Správné návyky pro zdravý život I.

Velikost textu: A A A

Správné návyky pro zdravý život I.

Ilustrační foto
  • autor: Ze zahraničí
  • sdílet na

Hledáte jednoduchý a rychlý návod, jak si vypěstovat dobré zdravotní návyky? Literatury na téma zdravého životní stylu a přírodního zdraví vychází nepřeberné množství. Ale pokud nemáte čas či nechcete kvůli tématu obětovat příliš energie, připravili jsme pro vás optimální třídílný seriál. Přineseme vám postupně seznam tipů, které když budete dodržovat, příznivě tak ovlivníte své zdraví. Jednotlivá doporučení jsou rozdělena do pěti tématických částí. 

Část 1: strava a výživa

Zasvěcení do Reiky a Shambally na dálku

ZOBRAZIT

Tato část je velice důležitá, protože jak se říká, jste to, co jíte! Porozumění výživě a potravinám je pro zdraví velice důležité.

* Filtrujte zdroj pitné vody *

Naše zásoby vody jsou kontaminovány různými chemickými látkami, chlór a fluor jsou navíc karcinogeny. Destilovaná nebo osmoticky upravená voda je ideální. Pokud si nemůžete dovolit drahé filtry, vystačí i jednoduchý keramický filtr.
Jelikož se chlór ve vodě vstřebává póry v kůži, je vhodné filtrovat i vodu, která nám teče ve sprše.

* Pijte více vody *

Voda je velice podstatná pro dobré zdraví. Vždyť jsou naše těla složena více jak z 80% vody! Voda vykonává mnoho funkcí v organismu – promazává, nese živiny, vyplavuje toxiny, chladí, atd. Mnohé zdravotní problémy jsou spojeny s dehydratací či nedostatkem vody. Limonádu, kávu či alkohol mezi tekutiny nepočítáme, ve skutečnosti se totiž jedná o škodlivé nápoje, které vysychají naše tělo. Vhodné jsou naopak čerstvě vymačkané ovocné a zeleninové šťávy, stejně tak i čaje – bylinné či zelené. Z celého seznamu doporučení je tento bod možná úplně nejdůležitější.

* Nejezte maso *

Mezi lidmi se vyskytují domněnky, že lidé musí jíst maso a že bezmasá strava vede k nutričním nedostatkům. Domnívám se, že nepotřebujeme maso – přeci jenom po světě chodí miliony zdravých a silných vegetariánů. Navíc, vegetariáni žijí déle než jedlíci masa. Jezení masa přispívá k dlouhému seznamu chorob – srdeční onemocnění, onemocnění ledvin, rakovinu a hodně dalších. Je to částečně kvůli tuku v těle zvířete, jakož i skutečnost, že je maso pro naše tělo obtížně stravitelné. A aby toho nebylo málo, zvířata z velkochovů jsou chována v mizerných životních podmínkách (např. nemají možnost volného pohybu, nedostanou se na slunce, …). Dostávají injekce s hormony, drogami a steroidy, aby rychleji vyrostla a nebyla nemocná, krmí se pochybnými potravinami (např. části nemocného zvířete) a jejich maso se chemicky zpracovává, aby co nejdéle vydrželo. Kdo by mohl chtít toto vlastně jíst? Pokud se nerozhodnete stát se vegetariánem, konzumaci masa alespoň omezte a shánějte maso z ekologických chovů.

* Jezte různorodé potraviny vcelku *

Celé potraviny mají mnoho zdravotních výhod. Například obsahují více živin a vláknin než zpracované potraviny. Živiny v celé potravině jsou také lépe přijímány tělem. Pokud budete jíst širokou škálu celých potravin, naše tělo dostane mnoho různých živin, které potřebujeme. Zkuste se stravovat pestrobarevnou stravou – ovocem, zeleninou, fazolemi, apod. Zpracované potraviny navíc obsahují chemické přísady a konzervanty.

* Jezte organické potraviny *

Komerčně pěstovaná zelenina a ovoce jsou často geneticky modifikovány nebo postříkány chemickými pesticidy. Naše zažívání zpracovává tyto škodlivé toxiny každý den, při každém jídle, hromadí se a po delší době jsou zdrojem onemocnění. Organické potraviny snižují příjem těchto jedů. Ekologické produkty taktéž obsahují více živin, které jsou přirozené a proto je lépe absorbuje náš organismus.

* Jezte více syrové potraviny *

Syrové potraviny – ovoce, zelenina, ořechy či semena – mají mnoho zdravotních výhod. Například obsahují více živin, enzymů či fytochemikálií než vařená jídla. Ve hře je i nehmatatelný faktor, jde především o energii ukrytou v takových potravinách – čerstvé potraviny mají v sobě více života z přírody. Semena v sobě pro změnu skrývají silný potenciál, aby dorostla do obrovských rostlin či stromů. Vařené potraviny navíc postrádají důležité živiny a jsou obtížněji stravitelné pro tělo. Dokonce existují výzkumy, které dokazují, že při konzumaci vařeného jídla náš organismus zrychlí imunitní systém v reakci na toxiny. Je zřejmé, že lidem chutnají vařené potraviny více a je těžké, aby se jich vzdali. Nicméně čím více syrových potravin denně sníme, tím lépe.

* Pijte čerstvé ovocné či zeleninové šťávy každý den *

Čerstvě vymačkané ovocné či zeleninové šťávy jsou nutriční bomby – obsahují mnoho vitamínů, minerálů, enzymů a fytochemikálií nutných pro dobré zdraví. Vzhledem k tomu, že šťáva je zbavena vláken, živiny jsou organismem lépe absorbovány a je taktéž ulehčeno trávení. Navíc jsou šťávy zdrojem vody.

* Berte komplexní potravinový doplněk *

Půdy jsou dnes vyčerpané a dokonce i organicky pěstované potraviny neobsahují tolik živin jako kdysi. Naše těla jsou navíc atakována více jedy, než v dřívějších dobách. Proto jsem přesvědčen, že jsou vhodné některé formy potravinových doplňků. Nicméně, nedůvěřuji vitamínovým a minerálním tabletám, protože mám pochybnosti o zdrojích těchto látek. U některých byl nalezen původ z odpadů kovů či dokonce čistírenských kanálů! Dávám přednost živinám, které pochází z přírodních potravin pěstovaných v přírodě. Mladý ječmen, alfafa tráva, spirulina – ty jsou velice oblíbené. Jsou vhodné doplňky, které kombinují některé z těchto potravin.

* Vyhýbejte se jedům a toxickým jídlům *

Vyhněte se jídlům s nepřirozenými chemickými přísadami, konzervanty, barvivy a aroma. Naučte se číst údaje na potravinách. Vynechejte rafinovaný bílý cukr, alkohol, cigarety a všechny druhy drog. Tyto látky vás oslabují a hromadí se v těle, což způsobuje dlouhodobé poškozování.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal
Článek patří do seriálu Návyky pro zdraví
  1. Správné návyky pro zdravý život I. právě čtete
  2. Správné návyky pro zdravý život II.
  3. Správné návyky pro zdravý život III.

Štítky: bylinky, léčení, strava, zdraví

Můžete si také přečíst

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Ostatní
Pozor na nedostatek tekutin

Pijete až tehdy, když cítíte žízeň? Pokud je odpověď ano, tak je nejvyšší čas si uvědomit, že to není správně. Protože žízeň…

Energie
Autosugesce – tajná zbraň na vylepšení života

Podvědomí je velice silná a podstatná stránka naší mysli. Roli podvědomí si málokdy uvědomujeme, jeho síla se projevuje především…

Energie
Tatvy - jak je používat?

Tatvy jsou neviditelná záření kosmických sil. Můžeme si je představit jako paprsky, které ve dvouhodinových intervalech dopadají…

Jóga a mystika
Meditace

O meditaci můžete nalézt velké množství článků, nicméně málokde se vlastně dozvíte, o co jde a jak ji můžete provádět.Definovat…

Ostatní
Vegetariánství se představuje

Vegetariánství je pojem, který u nás zní stále exoticky. Přitom stravování založené na vynechání živočišných produktů není…

Ostatní
Zelený čaj

Přemýšlíte, že byste si dali něco teplého k pití? Že máte chuť na šálek dobrého čaje? Potom určitě sáhněte po čaji zeleném,…

Magie
Vizualizace – základ magie

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Energie
Představení čaker 1

Vítejte u seriálu o čakrách. Řekneme si zde nejen, co čakry jsou, ale postupně si ukážeme i možnosti jejich harmonizace.Lidské…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY