zrozence se nachází vždy v momentě narození v opozici. Pokud si uděláme heliocentrický radix, budeme se dívat ze Slunce směrem k Zemi. To má zásadní význam. Radix vypadá jinak, tedy postavení planet bude jiné a dá nám výpověď o smyslu života na Zemi, našem poslání. Zkusme si to představit reálně. Díváme se na náš vlastní osud, tam někde na té modré planetě se lopotíme, namáháme, staneme se pozorovateli vlastního života. Pro mně je tedy otázka Margarety uzavřená a můžu Vám vlastně poděkovat. Díky Vám jsem dnes odpoledne poznala velmi zajímavé lidi, kteří mě povzbudili na mé individuální, astrologické cestě za novými horizonty Astrologie. http://www.osud.cz/hledajici/detail.php?id=4605&action=kniha http://www.astrologiezentrumkoeln.de/68.html

blankAvatar
astrogaia | 24.08.2010 16:59

Neúspěšně jsem se snažila najít kontakt na autorku knihy U. Fassbender, která se astrologickým výkladem Země zabývá. Proto jsem zavolala do německého nakladatelstvi Ebertin, kde kniha v německém originálu vyšla (Freiburg im Breisgau). Pan Ebertin, kterému jsem problém české, astrologické veřejnosti s výkladem Země nastínila mně odkázal na Prof. Dr. S. Schiemenze z Mnichova. Pan profesor je astrologem, který se zabývá heliocentrickou Astrologií. Vlastně už zde je klíč k tomu, proč je Slunce v opozici k Zemi v horoskopu, vychází se z heliocentrického pohledu, nikoliv geocentrického. Takže…pokud pana profesora zastihnu dozvím se víc. Jelikož však nejsem moderátorem tohoto fóra, v budoucnosti tuto práci přenechám Vítkovi nebo Pavlovi, čímž vás oba kluci zdravím:o)

blankAvatar
astrogaia | 24.08.2010 14:47

Výuka na astrologických školách se pohybuje v zajetých, pevných kolejích, přesto zádný z Astrologů nemůže jednoznačně tvrdit, že se jejich učení dá vědecky podložit. Tento konflikt je poměrně zastaralý a pokud bychom nahlédli například do paranormálních věd, asi bychom se točily v kruhu stejně jako teď s výkladem Země. Pro mne je aktuální a Vy potřebujete konkrétní důkazy. Astrologie a Astronomie jsou dvě zásadně odlišné věci, přestože se navzájem doplňují. Astrologie je v podstatě abstraktní věda. Mně stačí, že je možné najít Zemi v radixu v opozici ke Slunci. Vy potřebujete hmatatelný důkaz. Co si myslíte o esoterické Astrologii, když pracuje s hierarchiemi duchovních bytostí? Neexistují když je nevidíte? Nehodlám ztrácet čas zbytečnými diskuzemi, ráda se však poohlédnu po nějakém viditelném, matematicko - astronomickém důkazu pro Vás.

blankAvatar
Vít Kuntoš | 24.08.2010 14:12

Margaret, pracovní se Zemí v horoskopech je věc nová, jsme moc rádi, že se tu Pavla podělila o své zkušenosti. Astrologie je obor dynamický, stále se vyvíjející, není třeba mít předsudky :-) Je ale samozřejmě na nás, co si z Pavlina povídání každý vezmeme.

blankAvatar
margaret | 24.08.2010 14:07

Myslela jsem, že když o něčem píšete, že to umíte vysvětlit :(

blankAvatar
astrogaia | 24.08.2010 14:00

Margaret, nemyslím si, že Astrologie pracuje pouze s tím, co je vidět. Planety (většinu) na obloze taky nevidíte a věříte, že tam jsou a splňují určitou funkci. Co Vám připadne divné, vnímám já jako přirozené. Pokud má někdo zájem o podrobné informace, je na něm, aby si je našel. To je rovněž přirozené. Hezký den

blankAvatar
margaret | 24.08.2010 11:42

jenže astrologie pracuje s tím, co je vidět na obloze.A na obloze přeci Země není, nebo snad ano? Asi si vytáhnu dalekohled, abych se ujistila :D Ale řekla bych, že to by si jí už dávno staří astrologové všimli.Možná by bylo dobré na tom astronomickém pozadí zapracovat,protože bez toho to zní celé divně......a mohlo by to být zajímavý :)

blankAvatar
astrogaia | 23.08.2010 21:37

Zdravím vás dámy. Pokud bychom žili na Slunci, vypustili bychom z výkladu Slunce? Možná…Výklad Země je specialita, jedna z možností výkladu a není pro nikoho povinná. Určitě však butede souhlasit, že Zemi věnujeme příliš málo pozornosti stejně jako přírodě, stejně jako principu jin. Tajemství, mystéria o naší planetě ovládaly kněžky a moudré ženy matriarchátu. S nástupem patriarchátu byla skutečná funkce ženy a její poslání ve společnosti zredukovány pouze na symbol Venuše (milenka) a Luny ( matka, kuchařka). Mně, jako astroložku tyhle speciality ve výkladu velmi fascunují a proto hledám souvislosti. Mohu se snažit vám vysvětlit postavení Slunce v opozici k Zemi, ale neumím to. Nemohu vám to přeložit, jelikož významu (německého) textu nerozumím natolik, abych jej mohla vysvětlit. Mám příliš povrchní astronomické vědomosti. Možná by se našel nějaký machr na astronomii a zkusil to vysvětlit. Pro mně osobně to nemá zásadní význam, zkoumám texty, které se liší od přísně racionální Astrologie. V běžné astrologii je Země přiřazena Panně, v esoterické znamení Střelce. Přeju vám pokojné přemýšlení. Pavla Aligová

blankAvatar
astrolozka | 23.08.2010 15:14

tomu nerozumim taky. navic jak může vládnout panně a pak zase střelci? taky jsem dumala o tom, proč se najednou někdo snaží zapojit zemi do systémů astrologie, když s tím doposud nikdo pořádně nepracoval? neporozuměla jsem tomu, fakt ne...

blankAvatar
margaret | 23.08.2010 09:58

nechápu, jak může být v horoskopu Země 180°od Slunce...vždyť na zemi žijeme!! horoskop je ekliptika, Země nemůže být na ekliptice, je to střed horoskopu,to se mi nezdá teda vůbec:(

Můžete si také přečíst

Astrologie
Astrologické signatury

Beran Vládce: Mars (druhý vládce Pluto) Živel: oheň Barva: červená Den: úterý Číslice: 7 Tón: C Drahé kameny: ametyst,…

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Astrologie
Rok 2012 - konec světa?

O tom, že bychom se měli za 2 roky dočkat konce světa, se dozvíme z nejrůznějších stran. Určitě jste mnozí z vás…

Astrologie
Hubnutí s astrologií

Ne všichni jsou spokojeni se svojí postavou. Měl bych se opravit – drtivá většina z nás není spokojená s tím, jak…

Věštírna
Keltský horoskop

Naše kořeny jsou úzce spjaty s kmeny nazývanými Keltové. Keltové měli blízký vztah s přírodou a všechny jejich obřady, filosofie…

Astrologie
Životní cykly aneb Pluto v Kozorohu

Saturn, vládce znamení Kozoroha je ukazatelem životních zkoušek a zrání, signifikátorem pozemského času i stáří. Se vstupem…

Ostatní
Záznam rozhovoru s Vítem Kuntošem o roce 2012

Vystoupení astrologa Víta Kuntoše v esoterickém pořadu Hanky Bubancové >Mezi nebem a zemí< na rádiu Nira. Pokud vás…

Astrologie
Celebrity: Iveta Bartošová

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY