Fluoridace pitné vody a souvislosti (2.část)

Velikost textu: A A A

Fluoridace pitné vody a souvislosti (2.část)

Ilustrační foto
  • autor: Ze zahraničí
  • sdílet na

Nedávno odtajněné americké vojenské dokumenty, jako například Manhattan Project, ukazují, jak je fluorid klíčovou chemickou látkou ve výrobě atomové bomby. Vědci také začali tajné testování fluoridů na nic netušících nemocničních pacientech a mentálně retardovaných dětech. Ze zprávy "The 08 1948 Journal of American Dental Association vyplývá, že důkazy o nepříznivých účincích z fluoridu byly cenzurovány v USA komisí pro atomovou energii z důvodu národní bezpečnosti "(Griffiths 1998).

Během roku 1990 výzkum provedený toxikologem Harvardem Phillisem Mullenixem ukázal, že fluorid přidávaný do vody může vést k nižšímu IQ a že produkoval příznaky u potkanů, které se ​​silně podobají deficitu pozornosti. Jen pár dní před tím, než byl výzkum přijat k publikaci, Mullenix byl vyhozen z pozice šéfa toxikologie na Forsyth Dental Center v Bostonu.

Dálkový kurz výkladu tarotových karet pro začátečníky od autora knihy Tarot pro samouky

ZOBRAZIT

Navzdory rostoucímu počtu důkazů, že je zdraví škodlivý, tak Americká federální a státní agentura pro veřejné zdraví a velké zubní a lékařské organizace, jako jsou American Dental Association (ADA) i nadále podporují fluorid. Fluorizace vody pokračuje navzdory sdělení Environmental Protection Agency (EPA), že "fluorid (který je přidán do obecní vody) je nebezpečný odpadní produkt, pro který existuje mnoho důkazů o nepříznivých účincích na zdraví "(Mullenix 1998).

Přestože je fluorid až padesátkrát jedovatější než oxid siřičitý, tak stále není regulován jako látka znečišťující ovzduší podle americké zákona o čistotě ovzduší. Vzhledem k tomu se tisíce tun průmyslového odpadu fluoridu nalije do pitné vody v celé Severní Americe, což údajně podporuje zářící úsměv našich dětí.

V srpnu 2003 EPA požádal, aby Národní rada pro výzkum,přehodnotila standardy fluoridu v pitné vodě, protože poslední revize v roce 1993 měla nedostatky ve výzkumu . Znění bylo: "Ani US Food and Drug Administration (FDA), ani Národní ústav pro dentální výzkum (NIDR), ani americká akademie dětskou stomatologiie nemá nějaký důkaz o fluorid jeho bezpečnosti nebo účinnosti" (Euro 1993). Ovšem US National Cancer Institute prohlásil fluorid jako "dvojsmyslný karcinogen" (Maurer 1990).

V současné době (2009) vláda USA i nadále zavádí další fluoridaci režimů v celé zemi, včetně vodního zákona, který prošel v listopadu 2003.

Ve společnosti, kde byly výrobky obsahující azbest, olovo, beryllium a mnoho dalších karcinogenů odvolány z trhu je překvapivé, že fluorid je stále obhajován. Zřejmě platí, že"Ti, kteří manipulují tento neviditelný mechanismus společnosti tvoří neviditelnou vládu, která je skutečnou vládnoucí sílou naší země ... naše mysli jsou lisované, náš názor a myšlenky jsou vytvářeny lidmi o nichž jsme nikdy neslyšeli" (Bernays 1991).

Podívejme se na několik zemí a jejich situaci ohledně fluoridu:

Rakousko:
"Toxické fluoridy nikdy nebyly přidány do veřejného zásobování vodou v Rakousku." (M. Eisenhut, vedoucí vodu
Oddělení, Österreichische Yereinigung für das Plyn-und Wasserfach Schubertring 14,-1015 Wien, Rakousko,
17.února 2000).
Belgie:
"Tato úprava vody nebyla nikdy použita v Belgii a nikdy nebude. "(Chr. Legros, řediteli,
Belgaqua, Brusel, Belgie 28. února 2000).
Čína:
Fluoridace je zakázána. Přirozeně vysoké hladiny fluoridů ve vodě jsou vážným problémem v Číně.
"Bartram řekl, že bylo mnoho dalších 'tichých hrozeb,' včetně nadměrných fluoridů v zásobování vodou v Číně, Indii a v Africe. V Číně samotné 30 milionů lidí trpí ochromujícím skeletem fluorózy. "(Jamie Bartram, koordinátor WHO vodu, hygienu a ochranu zdraví Program 22. března 2002) V Číně Světová zdravotnická organizace odhaduje, že je 2,7 milionu lidí zmrzačených skrz kosterní fluorózy.
Česká republika:
"Od roku 1993 se pitné voda neošetřuje fluoridem ve veřejné vodovodní síti. Přestože fluoridace pitné vody není vlastně zakázané.
Dánsko:
"Jsme rádi, že podle dánského Ministerstva životního prostředí a energetiky, toxické fluoridy nikdy nebyly přidány do veřejného zásobování vodou. V důsledku toho není dánské město, které by kdy bylo fluoridované. "(Klaus Werner, Královské dánské velvyslanectví ve Washingtonu DC 22. prosince 1999).
Finsko:
"Existují lepší způsoby, jak zajistit fluorid našim zubům. "(Paavo Poteri, úřadující generální ředitel, Helsinky Voda, Finsko, 7. února 2000).
"Umělá fluoridace pitné vody byla praktikována ve Finsku jen v jednom městě, v Kuopio, s populací asi 80.000 lidí (1,6% finské populace).
Fluoridace začala v roce 1959 a dokončena byla v roce 1992 v důsledku odporu místních obyvatel. Nejobvyklejšími důvody odporu uvedenými v tomto kontextu bylo právo jednotlivce na pitnou vodu bez dalších chemikálií používaných pro léčbu omezených skupin obyvatelstva.
Fluoridace pitné vody není ve Finsku zakázána.
(Leena Hiisvirta, M.Sc., hlavní inženýr, ministerstvo sociálních věcí a zdravotnictví, Finsko 12. ledna 1996.)
Francie:
"Fluorid není uveden v seznamu 'chemikálií pro úpravu pitné vody'. "(Louis Sanchez, řediteli de la Ochrana de l'životního prostředí, 25. srpna 2000).
Německo:
"Obecně platí, že v Německu je fluoridace pitné vody zakázána. "(Gerda Hankelovy-Khan, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo 16. září 1999).
Maďarsko:
Zastaveno z technických důvodů v roce 1960.
Indie:
Přirozeně vysokými hladinami fluoridů v podzemních vodách byly postiženy nejméně desítky milionů obyvatel fluorózou, což často vede k zmrzačení skeletu. Indická vláda již pracuje na odstranění fluoridů ze zdrojů pitné vody pro zmírnění této krize. V Indii je 17 ze 32 států identifikováno jako "endemické" oblasti. Odhaduje se na 66 milionů lidí v ohrožení až 6 milionů lidí vážně postižených.
Japonsko:
Odmítnuta fluoridace: "... může způsobit zdravotní problémy ....".
Lucembursko:
"Fluorid nikdy nebyl přidán do veřejného zásobování vodou v Lucemburku."(Jean-
Marie RIES, vedoucí oddělení vody, správa De L'životní prostředí, 3. května, 2000).

Co je to Fluoróza

Fluoróza je onemocnění způsobené nadměrným příjmem fluoridových solí. Fluoróza zubní skloviny způsobuje zbarvení zubů a je vyvolána příliš velkým přívodem fluoru v době mineralizace skloviny. Fluoróza způsobuje viditelné matně bělavé, u závažnějších poškození žlutohnědé nebo hnědé skvrnky nebo také proužky. Projevy fluorózy kostí je remodelace kostí, známky osteosklerózy a vystupňování novotvarů a resorpce kostí.

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.

Zdroj
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal
Díly tohoto článku

Štítky: fluoridace, politika, zdraví

Můžete si také přečíst

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Konspirace
Bilderberg group a the New World Order

Bilderberg group je název pro elitářskou skupinu mocných, kteří tahají za nitky světového systému. Tyto šedé eminence světového…

Ostatní
Pozor na nedostatek tekutin

Pijete až tehdy, když cítíte žízeň? Pokud je odpověď ano, tak je nejvyšší čas si uvědomit, že to není správně. Protože žízeň…

Konspirace
Zjevné lži

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Energie
Autosugesce – tajná zbraň na vylepšení života

Podvědomí je velice silná a podstatná stránka naší mysli. Roli podvědomí si málokdy uvědomujeme, jeho síla se projevuje především…

Energie
Tatvy - jak je používat?

Tatvy jsou neviditelná záření kosmických sil. Můžeme si je představit jako paprsky, které ve dvouhodinových intervalech dopadají…

Jóga a mystika
Meditace

O meditaci můžete nalézt velké množství článků, nicméně málokde se vlastně dozvíte, o co jde a jak ji můžete provádět.Definovat…

Ostatní
Zelený čaj

Přemýšlíte, že byste si dali něco teplého k pití? Že máte chuť na šálek dobrého čaje? Potom určitě sáhněte po čaji zeleném,…

Konspirace
David Rockefeller

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY