Správné návyky pro zdravý život II.

Velikost textu: A A A

Správné návyky pro zdravý život II.

Ilustrační foto

Hledáte jednoduchý a rychlý návod, jak si vypěstovat dobré zdravotní návyky? Literatury na téma zdravého životní stylu a přírodního zdraví vychází nepřeberné množství. Ale pokud nemáte čas či nechcete kvůli tématu obětovat příliš energie, připravili jsme pro vás optimální třídílný seriál. Přineseme vám postupně seznam tipů, které když budete dodržovat, příznivě tak ovlivníte své zdraví. Jednotlivá doporučení jsou rozdělena do pěti tématických částí.

Část 2: životný styl

Kvalitní MED přímo od včelaře si můžete koupit a převzít v Praze

ZOBRAZIT

I životní styl je velice důležitý a proto též správné zvyky v tomto směru výrazně ovlivňují náš zdravotní stav.

* Dostatek kvalitního odpočinku *

Spěte minimálně 7 až 8 hodin spánku denně každou noc. Snažte se chodit spát do 22 hodin, protože naše tělo se nejlépe opravuje a léčí v době mezi 22 až 02 hodinou. Nejlepší je spát v naprosté tmě, nebo s minimem světla, jak je to jen možné.

* Pravidelně cvičte *

Lidé byli stvořeni k pohybu. Náš krevní a lymfatický oběh, hladina kyslíku v krvi, síla srdce, kapacita plic, obranyschopnost, nálada atd. se zlepšují cvičením. Moderní technologie a moderní život z nás vytvořily sedavé bytosti, kterým žalostně chybí pohyb. Proto je třeba pravidelně cvičit, abychom byli zdraví.

* Pot *

Pocení je hlavní kanál pro detoxikaci našeho těla. Nicméně, většina z nás se málo pohybuje a ještě méně potí. Proto je třeba cvičit nebo chodit do sauny.

* Okysličte se *

Dnešní vzduch obsahuje méně kyslíku, než tomu bylo před sto lety. Navíc je silně znečištěn toxickými plyny. A k tomu většina z nás pravidelně necvičí a dýchá velice mělce, takže nedostáváme dostatek kyslíku do našich buněk a tkání. Špatně okysličené buňky jsou hlavní příčinou mnoha vážných onemocnění, včetně rakoviny. Můžete získat do těla více kyslíku, když se naučíte dýchat hlouběji, meditovat, cvičit a pokud se budete vyskytovat na místech bohatých na kyslík, jako jsou přírodní rezervace. Je také vhodné pořídit si čističku vzduchu domů či do kanceláře. Kyslík je nesmírně důležitý pro život, proto se naučte dýchat hlouběji po celou dobu a když to půjde, běžte ven do přírody jednou za několik dní.

* Zlepšit krevní oběh *

Krevní a lymfatický oběh jsou nesmírně důležité, aby se živiny dostaly do vašich buněk a naopak aby se odpady dostaly ven. Kromě cvičení existují další způsoby, jak zlepšit krevní oběh – např. reflexologie či tření kůže kartáčem.

* Sluneční svit *

jeden z dnešních největších zdravotních klamů je to, že je slunce škodlivé pro naše zdraví. Slunce je zdrojem veškeré energie na Zemi a lidé žili v harmonii se sluncem po tisíce let. Najednou je pro nás slunce škodlivé? Spal snad Bůh, když stvořil slunce? Výsledkem tohoto klamu je rozšířený nedostatek vitamínu D – sluneční záření je nezbytné, aby naše tělo vitamín D vytvořilo – a nedostatek vitamínu D způsobuje oslabení imunitního systému a řadu nemocí, včetně rakoviny a osteoporózy. Je určitě moudré vyhnout se polednímu slunci. Ráno a večer je ovšem nejlepší čas na opalování, aniž bychom se spálili. Opalovací krémy obsahují mnoho škodlivých chemikálií, které jsou vstřebávány lidskou kůží a domnívám se, že jsou mnohem nebezpečnější než samotné spálení od slunce, takže je lepší se krémům úplně vyhnout (pozn. překl. Záleží na typu pleti a místech, kde se opalujeme). Pokud budete konzumovat čerstvou a syrovou stravu s vysokým podílem antioxydantů a minimum zpracovaných potravin, tělo je samo velice dobře chráněno před spálením.

* Držte jedy mimo pusu a zuby *

Mnoho lidí si neuvědomuje, že rtuť amalgámu je velmi nebezpečná. Rtuť, která je extrémně toxická a způsobuje hodně vážných problémů, je neustále uvolňována a polykána 24 hodin denně. Kořenové kanálky a rozpadající se zuby jsou také škodlivé, jako infekce produkují toxiny, které neustále otravují tělo po celý den. Čištění zubů je taktéž velice důležité pro zdravý život.

* Používejte přírodní oblečení *

Kůže je největším orgánem těla a potřebuje „dýchat“, aby se uvolnily plynné a kapalné odpady. Vlna, bavlna a hedvábí jsou přírodní látky. Polyester a další lidmi vyrobené materiály brání naší kůži plnit její funkci. Navíc tyto umělé materiály obsahují také nežádoucí chemické sloučeniny.

 

Část 3: detoxikace

Naše těla se starají o detoxikaci každý okamžik našeho života. Pokud jsou naše strava a životní styl čisté a zdravé, naše orgány detoxikují efektivně. Nicméně i tak potřebuje naše tělo čas od času pomoc, vzhledem k tomu jak moc toxické dnešní životy jsou. Detox je pravidelný servis, stejně jako když své auto posíláte do servisu.

* Vyčistěte si tlusté střevo, jezte více vlákniny *

Mnoho léčitelů i lékařů se domnívá, že smrt začíná v tlustém střevě. Naše moderní strava je plná lepkavé a škrobovité potravy s nízkým obsahem vlákniny. Díky tomu se pomalu ucpává. Toxiny jsou přilepené v našem těle, kde dochází k jejich další absorbaci, působí auto-intoxikaci a oslabují naší obranyschopnost. V dlouhodobém horizontu vznikají nemoci. Konzumujte více vlákniny či můžete zvolit některé z mnoha forem čištění.

* Detoxikace dalších orgánů *

Kromě čištění tlustého střeva je vhodné provádět čištění i dalších orgánů. Můžete držet půst, vyzkoušet kůru bylinných čajů, apod.

* Poťte se více *

Já vím, pocení bylo již zmíněno. Ale znovu ho zdůrazňuji, protože je to opravdu dobrý způsob, jak zbavit naše tělo škodlivin. Takže choďte do sauny a to zejména do infračervené sauny.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal
Článek patří do seriálu Návyky pro zdraví
  1. Správné návyky pro zdravý život I.
  2. Správné návyky pro zdravý život II. právě čtete
  3. Správné návyky pro zdravý život III.

Štítky: bylinky, energie, léčení, nemoci, zdraví

Můžete si také přečíst

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Energie
Energie přírody

Stalo se již oblíbeným slovním obratem, majícím trošku výsměšný podtext, že expremiér Miloš Zeman objímá stromy na Vysočině.…

Energie
Andělé a dny v týdnu

Andělé a nauka o nich je velmi rozsáhlá. Mezi elementární znalosti patří vládcovství Andělů jednotlivým dnům v týdnu. Každý…

Ostatní
Pozor na nedostatek tekutin

Pijete až tehdy, když cítíte žízeň? Pokud je odpověď ano, tak je nejvyšší čas si uvědomit, že to není správně. Protože žízeň…

Energie
Historie Reiki I.

Příběh Tradičního Reiki začíná v polovině devatenáctého století díky Mikao Usuimu, který byl rektorem university Došiša v…

Energie
Autosugesce – tajná zbraň na vylepšení života

Podvědomí je velice silná a podstatná stránka naší mysli. Roli podvědomí si málokdy uvědomujeme, jeho síla se projevuje především…

Energie
Tatvy - jak je používat?

Tatvy jsou neviditelná záření kosmických sil. Můžeme si je představit jako paprsky, které ve dvouhodinových intervalech dopadají…

Energie
Andělská láska

Věděli jste, že každý máme svého průvodce, který je nám vždy na blízku a pomocí různých berliček se nám snaží usnadnit cestu…

Jóga a mystika
Meditace

O meditaci můžete nalézt velké množství článků, nicméně málokde se vlastně dozvíte, o co jde a jak ji můžete provádět.Definovat…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY