10 tipů, jak se bránit rakovině

Velikost textu: A A A

10 tipů, jak se bránit rakovině

Ilustrační foto
  • autor: rakovina
  • sdílet na

 Rakovina není vůbec příjemná nemoc, je to velmi zákeřná nemoc, na kterou i dnes stále umírají lidé. Je to zákeřná nemoc, ovšem rozhodně mají lidé, kteří jsou nemocní rakovinou šanci. Když se rakovina odhalí včas je velká šance na uzdravení a na celkové vyléčení, takže je především nutné, rakovinu zachytit a podchytit včas, pak má pacient velkou šanci, důležitý je taký optimismus a víra v uzdravení i toto, ač se to nezdá, pomáhá.

Co však udělat, abychom se rakovině vyhnuli? Abychom se rakovině mohli účinně bránit? Jde to vůbec nějak? Je to možné? Máme pro vás následující článek.

Zasvěcení do Reiky a Shambally na dálku

ZOBRAZIT

1 Chraňte se před sluncem. A to už začněte od dítěte. Chraňte děti před sluncem lehkým oděvem, popřípadě krémem s vyšším faktorem, přes poledne, v době, kdy je slunce nejhorší, děti nechejte raději ve stínu.

2 Prevence. Ač si myslíte, že prevenci dodržujete, nemusí to být vždy správně. Jdete k lékaři, až vás něco opravdu bolí a podobně. Důležité je, abyste k lékaři chodili, i v době kdy vás nic nebolí. Jedině tak můžete totiž rakovinu odhalit v počátečním stádiu a lépe ji vyléčit.

3 Vyhnout se cigaretám. Kouření totiž působí nejen na plíce, ale na celý lidský organismus a proto jsou cigarety prakticky zdrojem pro všechna nádorová onemocnění, která se v těle objeví.

4 Správná a pravidelná strava. Ač se to může zdát jako nemožné. Špatná strava nebo nedostatek jídla není dobrý pro vás ani pro váš trávicí systém. Navíc, pokud se přejídáte, nebo jíte jen večer, vede to k obezitě, která je významným faktorem pro vznik rakoviny.

5 Vyhněte se také alkoholu. Alkohol je další rizikový faktor. Zejména pak vysoké riziko rakoviny jater, slinivky břišní nebo žaludku.

6 Genetika. Rodiče nám toho do vínku dali opravdu hodně. U některých nádorových onemocnění je prokázáno, že je genetická predispozice k rakovině poměrně vysoká. Je důležité znát svou rodinnou anamnézu a seznámit s ní lékaře.

7 Bezpečný sex. Prezervativ nechrání jen před nechtěným početím, před pohlavními nemocemi, před virem HIV, ale také před onkoviry HPV. Ty způsobují nádor čípku děložního hrdla.

8 Všímejte si svého těla. Tělo nám vysílá různé signály, no většina z nás je ze začátku ignoruje. Naučte se, že tělo je váš pomocník. Když s ním není něco v pořádku, ihned vyhledejte pro svůj klid lékaře.

9 Antioxidanty. Ty je nejlépe konzumovat každý den. Například hodně antioxidantů je v rajčatech, hroznovém víně, ve většině druhů ovoce, v zeleném čaji a podobně.

10 Samovyšetření. Samovyšetření lze provádět u rakoviny prsou, prohlédněte svá znaménka, sledujte bolesti břicha, krev ve stolici a podobně. Pokud je něco v nepořádku, lékař je vhodný.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: rakovina

Můžete si také přečíst

Ostatní
Alternativní léčba rakoviny prostaty

Neexistují žádné alternativní způsoby léčby, které by měly věrohodný důkaz o tom, že umí vyléčit všechny druhy rakoviny.…

Ostatní
Elektrosmog a záření mobilních telefonů 2.část

Podívejme se společně na další vlivy elektrosmogu a záření mobilních telefonů. Přínáším proto dalších „ pět P“, lépe řečeno,…

Bylinky
Plevel léčí běžné kožní rakoviny

Pokud je řeč o bylinách, rostlinách a další čistě přírodních látkách, které mají potenciál skutečně vyléčit rakovinu, šance…

Ostatní
Nová studie potvrzuje, že potraviny rostlinného původu pomáhají předejít rakovině

Výzkumníci z University of Minnesota nyní připustili, že jsou potraviny rostlinného původu vysoce přínosné v pomoci…

Ostatní
Jed jménem FLUORID (1. díl)

Sloučeniny fluoridu, kterou jsou vkládány do vody (fluoridace), zubní pasty a do různých tablet (včetně někerých vitamínů),…

Ostatní
Jed jménem FLUORID (2. díl)

Sloučeniny fluoridu, kterou jsou vkládány do vody (fluoridace), zubní pasty a do různých tablet (včetně někerých vitamínů),…

Ostatní
7 překvapivých věcí o slunečním svitu a ochraně proti slunečnímu záření (1. díl)

Zeptejte se někoho na opalovací krémy a nejspíše se vám dostane záplava dezinformací, které jsou omýlány zdravotními úřady…

Ostatní
7 překvapivých věcí o slunečním svitu a ochraně proti slunečnímu záření (2. díl)

Zeptejte se někoho na opalovací krémy a nejspíše se vám dostane záplava dezinformací, které jsou omýlány zdravotními úřady…

Ostatní
Vitamín D a vápník snižují riziko melanomu - rakoviny kůže!

Další studie ověřila vynikající zdravotní přínosy užívání vitaminu D a vápníku, tentokrát je to o tom, že mohou snížit riziko vzniku…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY