Asteroid Ceres v astrologii

Velikost textu: A A A

Asteroid Ceres v astrologii

Ilustrační foto
  • autor: P.Aligová
  • sdílet na

Ceres (Demeter)
Objevena 1. ledna 1801 na 23° Štíra

Oběh přes všechna znamení přibližně 4,5 roku

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Ceres mytologicky
dcera Kronose (Satur)

sestra Zeuse (Jupiter)

sestra Poseidona (Neptun) a Hádese (Pluto)

sestra Hery (Juno) a Hestie (Vesta)

matka Persephone

Blíže jsem se seznámila s asteroidy Ceres, Vesta, Pallas Athene a Junem někdy v roce 2008 na semináři mého bývalého učitele astrologie. Jako vždy byl seminář skvěle propracovaný s praktickými ukázkami z radixu. Přesto jsem holky ateroidky, jak jim říkám nechala dřímat další rok, zasunula je do pozadí. Najednou se však vynořily a tím, co ve mně vzbudilo největší zájem a zvědavost je současně Ceres. Proč zrovna ona? Zjistila jsem, že tranzitně vstoupila do mého slunečního znamení Panny. Aha…pěkné a zároveň velmi napínavé. Buď vítána Ceres v mém domě!

Po roční pauze jsem tedy začala pátrat o čem to vlastně je. Co rezonuje s mým vědomím a co mi tato rezonance chce sdělit? Začala jsem tedy mytologií.Příběh Ceres a její dcery Persephone mě pohltil, silně na mně emocionálně zapůsobil. Ceres svoji dceru nesmírně miluje a ta se stala smyslem jejího života. Persephone je překrásná stejně jako její matka a touží po ní bohové i smrtelní muži. Matka Ceres ji však předevšemi chrání a občas ji musí díky její přitažlivosti i ukrývat na Sicílii. Ceres je šťastná a každý kousek její bytosti prostupuje láska k Persephone, jejich společné štěstí je dokonalé a vzájemné.

Jednoho dne při procházce s dcerou Okeanose a bez dohledu Ceres spatřila Persephone překrásný narcis se stovkami květů, jehož vůni nemohla odolat a omámeně k němu přistoupila. Při utrhnutí květu Persephone vdechla jedovatou vůni a země se rozestoupila. Ve stejném okamžiku se vynořil zlatý vůz se spřežením, jehož opratě třímal bůh podsvětí Pluto. Ten již dlouho po Persephone beznadějně toužil. Pluto strhnul křičící dívku do své náruče, aby se stala jeho nevěstou a královnou říše mrtvých. Země se opět za ůnoscem a jeho zajatkyní uzavřela a zbyla jen poklidná louka.

Ve chvíli, kdy Ceres vstoupí na louku a zjistí zmizení milované dcery se rozpoutává nekonečné drama hledající matky, která se sžíravou bolestí, zoufalstvím blízkým šílenství, v panice bez jídla a koupele stráví devět dní a nocí beznadějným hledáním. Není nikoho, kdo by mohl Ceres sdělit místo, kde se Persephone zdržuje.

Desátý den se Ceres setká s bohyní Hekate, která ji navrhuje obrátit se na boha slunce a jasnovidce Heliose.

Helios sděluje Ceres okolnosti únosu Persephone násilnickým bohem podsvětí Plutem za pomoci jeho bratra Jupitera. Jupiter vyslyšel prosby svého bratra Pluta a přání postavit Persephone do role jeho nevěsty i královny podsvětí a přislíbil Plutovi, že se tak i stane.

Po vyslyšení zprávy Heliose si strhala Ceres všechny ozdoby z hlavy a oděla se do smutečního šatu. Plná nenávisti vůči Jupiterovi opustila shromáždění bohů na Olympu. Vydala se převlečená za starou ženu, putovala celou zemí, městy a hledala lidskou blízkost.

Mezitím uběhla celá věčnost, Ceres se zlomeným srdcem a zcela vyčerpaná dorazila do městečka Eleusis. Z posledních sil se posadila u kašny, kde se právě zdržovaly i čtyři dcery krále Keleose a Ceres pozvaly do jejich paláce. Královna Metaneira Ceres uvítala a přijala do služeb jako chůvu pro syna Demophona. Synek neuvěřitelně rostl jako bůh bez jídla a pití díky péči Ceres. Přála si, aby mladý prinz získal nesmrtelnost stejně jako milovaná dcera Persephone. Přes den mazala prince zázračnými mastmi a v noci jej držela nad rozžhavenými uhlíky ohniště, aby spálila jeho smrtelnost.

Jedné noci však královna odhalila praktiky bohyně Ceres a v úleku začala křičet. Ceres odmítavá reakce královny a nepochopení snahy darovat princi schopnost věčného mládí rozzuřily natolik, že dítě vyňala z ohnište a hodila jej na podlahu.

V zápětí odhalila Ceres svoji pravou, božskou identitu a rozkázala, aby pro ni byl vystavěn chrám s oltářem, kde by ji mohli smrtelníci uctívat a zasvěcovat v jejím jménu.

Bohyně Ceres se stáhla do svého chrámu, kde nadále truchlila nad ztrátou Persephone. V jejím bezmocném vzteku a bezradnosti seslala na Zemi strašlivě neúrodný rok, země vyprahla, semena vyschla, stromy nenesly žádnou úrodu. Lidskému rodu hrozila totální zkáza a vyhladovění. Důvodem bylo oddělení, hlodající stesk a smutek v srdci bohyně Ceres.

Zubožené lidstvo se obrátilo na Jupitera a prosilo o záchranu. Jupiter sám rozpoznal že dochází oběti na oltář Olympu. Bohové prosili Ceres o úlevu a shovívavost, ta však nepovolila a slíbila úrodu jen v případě vrácení Persephone. Jupiter se cítil být poraženým a poslal Merkura ( Hermes) do podsvětí s příkazem o propuštění Persephone. Ta se nacházela ve velikém smutku, její krása povadla, odmítala jídlo a pití. Pod záminkou laskavé činu propuštění podstrčil Pluto Persephone k občerstvení před cestou pár granátových jablek, která pozřela. Netušila však, co se za tímto jednáním skrývá. Pecky granátových jablek znamenaly neodvolatelnou povinost sexuálního podřízení a potvrzení manželského stavu.

S nekonečným štěstím a radostí padla Persephone do náruče své matky. Ceres však v okamžiku rozeznala Plutův podvod a rozhodla se svoji kletbu vyhladovění Země neodvolat. V úmyslu zabránit vyhladovění světa vyslal Jupiter svoji matku Rheu vyjednávat s Ceres. Konečným kompromisem se stalo uvolnění Persephone na určité časové období. Za každé pozřené granátové zrnko zlomek ročního období stráveného u její matky. Persephone tedy symbolizuje roční období. Jaro, léto a podzim v hojnosti a radosti matčiny náruče. S odchodem Persephone do podsvětí (podzim) se vytratí život, zeleň, teplo, světlo a příroda se ukládá k odpočinku, dny se krátí a příroda symbolicky umírá.

Silné emocionální zabarvení vztahu Ceres – Persephone se dá promítnout do života dnešního člověka, jeho intenzívních citů, náklonnosti, radosti z blízkosti milované osoby. Ve vztahu Ceres – Persephone se zrcadlí i neschopnost fungovat jako individualita, emocionalní závislost na druhém, bolest ze ztráty, osamělost, smutek a depresi. Odmítání potravy (Persephone v zajetí) je závažným problémem mladé, hlavně ženské populace (Bulimie, Anorexie).

 

Heslovitý přehled působení Ceres v radixu :
proces zrození, smrti a obnovy
transformace, únos, ztráta
vhled do přirozených cyklů života
výživa, plnohodnotná strava, zemědělství, ekologie
pole, botanika, roční období
poruchy příjmu potravy, odmítání stravy, Bulimie, Anorexie
nadváha, dieta
ztráta rodičů, smrt jednoho z rodičů (Ceres – Pluto)
rodičovské právo, hádky o děti při rozvodu
sexuální zneužívání dětí, pohlavní styky mezi sourozenci (Ceres – Pluto)
sexuální obtěžování
podvědomé obavy z odmítnutí, odloučení, nedostupnost partnera (Ceres – Pluto)
šok, smutek, deprese, rezignace
chronická deprese, infarkt, rakovina
projekty proti hladovění
terapie týkající se výživy
pracovní organizace, stávky, řemeslníci
nezaměstnanost s dlouhým trváním (tranzit)
fáze práce a odpočinku (roční období)
první menstruace, přechod
embryo, fótus, těhotenství
okultní rituály, mystérium krve

Rodina
Lidé s harmonicky postavenou Ceres ve spojení s astrologickými domy rodiny (4. dům) nebo dětí (5.dům) mají tendenci stát se skvělými rodiči.

Ceres v napěťovém postavení je často ukazatelem ženy samoživitelky. Omezující mateřská láska vedoucí k pasivitě dítěte, či pocitu se muset za každou cenu prosadit a tím dosáhnou rovinu ostatních.

Ceres zaujala pozornost západních astrologů kolem roku 1973 a přibližně v tomto období se začal jevit problém rozvodů a výchova dětí pouze jedním z rodičů statisticky stoupající tendencí.

Ceres se projevuje u otců přibývajícím zájmem o výchovu dítěte po rozvodě nebo přáním stát se mužem v domácnosti.

Zaměstnání
Sedlák, zahradník, kuchař, pekař, číšník, poradce ve výživě, léčení kořením, zvěrolékař, drezúra zvířat.

Ceres se může v tranzitech projevovat dlouhodobou nezaměstnaností.

Výživa
Ceres potrestala lidstvo za únos Persephone hladověním. Tento způsob praktikují i někteří rodiče posílající například dítě za trest spát bez večeře. V radixu dítěte to naznačuje napětí Ceres k planetě zastupující jednoho z rodičů. Tresty tohoto druhu jsou společností akceptovány a mají z pohledů terapeutů dalekosáhlé následky v poruchách stravování. Dítě začne v pozdějším věku trestat samo sebe za neúspěchy a použije formu důvěrně známou – hladovění, které přerůstá až k anorexii nebo bulimii.

V pozitivní formě se Ceres jeví ve vyváženém jídelníčku, zálibě ve vaření, zdravé výživě, pěstování ovoce a zeleniny, zemědělství a bohaté sklizni. Zřejmě nebude na škodu sít na poli či zahrádce v době, kdy je Ceres v harmonickém postavení ke znamení Berana (jaro) nebo k jeho vládci Marsu. I Luna zde samozřejmě hraje podstatnou roli, měla by narůstat a semínka svoji magnetickou silou « tahat » ze země ven.

Barva
Zelená, připomínající bujnou vegetaci. Emocionálně se Ceres spojuje s černou a modrou barvou podsvětí- podzemí, kde přes zimu dřímají semena pod hlínou ve fázi klidu a odpočinku. Praktické schopnosti Ceres jsou dávány ve spojitost s elementem Země.

 

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: astrologie, horoskop, zvěrokruh

Můžete si také přečíst

Astrologie
Astrologické signatury

Beran Vládce: Mars (druhý vládce Pluto) Živel: oheň Barva: červená Den: úterý Číslice: 7 Tón: C Drahé kameny: ametyst,…

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Astrologie
Rok 2012 - konec světa?

O tom, že bychom se měli za 2 roky dočkat konce světa, se dozvíme z nejrůznějších stran. Určitě jste mnozí z vás…

Astrologie
Hubnutí s astrologií

Ne všichni jsou spokojeni se svojí postavou. Měl bych se opravit – drtivá většina z nás není spokojená s tím, jak…

Věštírna
Keltský horoskop

Naše kořeny jsou úzce spjaty s kmeny nazývanými Keltové. Keltové měli blízký vztah s přírodou a všechny jejich obřady, filosofie…

Astrologie
Životní cykly aneb Pluto v Kozorohu

Saturn, vládce znamení Kozoroha je ukazatelem životních zkoušek a zrání, signifikátorem pozemského času i stáří. Se vstupem…

Astrologie
Výklad planety Země

Neznám zcela přesně důvod, proč a kdy se ve mně probudila myšlenka na výklad planety Země. Možná velmi blízký, osobní vztah…

Ostatní
Záznam rozhovoru s Vítem Kuntošem o roce 2012

Vystoupení astrologa Víta Kuntoše v esoterickém pořadu Hanky Bubancové >Mezi nebem a zemí< na rádiu Nira. Pokud vás…

Astrologie
Celebrity: Iveta Bartošová

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

 
" />
Prodej družstevního bytu a daň z příjmu<div style=online eğitim
" /> Prodej družstevního bytu a daň z příjmu
online eğitim
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY