Rozhovor: Euro nepadne a na konspirace nevěřím, říká senátor Zdeněk Škromach

Velikost textu: A A A

Rozhovor: Euro nepadne a na konspirace nevěřím, říká senátor Zdeněk Škromach

Ilustrační foto

Ing. Zdeněk Škromach je senátorem, místopředsedou Senátu Parlamentu ČR a opoziční strany ČSSD. Našemu portálu Záhady-Zdraví.cz poskytl rozhovor na témata, která jsou v poslední době na předních stránkách všech světových médií. Otázky připravil Pavel Hanzal.

ZZ: Pokud se dívám na vývoj celého západního světa, tak je na první pohled patrné, že se dostáváme do situace, pro kterou již zřejmě nemáme další řešení. Nedomníváte se, že systém postavený na předpokladu neustálého ekonomického růstu je již od základu špatně?
ZŠ: Nemyslím si, že je od základu špatně. To by nevydržel celá desetiletí fungovat. I když se to nemusí líbit, každá nutná změna bude provázena nepředvídatelnými riziky. Bez růstu nebude rozvoj.

Kurz přírodní medicíny - naučte se hlubší souvislosti nemocí z pohledu duchovna a ezoteriky

ZOBRAZIT

ZZ: Neobáváte se, že se Evropa pomalu, ale jistě dostává do situace před druhou světovou válkou? Narůstající hospodářská krize, zvyšující se nezaměstnanost a rozpory mezi různými skupinami občanů (ekonomicky i národnostně odlišnými) přímo nahrávají situaci, kdy se sáhne k násilným řešením krize!
ZŠ: Právě pro to považuji za důležité najít řešení, které udrží funkční EU i Eurozónu. Není to jednoduché, ale jsem přesvědčen, že se to povede. Je potřeba si stále připomínat, že právě z území Evropy vzešly poslední dvě světové války. Ozbrojené konflikty budou probíhat mimo území EU.

ZZ: A pokud by nedošlo k zahájení válečného konfliktu z vládních sfér, co říkáte na možnost masového nárůstu občanských nepokojů? Jsou na to vlády připraveny?
ZŠ: Jak už jsem uvedl výše, nemyslím si, že by v Evropě k něčemu podobnému došlo. Spíše je nebezpečí zneužití současné situace některými nezodpovědnými skupinami k fašizaci a nastolení vlád „tvrdé ruky“ v některých zemích. Spojených s rasismem a diskriminací.

ZZ: Jak se díváte na různá aktivistická sdružení, mezi které patří například Occupy Wall Street? Díváte se na ně jako na fanatiky, nebo občany, kteří již nemůžou vystát současné politicko-ekonomické zřízení?
ZŠ: Občanské aktivity a skupiny považuji za součást demokratických struktur a nevidím žádný problém, že lidé vyjadřují aktivně své názory. Na druhou stranu je potřeba rozvíjet systém demokracie, kde mají občané dostatečně velký prostor k projevení své vůle. Demokracie není dokonalá, ale zatím nikdo nic lepšího nevymyslel. Všechny snahy v minulosti vedly k diktátorským nebo totalitním režimům. To co je potřeba řešit, je neustále narůstající vliv silných finančních skupin na dění ve světě. Včetně fenoménu „médiakracie“ médií vlastněných právě těmito finančními skupinami a ovládajících veřejné mínění.

ZZ: Jak vnímáte současnou krizi v rámci EU? Neukazuje se, že zájmy jednotlivých zemí, jakož i jejich přístup k řešení různorodých situací, ale i rozpočtová odpovědnost jsou natolik odlišné, že společná Evropa zatím nemůže fungovat jako celek?
ZŠ: V situaci, kdy se svět globalizuje a jsou tady hospodářsko politicky silné celky např. USA, Rusko, Čína, Indie a další, je pro země EU ochrana jen právě v tomto uskupení, které by ale mělo směřovat k obdobě Spojených států. Ale to je dlouhodobý proces. Nedělejme si iluze, že dezintegrace je pro nás výhodou.

ZZ: Pokud padne Eurozóna, myslíte si, že se jednotlivé státy vrátí ke svým měnám, nebo zde vznikne nové uskupení vybraných zemí s novým „SuperEurem“?
ZŠ: Eurozóna nepadne, možná z ní některé země odejdou, ale i v našem zájmu je, aby se udržela. A my bychom měli být mezi těmi úspěšnými a ekonomicky silnými zeměmi. Na SuperEuro nevěřím.

ZZ: K jak velké devalvaci měny může dojít, pokud Euro padne? Kam byste doporučoval našim občanům investovat úspory? A do kdy mají podle Vás čas na to, aby občané své peníze přetransformovali do bezpečnějších investic?
ZŠ: Nemyslím si, že Euro padne.

ZZ: Jak vnímáte budoucnost důchodového systému? Podle některých průzkumů je zřejmé, že i vzdělaní mladí lidé považuji jakoukoliv reformu, vedoucí k povinnému spoření na důchod, za nevýhodnou. Ostatně vývoj cen a ekonomické problémy tomu dávají za pravdu. Za dvacet, třicet let mají peníze zcela jinou hodnotu, než v době, kdy byly ukládány. Není tedy lepší cesta v duchu „voják se stará, voják má“?! Proč vkládat peníze do pochybných systémů, kde nemá občan finance pod kontrolou?
ZŠ: To by bylo na samostatný rozhovor. Ale my považujeme za bezpečný a jistý průběžně financovaný základní systém. To znamená, co se letos na důchody vybere, se na ně i vyplatí. Jistota je, že tento systém netrpí inflací a nedá se vytunelovat. Doplněný dobrovolným penzijním pojištěním s daňovým zvýhodněním. Kdo se chce pojistit, se pojistí, kdo se bude chtít nad rámec základního systému zajistit jinak, se zajistí jinak. Je to věc dobrovolného rozhodnutí. Kapitálové spoření realizované touto vládou je dobré ignorovat.

ZZ: A na závěr jedna zcela konspirační otázka - setkal jste se s indiciemi, které napovídají, že svět je ve skutečnosti řízen skupinami několika elitních rodin, které díky skrytému ovládání hlavních a globálních společností, holdingů a firemních uskupení si můžou prosadit téměř cokoliv?
ZŠ: Na konspirace moc nevěřím. Realitou ale je, že dochází ke koncentraci kapitálu v stále menším počtu finančních skupin a jejich vliv roste. Vzhledem k tomu, že vlastní i většinu nejvýznamnějších médií na celém světě, jsou schopny ovlivňovat i veřejné mínění.

Děkuji za rozhovor.
Pavel Hanzal

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: rozhovor, peníze, politika

Můžete si také přečíst

Konspirace
Bilderberg group a the New World Order

Bilderberg group je název pro elitářskou skupinu mocných, kteří tahají za nitky světového systému. Tyto šedé eminence světového…

Konspirace
Zjevné lži

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Konspirace
David Rockefeller

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Konspirace
Je AIDS uměle vytvořenou nemocí?

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

UFO
Rozhovor o fenoménu UFO s předním českým ufologem Vladimírem Šiškou

Můžete se čtenářům představit? Narodil jsem se 4.9.1955 v Praze a rovnou se tedy přiznávám k jakémusi sklonu ke škatulkování,…

Jóga a mystika
10 otázek s Petrem Pavlíkem I.část

Petr Pavlík (*1949, Ing, CSc.) vystudoval ČVUT. Pracoval v ČSAV jako vědecký pracovník na problematice umělé inteligence…

Jóga a mystika
10 otázek s Petrem Pavlíkem II.část

Petr Pavlík (*1949, Ing, CSc.) vystudoval ČVUT. Pracoval v ČSAV jako vědecký pracovník na problematice umělé inteligence…

Ostatní
Záznam rozhovoru s Vítem Kuntošem o roce 2012

Vystoupení astrologa Víta Kuntoše v esoterickém pořadu Hanky Bubancové >Mezi nebem a zemí< na rádiu Nira. Pokud vás…

Ostatní
Nacismus a jeho okultní kořeny I.

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY