Modlitba 24 hodin I.část

Velikost textu: A A A

Modlitba 24 hodin I.část

Ilustrační foto
  • autor: G.Bivolaru
  • sdílet na

Skoro každý den stráví většina lidí alespoň osm hodin v práci. Všichni jsme si na tuto investici již tak zvykli. A alespoň párkrát do roka prožijeme s přáteli den a noc v řadě, během společné zábavy. Není na tom nic neobvyklého, prostě věnujeme čas svým přátelům, abychom si užili společně příjemné chvíle. Avšak napadlo vás někdy proměnit takovou párty v zábavu duchovní, která by také trvala 24 hodin? Pojďte prosím, zkuste to, alespoň jedinkrát za život. Představíme vám ve zkratce důležité aspekty, jenž se týkají metody nepřetržitého vzývání Boha po 24 hodin.

Jeden z velmi důležitých předpokladů pro navázání autentického, hlubokého rozhovoru s Bohem je jasně vědět, který aspekt Boha je blízký vaší duši, poněvadž to nám může pomoci dostat se k Bohu transcendentnímu. Pokud nebudeme brát ohled na to, co je nám osobně blízké a budeme k modlitbě přistupovat mechanicky a povrchně, nebuďme překvapeni, když se nám nedostane žádné božské odpovědi.

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Dalším důležitým pravidlem je přednést k Bohu prosbu ve které Ho prosíme aby se projevil tak jasně a zřetelně, jak jen to je možné, protože prosba pronesená anemicky nebude zjevně efektivní. Pokud silně věříme v uskutečnění tohoto dialogu a chováme v sobě myšlenku, že "Bůh se mnou dozajista začne promlouvat, mám úplnou víru v Jeho odpověď", zatímco odmítáme připustit si jakoukoliv jinou možnost než to, že nám odpoví, a když budeme postupovat houževnatě a vytrvale, jednoho dne nám s největší jistotou odpověď dá.

Pokud, byť i jedinkrát v našem životě, dokážeme navázat tento druh kontaktu s Bohem, a když dokážeme prolomit ticho mezi naší duší a Jeho přítomností, můžeme si být jisti, že Bůh toto ticho prolomí mnohem vícekrát, během různých událostí v našich životech.

Častokrát nás svým tichem zkouší, aby se ukázalo, zda si opravdově přejeme aby s námi "mluvil", jestli opravdově prahneme po Jeho přítomnosti uvnitř našich duší. Dokud nebude intenzita naší touhy pocítit Jeho přítomnost dostatečně silná, aby ho přesvědčila, s největší pravděpodobností nám ještě neodpoví.

Lidská bytost nemá nic co by Otci mohla nabídnout, než opravdovou a ryzí lásku k Němu.
Když se člověk probudí k duchovnímu životu, není jeho nebo její vědomí ovládáno ničím jiným kromě boží vůle V této fázi duchovního vývoje si můžeme být jisti, že Bůh povede naše kroky. Avšak Bůh nám nikdy neřekne, že by měl být jedinou touhou našeho srdce. Ve skutečnosti očekává, že mu svoji lásku nabídneme bezpodmínečně, v rámci tužby jenž sama bez pobízení vyvěrá z našeho srdce. To je nejvyšším tajemným kouzlem Jeho manifestace.

Naše láska je jediným hodnotným darem, který od nás Bůh očekává, i když to explicitně nijak nenaznačuje. Bůh "doufá" v něco od každého z nás: očekává naši lásku. A my nebudeme opravdu šťastni, dokud tuto lásku úplně a bezpodmínečně nesložíme k Jeho nohám.

Dokud budeme toliko egoističtí, nevědomí, umínění, vrtošiví a bez lásky, žadoníc o Jeho dary, aniž bychom se zajímali o toho, kdo tyto dary nabízí, budeme stále padat z jedné propasti utrpení do další, stále hlubší a hlubší.

Bůh je ve vlastně ryzí božskou esencí našeho bytí, tudíž, dokud se nenaučíme v nás projevovat Jeho přítomnost, nebudeme schopni spontánně vyjádřit naši pravou povahu.

Nemůžeme ve světě hmoty a pokušení nikdy naleznou hlubokou a trvající útěchu, protože naše opravdová vnitřní přirozenost je božská, je jako jiskřičkou Boha. Velký jogín Svámí Šivananda pravil: "Nic nemůže trvat věčně pro ty, kteří netrvají v Bohu". Dokud nenajdeme náš stálý mír v Bohu, nenajdeme ho nikde jinde.

Velká většina lidí má za to, že za jejich zavřenými víčky existuje pouze temnota. Pokud se však přesto budeme intenzivně koncentrovat do "duchovního oka" (adžňa čakra), dostane se nám velmi důležité duchovní vize. Budeme schopni nahlížet do tajemnějších světů a moci vnímat subtilní tajemná univerza skvostné nádhery, s tisíci okouzlujícími a fascinujícími světly.

Když naše schopnost mentální koncentrace zesílí, a naše duchovní úroveň se zušlechtí do takové míry, skořápka ignorance a sobeckých omezení se rozlomí a my budeme moci vstoupit do sféry božské reality. Pak, a jenom pak, budeme schopni uslyšet hlas Boha.

Tajná jogínská tradice tvrdí, že když se soustředíme do oblasti mezi naším obočím, budeme vnímat subtilní krásné světlo a probouzení duchovního oka, které je v křesťanské ezoterice nazýváno "Božím okem". V tomto kontextu je taká lidská bytost popisována jako bytost se dvěma fyzickýma očima, protože prodlévá v duálním světě, ve kterém dominuje zákon relativity. Ohledně této vize, jenž je spojena s otevřením třetího oka, Ježíš praví: "Světlem těla je oko. Je-li tedy tvé oko čisté, celé tvé tělo bude mít světlo." (Mt, 6:22)

Když dokážeme vidět věci duchovním okem, pak uzříme, že vše stvořené je ve skutečnosti utkáno z jediné substance: z Božského Světla.

Jak dosvědčilo mnoho svatých a moudrých, člověk byl stvořen k podobě a k obrazu Boha, a tento aspekt je velmi zářným a oslnivým spodobněním naší naděje na duchovní osvícení.

 

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: meditace, joga

Můžete si také přečíst

Energie
Energie přírody

Stalo se již oblíbeným slovním obratem, majícím trošku výsměšný podtext, že expremiér Miloš Zeman objímá stromy na Vysočině.…

Jóga a mystika
Joga

Jogu bychom měli chápat jako životní cestu vedoucí k Jednotě a harmonii. Souběžně nám jóga umožňuje lepší koncentraci, zlepšuje…

Energie
Autosugesce – tajná zbraň na vylepšení života

Podvědomí je velice silná a podstatná stránka naší mysli. Roli podvědomí si málokdy uvědomujeme, jeho síla se projevuje především…

Energie
Tatvy - jak je používat?

Tatvy jsou neviditelná záření kosmických sil. Můžeme si je představit jako paprsky, které ve dvouhodinových intervalech dopadají…

Jóga a mystika
Meditace

O meditaci můžete nalézt velké množství článků, nicméně málokde se vlastně dozvíte, o co jde a jak ji můžete provádět.Definovat…

Magie
Vizualizace – základ magie

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Energie
Představení čaker 1

Vítejte u seriálu o čakrách. Řekneme si zde nejen, co čakry jsou, ale postupně si ukážeme i možnosti jejich harmonizace.Lidské…

Jóga a mystika
10 otázek s Petrem Pavlíkem II.část

Petr Pavlík (*1949, Ing, CSc.) vystudoval ČVUT. Pracoval v ČSAV jako vědecký pracovník na problematice umělé inteligence…

Energie
Anděl svobody čeká na vaše pozvání

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

 
" />
Prodej družstevního bytu a daň z příjmu<div style=online eğitim
" /> Prodej družstevního bytu a daň z příjmu
online eğitim
301 - Moved Permanently
301 - Moved Permanently
301 - Moved Permanently
Automyčka jako nová cesta podnikání
Automyčka jako nová cesta podnikání Automyčka jako nová cesta podnikání
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY