Jed jménem FLUORID (2. díl)

Velikost textu: A A A

Jed jménem FLUORID (2. díl)

Ilustrační foto
  • autor: ze zahraničí
  • sdílet na

Sloučeniny fluoridu, kterou jsou vkládány do vody (fluoridace), zubní pasty a do různých tablet (včetně někerých vitamínů), nebyly nikdy před schválením testovány z hlediska bezpečnosti. Existují vážné obavy o tom, že fluorid představuje zásadní zdravotní riziko, kterému jsou denně vystavovány po celém světě miliony lidí. Následující body prokázaly i nedávné výzkumy nezávislé na dentálních společnostech.

(dokončení včerejšího článku)

Dálkový kurz výkladu tarotových karet pro začátečníky od autora knihy Tarot pro samouky

ZOBRAZIT

 

Vyšší hladina olova a arzenu

Sloučeniny fluoridu ve vodě jsou často kontaminovány olovem, arzenem a radionuklidy, protože jsou sloučeniny fluoridu toxický odpad vedlejších produktů, které pochází např. z továren na výrobu hnojiv. Studie zveřejněná v roce 2000 ukázala, že vpouštění toxických sloučenin fluorokřemičitanu do vody („fluorizace“) způsobuje zvýšení hladiny olova u dětí.

 

Příčina osteoartrózy

Ve studii poblikované v roce 2001 v Rhuematology International vědci zjistili souvislost mezi expozicí fluoru a vývojem osteoartrózy. Úroveň expozice, která způsobovala osteoartrózu je ve Spojených státech zcela běžná.

 

Vznik chronických onemocnění

Klinická studie na Novém Zélandu ukázala, že použití fluoridu funguje jako prospěšný faktor ve vývoji Repetative Stress Injury (RSI – nemoc z povolání v kancelářských profesích jako tenisový loket či syndrom karpálního tunelu). Vynichání fluoridu a pravidelné doplňování hořčíků pacientům s RSI výrazně pomáhá.

 

Trvalé znetvoření zubů u mnoha dětí

Stále velké množství dětí používá zubní fluorizaci, která ovšem způsobuje stálé nepříznivé strukturální změny zubní struktury.

 

Inhibuje klíčové enzymy

Pokud se fluorid hromadí v ůrzných částech těla po cela desetiletí, může narušit činnost mnoha klíčových enzymů, což je známo již docela dlouhou dobu.

 

Potlačuje funkci štítné žlázy

Fluorid byl podáván na nízké úrovni během první poloviny 20. století jako účinná možnost potlačení štítné žlázy a léčbě hypertyreózy.

 

Velký počet akutních otrav

Fluor je extrémně jedovatý a i při nízkých dávkách umí způsobit akutní otravu. To je důvod, proč se nyní požaduje na zubních pastách s fluorem prodávaných v USA varování o jedu.

 

Nezávislí odborníci jsou proti fluoridu ve vodě

Více než 1500 odborníků v EPA, včetně expertů na toxikologii, hlasovali proti snaze o fluorizaci v Kalifornii kvůli zdravotním rizikům. Dokonce i kanadská Dental Association vyzval lidi, aby zabránili fluorizaci vody.

 

Neetické

Fluorizace znamená násilnou medikaci vody. Některé praktické zkušenosti ukazují naprostý nedostatek etiky u organizací, které s fluorizací souvisejí, hlavním cílem je obohacení.

 

Zákazy

Fluorizace není legální a není ve velkém množství povolena.

 

Doporučujeme se vyhnout fluoru v tabletách a používat zubní pasty bez fluoru (zeptejte se ve zdravé výživě). Především se tomu vyhněte u dětí.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: ekologie, fluoridace, rakovina, vitamíny

Můžete si také přečíst

Ekologie
Elektřina ze Slunce

Dramaticky rostoucí ceny všech energií zvyšují zájem o alternativní zdroje. Jedním z nejperspektivnějších je fotovoltaika…

Ostatní
Zázračný vitamín D

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Ekologie
Jaderný konflikt a ozonová díra

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Ostatní
5 faktů o energii, které jste nevěděli

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Ekologie
Globální oteplování do konce století změní podnebné pásy

Podle nové studie vycházející z prognóz Mezivládního panelu pro klimatické změny (IPCC) přestane do konce tohoto století…

Ekologie
Změna teplot na Venuši

Teplo v atmosféře Venuše, vyvolané silným skleníkovým oteplováním ve skutečnosti může mít vliv na ochlazení vnitřku planety.…

Ekologie
Pokles rostlinné produktivity

V uplynulém desetiletí došlo k neočekávanému snížení globální rostlinné produktivity. Uvádí to nová studie vypracovaná na…

Ostatní
Vegetariánství očima slavných

1. říjen je mezinárodním dnem vegetariánství a proto jste v pátek mohli postřehnout akce na podporu bezmasého způsobu…

Ekologie
Staňte se vegetariány a zachraňte planetu, vzkázal Paul McCartney

Vegetariánství nebo velmi nízká konzumace masa, zvláště hovězího, je "nejjednodušším a nejefektivnějším krokem", který může…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY