Dětský horoskop – odhalte talent své ratolesti!

Velikost textu: A A A

Dětský horoskop – odhalte talent své ratolesti!

Ilustrační foto

Stává se mi stále častěji, že se na mě obracejí rodiče právě narozeného potomka, abych jim vyložil dispozice v jeho horoskopu. Dětské horoskopy se těší velké oblibě odjakživa, nicméně nárůst v posledních měsících je pro mě ukazatelem, že novodobí rodiče stále častěji vyhledávají alternativní metody. Vysvětluji si to transformačním procesem, kterým naše planeta prochází a je to jedině dobře. Vyloží-li zkušený astrolog rodičům horoskop jejich dítěte, mohou dopředu porozumět jeho naturelu a jeho konkrétním potřebám. Výchovu poté mohou vést tak, aby umožnili co nejlépe rozvinout jeho potenciál. A k tomu je zapotřebí poznat, k čemu bude mít dítě talent.


 

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Specifika dětského horoskopu

Dětský horoskop je vlastně standardní osobní horoskop. Počítá se pro okamžik prvního nadechnutí, přičemž je zapotřebí znát datum, čas a místo narození. Ten, kdo ovládá výkladová pravidla osobního horoskopu, umí vyložit i dětský horoskop. Pravidla jsou totiž stejná, liší se ovšem způsob, jak na daná pravidla pohlížíme a jak je interpretujeme.

Připomeňme si, že osobní horoskop ukazuje základní dispozice a témata ke zpracování naší fyzické existence zde na Zemi. Každý okamžik má jedinečné a neopakovatelné konstelace, proto dva lidé nikdy nemohou mít stejný horoskop. Nicméně čistě teoreticky – i kdyby dva lidé měli naprosto stejný horoskop, jejich život by nebyl zcela identický. Byli by si podobní, procházeli by podobnými zkouškami, ale jejich život by nebyl jako „přes kopírák“. Ve hře je totiž i duše dané bytosti, která je různé úrovně. A záleží na schopnostech dané duše, jak umí možnosti horoskopu využít.

Proto je důležité pro řádnou astrologickou konzultaci, aby byl vlastník horoskopu přítomen. Astrolog pozná, jaká kvalita se v daném člověku skrývá a podle toho dokáže odhadnout, na jakých úrovních se projevují konstelace v radixu. Pokud je výklad proveden na dálku, jsou ruce astrologa svázány, protože neví, na jaké úrovni se prvky v horoskopu projevují a musí tak být ve svých interpretacích obezřetný.

U dítěte je to podobné jako u výkladu horoskopu na dálku, protože se ještě nejedná o zralou bytost, jejíž duše by se mohla naplno projevit. V horoskopu vidíme možnosti dalšího života a informace je třeba interpretovat s vědomím, že se další život bude odvíjet i od zkušeností duše obývající tělo malého človíčka. Navíc je zapotřebí podat informace v horoskopu rodičům tak, aby byli schopní vytěžit maximum pro jeho výchovu a vedení.


>> Chcete se naučit vykládat osobní horoskop? Autor článku bude od října vyučovat v ročním prezenčním astrologickém kurzu! Přihlašte se! Více informací zde. <<
 

Talent

Za talent považujeme vrozené vlohy k nějaké činnosti. V horoskopu skutečně nalezneme schopnosti, se kterými sem na Zemi vstupujeme. Troufám si říct, že každý máme k něčemu talent. Talentů může být nespočet druhů a každý v něčem vynikáme. I v tom spočívá pestrost a rozmanitost tohoto světa.

Jinou otázkou by ovšem byla možnost využití a rozvinutí svého talentu. Často se stává, že je náš talent doslova zadupán do země – ať už ze strany rodičů či častěji ze strany školního systému. Při dennodenní práci s lidmi vidím, jak moc je poškozeno jejich sebevědomí a sebeúcta, díky čemuž nejsou schopní vytěžit maximum ze schopností, které jim byly dány do vínku. Jedním z cílů astrologických konzultací je tedy pro mě posílit sebedůvěru klientů, aby byli schopní využít a rozvinout dary, které dostali.

Ne každý má osvícené rodiče, kteří by rozpoznali schopnosti své ratolesti již v útlém dětství a vedli ho vstříc jeho vlohám. Pokud chcete své děti správně nasměrovat, zajděte si k profesionálnímu astrologovi, který vám předá cenné informace o vašem potomku dříve, než se naučí chodit či mluvit. Pro představu o možných talentech ukrytých v horoskopu vám přináším přehled několika základních talentů a časté konstelace, které na ně ukazují. Vyžadují alespoň základní orientaci v astrologických prvcích, postačí ovšem horoskop spočítaný online přes specializované webové stránky (např. www.astro.com).

Upozorňuji, že výčet konstelací ukazujících na daný talent není kompletní – vzhledem k tomu, že je nekonečně mnoho možných kombinací astrologických prvků. Pokud tedy nenaleznete v horoskopu danou konstelaci, nevěste hlavu a zkuste probrat horoskop se zkušeným astrologem.

* hudební talent

Pro zjednodušení v hudebním talentu nebudeme rozlišovat mezi vztahem k hraní na hudební nástroje či uměním zpěvu. Konkrétní forma se totiž rozlišuje velice špatně, navíc při popostrčení k hudbě už si člověk dokáže svojí vlastní cestu ujasnit sám.

 • zdůrazněný vodní živel (Rak, Štír, Ryby), který přináší nezbytnou vnímavost

 • obsazení znamení Býka, Blíženců (strunné hudební nástroje i skládání textů), Raka, Vah (skládání hudby) či Ryb

 • Venuše, Luna či Neptun mívají prominentní postavení – tzn. Nachází se na hlavních osách (Ascendent – Descendent či Medium Coeli – Imum Coeli), v konjunkci se Sluncem, apod.

 • Venuše v harmonické vazbě (sextil, trigon, konjunkce) na Merkur, Slunce, Lunu či Neptun

 • Venuše situovaná ve 3. astrologickém domě

 • vládce 3. domu (planeta, která vládne znamení, do kterého spadá hrot domu) v harmonických vazbách

 • obsazení 12. domu

 • propojení 3. domu s domem 12. (např. vládce jednoho domu v domě druhém, harmonická vazba mezi vládci domů,..)


 

Ukázka hudebního talentu – Paul McCartney

Paul je komunikativní Blíženec se silně obsazeným znamení Lva, které mu přináší potřebu prosadit se a být viděn. To je samozřejmě žádoucí i ve světě hudby, nejen u herců, o kterých si budeme povídat níže. Na hudební talent ukazuje silné postavení Venuše, která se nachází v Býku, což je pro Venuši domácí znamení a je to pro ní jedno z nejsilnějších postavení. Venuše je spoluvládce 1. domu a v harmonické vazbě na Ascendent, kde se nachází planeta Neptun. Je zřejmé, odkud se tedy inspirace a hudební cit berou. 

* herecký talent

Někdo má velkou chuť předvádět se a bavit ostatní. Nemusí nutně z vaší ratolesti vyrůst hollywoodská hvězda. Postačí, když si „přičichne“ např. k vystupování v ochotnickém divadle, kde se lidé s následujícími konstelacemi mohou skvěle realizovat.

 • zdůrazněné znamení Lva (znamení, které se umí předvádět a je rádo středem pozornosti; obsahuje-li osobní prvky – Ascendent, Slunce, Luna, Merkur, Venuše a Mars)

 • narození za úsvitu (Slunce na Ascendentu) či v poledne (Slunce na Medium Coeli)

 • výrazné postavení Luny

 • silný Merkur, nejlépe v harmonických vazbách na Venuši či na planety ve Lvu

 • možné i obsazení Vodnáře či významně postavený Uran

 • obsazení 3. a 5. astrologického domu (ukazuje nejen na děti a milence, ale i na naše tvůrčí schopnosti!)

 • vládce 5. domu v konjunkci s osobními prvky či v harmonické vazbě na ně

 • vládce 3. či 5. domu situovaný v 10. domě

 • Mars v harmonické vazbě na Venuši


 

Ukázka hereckého talentu – Julia Roberts

Jedna z nejkrásnějších i nejznámějších hereček má Ascendent sice na konci znamení Raka, ale v prvním domě má obsaženo i znamení Lva. Ve Lvu má i Lunu v konjunkci s Jupiterem (nejsilnější dobroděj), proto se v tomto na první pohled křehké ženě skrývají silné exhibicionistické tendence a umění přehrávat své emoce. V 3. domě má Venuši spolu s Plutem a Uranem, což jí přináší velice specifické charisma v projevu na komunikační úrovni. Neptun v 5. domě je o propojení tvůrčích schopností s múzou, podtrhuje Juliinu vnímavost, kterou dává do svého hereckého projevu (Neptun je v trigonu na Ascendent).


 

* sportovní talent

Budete-li mít doma dítě s podobnými konstelacemi, velice si ulevíte, když ho povedete ke cvičení a praktikování sportu. Přebytek energie tak využijí tam, kde mají a ne doma. Z horoskopu může zkušenější astrolog dále odhadnout i vztah ke konkrétním sportováním odvětvím.

 • dominující ohnivý živel (Beran, Lev, Střelec) – ukazuje totiž na naše energické a silové nastavení

 • osobní prvky v ohnivém živlu

 • významné postavení Marta, příp. Pluta

 • Mars v harmonické vazbě na Saturn či na Merkura

 • Mars v 1., 5. či 10. domě

 • Mars v harmonické vazbě na planety v 5. domě či na vládce tohoto domu

 • 5. dům bývá často obsazený

 • v horoskopu je zdůrazněný Saturn či Kozoroh, případně alespoň minimální zastoupení zemského živlu (Býk, Panna, Kozoroh) – tyto prvky totiž přináší nezbytnou dávku stálosti a trpělivosti


 

Ukázka sportovního talentu – Martina Navrátilová

Martina se narodila s Ascendentem v Beranu, přičemž přímu u Ascendentu má v tomto znamení i Lunu. Ohnivý živel je v jejím radixu nejvíce zastoupeným. Je tedy zřejmé, odkud se bere její vitalita a aktivní přístup, který je základem vztahu k sportovním tématům. Beran je nejvíce ambiciózní znamení zvěrokruhu, velice rádo stojí na stupních vítězů. V 5. domě má Urana ve Lvu, což přináší do jejího tvůrčí nadšení velkou dávku dynamiky (Lev = oheň) a velkou nezávislost. Uran je totiž planeta přinášející zdůrazněnou potřebu vlastní svobody, navíc je v harmonické vazbě na Lunu a Ascendent. Proto Martina šla cestou tenisu, kolektivní sporty jí nejsou tak blízké.

 


 * vědecko-studijní talent

Poslední talent, který si představíme, je z trochu jiného soudku. Přestože jsme možnosti talentů zdaleka nevyčerpali, neměli bychom zapomínat i na ty, ve kterých se skrývají dispozice k dosažení vysokých intelektuálních úspěchů – nadaní studenti, vědci či jednoduše vynálezci.

 • zdůrazněný vzdušný živel (Blíženci, Váhy, Vodnář)

 • významné postavení Merkura či Urana

 • prvky ve 3. či 9. astrologickém domě (krom Luny, Venuše, Neptuna)

 • obsazení znamení Vodnáře

 • Merkur či Uran v 1., 3., 6 či 10. domě

 • vazba mezi Merkurem a Jupiterem, Saturnem či Uranem

 • vazba mezi planetami ve 3. domě či vládcem 3. domu a Jupiterem, Saturnem či Uranem

 • často je ve hře i znamení Panny


 

Ukázka vědeckého talentu – Albert Einstein

Dispozice k vědecké činnosti jsou u nejvýznamnějšího vědce minulého století jednoznačné. Merkur v průbojném Beranu se nachází v 10. domě, což je dům kariéry a povolání. Navíc je v konjunkci se Saturnem a přináší to jeho myšlení značnou houževnatost, hloubavost a koncentraci. Ve 3. domě se nachází Uran, který umí přinášet náhlá vnuknutí. Zrozenci propůjčuje schopnost vidět nové věci, mysl není ničím svázána. Jupiter v 9. domě ve Vodnáři to vše jedině potvrzuje, navíc Jupiter je nejsilnější dobroděj. Horoskopem jsem se více zabýval zde - http://www.astrolog-terapeut.cz/news/ukazka-prace-s-horoskopem-video-/


 


Vít Kuntoš
astrolog, terapeut

Napsáno pro Meduňku.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: astrologie, děti, horoskop

Můžete si také přečíst

Astrologie
Astrologické signatury

Beran Vládce: Mars (druhý vládce Pluto) Živel: oheň Barva: červená Den: úterý Číslice: 7 Tón: C Drahé kameny: ametyst,…

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Astrologie
Rok 2012 - konec světa?

O tom, že bychom se měli za 2 roky dočkat konce světa, se dozvíme z nejrůznějších stran. Určitě jste mnozí z vás…

Astrologie
Hubnutí s astrologií

Ne všichni jsou spokojeni se svojí postavou. Měl bych se opravit – drtivá většina z nás není spokojená s tím, jak…

Věštírna
Keltský horoskop

Naše kořeny jsou úzce spjaty s kmeny nazývanými Keltové. Keltové měli blízký vztah s přírodou a všechny jejich obřady, filosofie…

Astrologie
Životní cykly aneb Pluto v Kozorohu

Saturn, vládce znamení Kozoroha je ukazatelem životních zkoušek a zrání, signifikátorem pozemského času i stáří. Se vstupem…

Astrologie
Výklad planety Země

Neznám zcela přesně důvod, proč a kdy se ve mně probudila myšlenka na výklad planety Země. Možná velmi blízký, osobní vztah…

Ostatní
Záznam rozhovoru s Vítem Kuntošem o roce 2012

Vystoupení astrologa Víta Kuntoše v esoterickém pořadu Hanky Bubancové >Mezi nebem a zemí< na rádiu Nira. Pokud vás…

Astrologie
Celebrity: Iveta Bartošová

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY