Alergie na lepek - jak ji poznáte, příznaky a příčiny

Databáze pro zdraví

přidat / editovat firmu

Alergie na lepek - jak ji poznáte, příznaky a příčiny

  • zdroj:
  • sdílet na

 Alergií je celá řada a ovlivňují nám náš život. Ovšem dnes existuje řada léků, kapek, tabletek, které pomohou příznaky a projevy alergie utlumit a pomohou tak v běžném fungování v životě. Nebudete mít napuchlé oči, když bude všechno okolo vás kvést, nebudete kýchat, když se ve vaší blízkosti objeví pes a podobně. Jsou však alergie také na jídlo.

Mnoho lidí má alergii na ořechy, alergii na vejce, na mléko a podobně. Jsou také lidé, kteří mají alergii na lepek, jedná se o celiakii. Jak však lze celiakii poznat? Jaké jsou její příznaky? A jaké jsou její příčiny? To vše se dozvíte v následujícím článku.

Příznaky alergie na lepek

Hlavní příznaky alergie na lepek jsou především průjmy, můžete pociťovat pocity slabosti, objevuje se úbytek na váze. Vaše stolice bývá žluté barvy a to z toho důvodu, že trávicí soustava nevstřebává tuky. Alergie na lepek se může objevit v každém věku a velkou příčinou jsou genetické faktory, ovšem nemusí to být jen díky nim. Může se objevovat také chudokrevnost. Důsledkem jsou kožní potíže, vypadávání vlasů, třepení nehtů, popraskané koutky úst, může se objevovat podvýživa (právě díky nevstřebávání tuků), může se objevovat také vzedmuté břicho.

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Příčiny alergie na lepek

Alergie na lepek je přehnaná reakce vašich střevní imunity na lepek. Lepek je bílkovina, která je obsažena v obilí, často v bílé mouce, proto tito lidé nesmí jíst pečivo z této obiloviny. Sami si pečou chleby a pečivo. Touto přehnanou reakcí dochází k zánětu a k úbytku střevních buněk. Právě to zmenšuje plochu, pomocí které se vstřebávají živiny do těla. Celiakii tedy zařadíme mezi autoimunitní nemoci, je to také alergická nemoc, ta způsobuje poruchy vstřebávání živin. Protilátky a nebezpečné látky totiž dohromady tvoří imunokomplex. Ten bojuje s imunitním systémem. Vaše střevo se tak stává doslova bojovným polem, střevní buňky tak ustupují.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

soubory ke stažení


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: alergie

Můžete si také přečíst

Ostatní
Alergik v domě - co to znamená

 Jakákoli alergie je velmi nepříjemná. Ostatně mnozí alergici by určitě měli k tomuto tématu co říct. Pokud ale…

Ostatní
Máte alergii na prací a hygienické prostředky – pár tipů jak to vyřešit

Alergie obecně jsou velmi nepříjemné a často nám komplikují a sužují život. Dnešní doba však už pomáhá a existují různé léky,…

Ostatní
Pozor na alergii na kosmetické přípravky

Alergie je onemocnění, které má v naší civilizaci neustále vzestupný trend. Bohužel již nezůstává u alergie na pyl, prach…

Ostatní
Máte alergii? Dejte si pozor na křížové alergické reakce

Alergie je nepříjemná a přitom trápí obrovské množství lidí. A jejich počet narůstá. Statistiky navíc ukazují, že pokud trpíte…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY