Rozhovor o roce 2011 pro magazín Topzine.cz s astrology Pavlem Hanzalem a Vítem Kuntošem

Velikost textu: A A A

Rozhovor o roce 2011 pro magazín Topzine.cz s astrology Pavlem Hanzalem a Vítem Kuntošem

Ilustrační foto
  • autor: Taťána Kročková
  • sdílet na

1. Jak vnímáš astrologii z hlediska své praxe? Co všechno ti dala, případně vzala?

Vít Kuntoš: O astrologii někdy s nadsázkou říkám, že je to jediná žena mého života. Je to totiž disciplína nesmírně hluboká a košatá, která přináší stále nové poznatky a ani za celoživotní studium nevydá všechna svá tajemství. Je to úžasný nástroj, který je opřený o tisíce let zkoumání a který se neustále vyvíjí. Nejen mně rozšiřuje obzory, ale především mým klientům umožňuje získat nový objektivní pohled na to, kdo jsou a co se jim děje. Horoskop je jako mapa, která ukazuje na naše životní možnosti a ukazuje nám, kdy kde bude rozcestí. Je ale na nás, jakým směrem se na onom rozcestí vydáme.

Přiznám se, že astrologie můj život změnila, dodala mu hlubší rozměr. Umožnila mi zamýšlet se nad důležitými otázkami týkající se fungování tohoto světa a nasměrovala mě i k nalezení odpovědí. Je to fascinující disciplína. Život astrologa může znít romanticky, ale ve skutečnosti je to tvrdé řemeslo.

Kurz přírodní medicíny - naučte se hlubší souvislosti nemocí z pohledu duchovna a ezoteriky

ZOBRAZIT

Pavel Hanzal: Astrologii vnímám jako esoterický obor, který může přinést lidem do života hodně zajímavých a hlavně užitečných informací. Nelze hovořit o tom, že by mi astrologie něco vzala, protože je tomu přesně naopak. Díky astrologii je můj život bohatší, porozuměl jsem různým životním událostem a souvislostem zde na zemi, dokážu lépe vnímat lidské osudy a to nejdůležitější je, že lidem také můžu nabídnout pomocnou ruku s vysvětlením toho, co by mohli v životě změnit, aby se jim lépe a kvalitněji žilo.

2. Můžeš čtenářům přiblížit jaký bude rok 2011? Která znamení se budou mít nejlépe a komu se moc dařit nebude, případně jak to zařídit, aby se dařilo všem?

Pavel Hanzal: Velkou roli v celkovém vlivu na lidstvo hrají tzv. generační planety, mezi které řadíme Saturn, Uran, Neptun a Pluto. A právě zde se připravuje a nastává velký posun. Uran se natrvalo přesune do znamení Berana. To je konstelace, která přinese v následujících osmi letech nové nápady, technologie, zbraně a lze očekávat i vývoj nových materiálů v oblasti hutního průmyslu. Do běžného života to přinese častější spory a výstražné řinčení zbraní jak mezi jedinci nebo národnostními menšinami, tak i státy.

Další změny začnou přicházet s postupným přechodem Neptuna do znamení Ryb. Jeho přechod se ovšem stane trvalým až v roce 2012 na čtrnáct let. Lidé se díky tomu stanou více vnímavější, citlivější a intuitivnější. Neptun v Rybách podporuje fantazii, soucítění a vztah k umění a duchovnu. Právě tyto dvě planety a jejich vliv jsou ukazatelem toho, že můžeme následující roky očekávat sociální nepokoje přímo úměrné tomu, jak lidstvo bude procitat po duchovní stránce a zároveň budou vzrůstat tendence k prudším a rychlejším změnám.

S těmito změnami souvisí i Pluto v Kozorohu, který transformuje vnímání starých struktur, zákonů a uspořádání. Navíc Saturn ve Vahách, který v tomto znamení bude celý rok 2011, podporuje touhu po spravedlnosti a větší rovnosti v mezilidských vztazích. Díky různým napěťovým vazbám mezi planetami bude tento celkový vývoj komplikovaný, ale nezastavitelný.

Pokud bych měl zmínit některá znamení, tak právě již uvedená znamení Berana, Vah, Kozoroha a Ryb patří mezi ty, která budou pod výraznými vibracemi uvedených změn. Nesmím ani zapomenout na znamení Raka, které se ocitne pod podobným vlivem, jakkoliv v něm není žádná generační planeta.

Ze zdravotních témat bychom se měli v příštím roce věnovat zejména zraku, mozku, žaludku, ledvinám a močovému systému, kostem, kloubům a zubům. Jinými slovy bychom měli dostatečně pít, kvalitně se stravovat a v co největší míře se vyhýbat elektrosmogu a různým druhům negativního záření. Ze stravy bychom měli vyřadit mražené a konzervované potraviny, slazené nápoje a v co nejmenší míře používat mikrovlnné trouby.

A jak zařídit, aby se všem dařilo dobře? Zde je jediná možná cesta. Lidstvo si musí uvědomit, že sobectví, mamon, honba za mocí a požitky jsou cestou historie. Přichází nová doba, ve které bychom si měli uvědomit, že nositelem vývoje lidstva, země i vesmíru je všeobjímající Láska bez podmínek, vlastnění a omezování. Lidé by měli konečně začít naslouchat vlastnímu nitru, přírodě a vesmírným energiím. Slova jako láska, soucit, víra a sounáležitost nejsou prázdnými pojmy, ale jsou klíčem k překonání našich zkoušek a jedinou cestou jak dosáhnout míru nejen mezi národy, ale i sami v sobě.

Vít Kuntoš: Situace na nebi jednoznačně ukazuje i na krizi, kterou společnost prochází a troufám si říct, že nejsme zdaleka z krize venku. V průběhu roku 2011 nás čeká napěťová vazba mezi Plutem a Uranem, kterou navíc ještě někdy přiostří Saturn. Když byla takováto vazba mezi Plutem a Uranem na nebi naposledy, byla 30. léta a ve světě panovala hospodářská krize a k moci se dostal Hitler.

Další pokračování rozhovoru najdete zde: http://www.topzine.cz/pohled-astrologu-na-rok-2011-anebo-jak-to-vidi-pavel-hanzal-a-vit-kuntos/

 

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: astrologie, předpověď, horoskop, rozhovor

Můžete si také přečíst

Astrologie
Astrologické signatury

Beran Vládce: Mars (druhý vládce Pluto) Živel: oheň Barva: červená Den: úterý Číslice: 7 Tón: C Drahé kameny: ametyst,…

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Astrologie
Rok 2012 - konec světa?

O tom, že bychom se měli za 2 roky dočkat konce světa, se dozvíme z nejrůznějších stran. Určitě jste mnozí z vás…

Astrologie
Hubnutí s astrologií

Ne všichni jsou spokojeni se svojí postavou. Měl bych se opravit – drtivá většina z nás není spokojená s tím, jak…

Věštírna
Keltský horoskop

Naše kořeny jsou úzce spjaty s kmeny nazývanými Keltové. Keltové měli blízký vztah s přírodou a všechny jejich obřady, filosofie…

UFO
Rozhovor o fenoménu UFO s předním českým ufologem Vladimírem Šiškou

Můžete se čtenářům představit? Narodil jsem se 4.9.1955 v Praze a rovnou se tedy přiznávám k jakémusi sklonu ke škatulkování,…

Astrologie
Životní cykly aneb Pluto v Kozorohu

Saturn, vládce znamení Kozoroha je ukazatelem životních zkoušek a zrání, signifikátorem pozemského času i stáří. Se vstupem…

Jóga a mystika
10 otázek s Petrem Pavlíkem I.část

Petr Pavlík (*1949, Ing, CSc.) vystudoval ČVUT. Pracoval v ČSAV jako vědecký pracovník na problematice umělé inteligence…

Jóga a mystika
10 otázek s Petrem Pavlíkem II.část

Petr Pavlík (*1949, Ing, CSc.) vystudoval ČVUT. Pracoval v ČSAV jako vědecký pracovník na problematice umělé inteligence…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY