Jak se naučit pozitivně myslet

Velikost textu: A A A

Jak se naučit pozitivně myslet

Ilustrační foto
  • autor: redakce
  • sdílet na

Pozitivní myšlení je možná tak trochu klišé, říkáte si. Omyl je pravdou. Klišé to rozhodně není a, i když si to nemyslíte, pozitivní myšlení opravdu funguje a dokáže mnohdy s emocemi a s náladami hotové divy.

Pokud si libujete v depresivních myšlenkách, ve svých neúspěších, ve ztroskotaných vztazích a podobně, nikdy nebudete spokojeni. Negativa náš život provázejí, tomu se nedá vyhnout, je dobré se však z chyb a negativ poučit a říci si, že všechno zlé je pro něco dobré a tak to bývá.

Nechte si zpracovat osobní horoskop od astrologa

ZOBRAZIT

Pozitivně myslet musíte chtít především vy sami. Musíte chtít něco změnit, musíte chtít, abyste se těšili na nové věci, abyste se nezbláznili, když vše nejde podle plánu, když je všechno na nic. Pozitiva v životě máme a je jich spousta, obvykle je, ale nevidíme, nebo taky vidět nechceme. Pozitivum musíme najít na všem, to je základ pozitivního myšlení. Když se něco nepovede, myslete na to, že se pro vás chystá něco jiného, pokud nevyjde vztah, nebyl to ten pravý, ten pravý na vás čeká, ztratili jste práci, určitě na vás čeká jiná, možná lepší, kde nebude tolik stresu, kde si budou více vaší práce vážit a podobně.

Denně vstávejte z postele s úsměvem, s pozitivními myšlenkami, radujte se z maličkostí, život není o velkých gestech a dárcích. Stačí jen úsměv v práci, pomoc kamarádovi, krásný večer s přáteli. Maličkosti se často nedají koupit a o tom to je. Dělejte si radost a myslete na to, že pokud se vám momentálně nic nedaří, všechno je jen dočasné a vše se v dobré obrátí. Možná to bude chvíli trvat, ale obrátí se to.

Hlavně neztrácejte motivaci, náladu a pozitivní myšlení. Musíte se zkrátka naučit myslet pozitivně a naučíte se to tak, když vy sami budete chtít a dokážete si říci, že bude líp, protože ono bude líp. Neklesejte na mysli a i v případě neúspěchů se musíte usmívat a myslet pozitivně. Není to snadné, to je jasné, když se vám to však podaří, rozhodně to stojí za to!

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: psychologie

Můžete si také přečíst

Ostatní
Co vnímá miminko v břiše a čerstvě po narození? Jaký to má vliv na jeho psychiku?

 Ano, v romantických filmech, seriálech je tato scéna velmi dojemná. Partneři spolu sedí na kanapi nebo leží v posteli,…

Ostatní
Jak si vybrat dobrého psychologa? Poradíme vám!

 Máte-li psychické problémy a rozhodli jste se s tím něco udělat, děláte velmi dobře. Přiznat si, že máte problém a…

Ostatní
Psychické problémy a porozumění rodiny

 Psychické problémy byli, kdysi zatracovány. Lidé se bály jít k psychologovi či psychiatrovi a pacienti, kteří problémy…

Nemoci
Generalizovaná úzkostná porucha 1/2

 Generalizovaná úzkostná porucha je úzkostná porucha, jejím zdrojem jsou nadněrné starosti, obavy, ktré se týkají běžného…

Nemoci
Generalizovaná úzkostná porucha 2/2

 V předchozím článku jsme se seznámili s generalizovanou úzkostnou poruchou. Popsali jsme so je to vlastně generalizovaná…

Ostatní
Jak prospívá psychice single život

 Život skupiny lidí, kteří si přezdívají single, je pro mnoho zadaných lidí báječný. Což samo o sobě je pravda, ale…

Nemoci
Úzkost v běžném životě 1/2

 V běžném životě se o úzkosti mluví hodně nadneseně a mnohdy i posměšně. Ještě ne zcela všichni dokáží brát psychické…

Nemoci
Úzkost v běžném životě 2/2

 V předchozím článku jsme se dozvěděli základní věci o úzkosti, atacích. Jak obecně se může a často projevuje úzkost,…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY