Klonování lidi v Rusku - andělé nebo ďáblové?

Velikost textu: A A A

Klonování lidi v Rusku - andělé nebo ďáblové?

Ilustrační foto
  • autor: Ze zahraničí
  • sdílet na

Podle předních ruských genetiků, na současné úrovni rozvoje biomedicínských technologií, můžeme vyrobit člověka z jediné buňky. Další otázkou je, zda tento způsob je přijatelný z morálního a náboženského hlediska - klonovaný člověk by neměl rodiče. A mohla by umělá bytost být zdarma?

Na otázku, zda lidská asexuální reprodukce v současné etapě vědeckého vývoje by byla možná odpověděl kladně Alexander Sobolev na 8. konferenci "Věda, Filozofie, Náboženství." Sobolev je vedoucí Laboratoře molekulární genetiky Intracelulární dopravy Ústavu biologie genu, RAS, profesor Ústavu biofyziky na Biologické fakultě Moskevské státní univerzity, doktor biologických věd. "Konference se konala ve Společném institutu pro jaderný výzkum v Dubně, a organizována s podporou Fondu svatého apoštola svatého Ondřeje.

Kvalitní MED přímo od včelaře si můžete koupit a převzít v Praze

ZOBRAZIT

Podle vědce, "otázka klonování lidí, je spíše eticka, než biologická, a je nepravděpodobné, že by mohla být předmětem diskuse v nadcházejících letech."

Otec Dimitrij (Pershin), lektor na státní lékařské univerzitě řekl novinářům o postoji pravoslavné církve k lidskému klonování:

"Analýza těchto otázek a vývoj řešení se realizuje za účasti církve v Radě pro lékařskou etiku, která zahrnuje lékaře, kněze, učence, teology, filosofy a právníky. V roce 2000, Jubilejní Rada biskupů přijala "základní sociální koncepci Ruské pravoslavné církve", která je také věnována biomedicínské etice, a zahrnuje klonování lidí. Církev soustavně podporuje ochranu lidských práv ve všech stadiích jeho vývoje, včetně embryonální, a tudíž nemůže podpořit myšlenku terapeutického a lékařského klonování, protože to zahrnuje vytvoření lidských embryí pro následnou likvidaci. Je nepřijatelné používat klonování pro léčbu lidského života jako surovinu.

"Je to pro mě velmi důležité, že Ruský postoj k této otázce se shoduje s postojem základních mezinárodních dokumentů, které upravuje světové společenství. Například," Všeobecná deklarace o lidském genomu a lidských právech ", které přijalo UNESCO dne 11. listopadu 1997, říká, že praxe reprodukčního klonování lidských bytostí není povolena, protože je v rozporu s lidskou důstojností. A v deklaraci lidského klonování z 8.3.2005 se uvádí, že OSN působí přímo na členské státy s výzvou "zakázat všechny formy lidského klonování, protože jsou neslučitelné s lidskou důstojností a ochranou lidského života.

"Věřím, že morální normy nejsou zastaralé s rozvojem biomedicínských technologií. Jsem přesvědčen, že starověka Hippokratova smlouva" neškodit "je stále aktuální. V Bibli je známo toto přikázání pro všechny: "Nezabiješ." Věřím, že morální odpovědnost zvítězí, a absolutní zákaz klonování lidí by měla být prodloužena. Je nutné, aby každý z nás si uvědomil, že jsme stále lidské bytosti.

"Za prvé, klonování je experiment. A pokusy, jejichž předměty jsou lidské bytosti nejsou přijatelné bez jejich svobodného a dobrovolného souhlasu. V případě klonování lidských bytostí je nemožné usilovat o souhlas, protože ten, kdo by tento souhlas dal, se objeví jako výsledek experimentu. Tedy základní lidské právo, aby se člověk nestal rukojmím někoho jiného v rámci manipulaci života a zdraví, je zpočátku porušen.

. "To samo o sobě je dostatečným argumentem proti klonování lidí, ale jsou zde i čistě zdravotní argumenty. Pokud vím, zatím se nám podařilo naklonovat poměrně velké množství zvířat - kočka, prase, kráva, mezek, myši. Nicméně, jak uvedli učenci, klonovaná zvířata jsou často abnormální a mají různé druhy postižení. U prvního klonovaného zvířete -. ovce Dolly - byl dán příkaz k uspání v roce 2003 ve věku přesně šest a půl roku , ačkoli mnoho ovcí žije více než 10 let. Vyvinula se u ní progresivní plicní choroba, která obvykle postihuje starší ovce, a předčasné artritidy. Někteří experti na klonování předpokládali, že klonovaní lidé mohou potřebovat náhradu kyčelního kloubu již v období dospívání – kolem věku 20 ti let.

"Neméně nemorální je touha naklonovat člověka, aby se rozebral do geneticky kompatibilní orgánů a tkání. V neposlední řadě je ostudné vytvořit člověka za účelem uspokojení něčího rozmaru mít dítě s určenými parametry.

"Vědecký pokrok ukazuje, že lidská bytost je opravdu stvořena k obrazu Božímu, je obdařena dary nejvyšší osobní svobody, rozumu a kreativity. Bohužel, tyto dary mohou být být nasazeny i proti sobě. To je důvod, proč církev jasně rozlišuje vědecké pokroky, které mohou mít vliv na lidi. Hovoříme-li o klonování, nemáme žádné námitky k vývoji nových plemen zvířat, různých lidských orgánů a tkání, ale je to nepřijatelné, aby se uspokojila vědecká zvědavost a soustružení lidského života do experimentu. "

Olga Gumanova
Pravda.Ru

UPOZORNĚNÍ

Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách zahady-zdravi.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru.


Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: nemoci, zdraví

Můžete si také přečíst

Astrologie
Léčebné postupy (nejen) pro znamení Berana

Cílem nového seriálu článků je vnést do obecného povědomí možnosti, které přinášejí různé alternativní postupy při některých…

Ostatní
Pozor na nedostatek tekutin

Pijete až tehdy, když cítíte žízeň? Pokud je odpověď ano, tak je nejvyšší čas si uvědomit, že to není správně. Protože žízeň…

Energie
Autosugesce – tajná zbraň na vylepšení života

Podvědomí je velice silná a podstatná stránka naší mysli. Roli podvědomí si málokdy uvědomujeme, jeho síla se projevuje především…

Energie
Tatvy - jak je používat?

Tatvy jsou neviditelná záření kosmických sil. Můžeme si je představit jako paprsky, které ve dvouhodinových intervalech dopadají…

Jóga a mystika
Meditace

O meditaci můžete nalézt velké množství článků, nicméně málokde se vlastně dozvíte, o co jde a jak ji můžete provádět.Definovat…

Ostatní
Zelený čaj

Přemýšlíte, že byste si dali něco teplého k pití? Že máte chuť na šálek dobrého čaje? Potom určitě sáhněte po čaji zeleném,…

Magie
Vizualizace – základ magie

Tento druh článků bude od podzimu přístupný pouze pro uživatele, kteří zaplatí čtenářský poplatek. Přístup, registrace i…

Energie
Představení čaker 1

Vítejte u seriálu o čakrách. Řekneme si zde nejen, co čakry jsou, ale postupně si ukážeme i možnosti jejich harmonizace.Lidské…

Astrologie
Hubnutí s astrologií

Ne všichni jsou spokojeni se svojí postavou. Měl bych se opravit – drtivá většina z nás není spokojená s tím, jak…

 
Vítejte Esoterika Duchovní svět Záhady Zdravý život Volný čas Věštírna Redakce
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt NAHORU ↑

ZOBRAZIT MOBILNÍ VERZI ZOBRAZIT KLASICKY